Akistatoje su "Hegelmann Litauen" Šilo" futbolininkai liko be taškų

LFF II lygos Pietų zonos pirmenybės skaičiuoja paskutinius turus. Netrukus galutinai paaiškės, kas taps šių metų trečio pagal pajėgumą diviziono Lietuvos futbole nugalėtojais ir prizininkais.

Deja, iš pagrindų pakeitusiai savo komandos sudėtį jų sąraše nebus Kazlų Rūdos ekipos, kuriai šįmet tenka kovoti su susiklosčiusia krizine situacija. Bet, kaip sakė vienas iš karvedžių, pralaimėjimų nėra, yra tik laikini sunkumai...

Sekmadienį Kazlų Rūdos komandos futbolininkai XVII turo rungtynėse jėgas išmėgino su Kauno „Hegelmann Litauen“ vienuolike. Dvikovą, kurioje vyravo atviras atakuojantis futbolas, laimėjo kauniečiai rezultatu 1:3 (0:1).

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo svečių futbolininkai. Jau pirmoje atakoje galėjo būti grėsmingas epizodas, kuomet baudos aikštės prieigose telkšojusioje baloje sustojus kamuoliui varžovų futbolininkas galėjo siųsti jį į vartus, tačiau čia pat buvęs Kazlų Rūdos vartininkas kamuolį blokavo.

Į tai „Šilo“ futbolininkai atsakė 6-ąją minutę. Tuomet kairiu kraštu su kamuoliu prasiveržė T.Valukonis. Jo smūgiuotas kamuolys suspurdėjo išorinėje vartų tinklo dalyje. Iš esmės šie du epizodai iliustruoja rungtynių visumą. Žaidimas vyko pakaitomis tai prie vienų, tai prie kitų vartų, o norimą rezultatą pasiekė ta komanda, kuri išnaudojo susikurtas progas.

Pirmi dvikovoje pasižymėjo svečių futbolininkai. 14-ąją minutę kamuolį „Šilo“ baudos aikštėje užsikirtęs D.Karlauskas pasiuntė jį į vartų kamputį ir Kauno komanda išsiveržė į priekį – 0:1.

Šiokia tokia galimybė išlyginti rezultatą aikštės šeimininkams buvo pasitaikiusi 18-ąją minutę. Kazlų Rūdos komandos atakos metu, po T.Valukonio perdavimo į dešinę varžovų baudos aikštės zoną, aukšta trajektorija skriejusį kamuolį pasivijo D.Skrinska, kuris mėgino perkelti jį per vartininką, tačiau pritrūko tikslumo.

Gana gausiomis pajėgomis lankęsi Kauno komandos baudos aikštėje ir jos prieigose „Šilo“ futbolininkai ne kartą būdavo arti pavojingo epizodo slenksčio, tačiau pritrūkdavo vis svarbiausio – smūgio į kamuolį, siunčiant jį  į „Hegelmann Litauen“komandos vartus.

Tuo tarpu varžovai pirmoje dvikovos dalyje tai darė sėkmingiau. Besibaigiant kėliniui, arti dublio buvo D.Karlauskas. Svečių rengiamos atakos metu, jos smaigalyje atsidūręs varžovas iš aštraus kampo nekliudomas mėgino pasiųsti kamuolį į G.Zenkevičiaus vartus, tačiau Kazlų Rūdos vartininkas sureagavo ir kamuolį nukreipė už galinės linijos.

Antrasis kėlinys klostėsi pagal panašų scenarijų. Kamuolys ir toliau klajojo nuo vartų prie vartų. 55-ąją minutę, po skersuoto kamuolio į baudos aikštę, vienu lietimu jį smūgiavo „Hegelmann Litauen“ komandos futbolininkas, tačiau kamuolys prašvilpė pro pat vartus.

Vos po minutės atakoje matomi jau buvo aikštės šeimininkai. Svečių baudos aikštės prieigose baloje sustojusį kamuolį smūgiavo Š.Krinickas, tačiau taip pat pritrūko tikslumo.

Minėtas „Šilo‘ futbolininkas savo pasiekė 61-ąją rungtynių minutę. Atsikovęs kamuolį Kauno komandos baudos aikštės prieigose, kazlųrūdietis įsiveržė į baudos aikštę ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą išlygindamas rezultatą 1:1.

Aikštės šeimininkai stengėsi tuo neapsiriboti ir mėgino išsiveržti į priekį. 68-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų galingai smūgiavo M.Raulynaitis, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė.

72-ąją minutę, po Š.Krinicko perdavimo, tarp dviejų varžovų gynėjų su kamuoliu baudos aikštėje įsispraudė K.Raškauskas. Paskutinę akimirką jis atliko smūgį į kamuolį krisdamas, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

Paskutinės, kiek daugiau nei penkiolika rungtynių minučių, klostėsi ne taip, kaip norėjosi „Šilo“ komandai. 77-ąją minutę varžovai išsiveržė į priekį. Įvartis krito po gana chaotiškos situacijos.

Kauno futbolininkams lankantis „Šilo“ aikštės pusėje, šoninis teisėjas buvo kilstelėjęs vėliavėlę, fiksavusią nuošalę, tačiau aikštės teisėjas žaidimo nestabdė ir tą akimirką vienas su kamuoliu prieš vartus atsidūrė D.Stulga, kuris pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 1:2.

„Šilo“ futbolininkai netrukus galėjo susigrąžinti pusiausvyrą. Kazlų Rūdos atakos metu baudos aikštėje kamuolį smūgiavo vienas prieš juos atsidūręs K.Raškauskas, tačiau varžovų vartininkas kamuolį atrėmė.

Besibaigiant rungtynėms aikštės šeimininkai kėlė ne vieną kampinį, atliko ir baudos smūgį į varžovų vartus, tačiau apčiuopiamo rezultato nepasiekė. Negana to, po vieno iš kampinių svečių futbolininkai pasinėrė į greitą ataką. Į baudos aikštės vidurį kamuolį gavęs P.Giedraitis pasiuntė jį į „Šilo“ vartų tinklą, užtikrindamas Kauno vienuolikei pergalę rezultatu 1:3.

Kazlų Rūdos „Šilo“ sudėtis: G.Zenkevičius, D.Skrinska (46‘ R.Barzdukas), E.Chmieliauskas, E.Bindokas, D.Dubickas (46‘ E.Norkevičius), T.Valukonis, Š.Krinickis, T.Kvietkauskas, M.Raulynaitis, K.Raškauskas, G.Kazelis.

Kauno „Hegelmann Litauen“ sudėtis: L.Vaitekaitis, E.Kinderis, M.Sirvidas, L.Turauskas, P.Giedraitis, R.Bolotov, A.Česnaitis, P.Kukta, D.Karlauskas, Sevilla Sevilla Juan (77‘ D.Stulga), A.Alekna.