Apie futbolą su “Šilo” puolėju - Aurimu Tamaliūnu

Apie futbolą su “Šilo” puolėju - Aurimu Tamaliūnu

Apie futbolą ir įsimintiniausius jo epizodus asmeninėje sportinėje karjeroje su “Šilo” puolėju - Aurimu Tamaliūnu

 

Tęsiame pažinčių su FK „Šilo“ futbolo komandos sudėtimi, ginsiančia šįmet Kazlų Rūdos garbę Lietuvos futbolo čempionato I lygos čempionate. Mintimis apie Kazlų Rūdos futbolo perspektyvas, rengimąsi čempionatui, futbolo reikšmę ir įsimintiniausius jo epizodus asmeninei patirčiai dalijasi komandos puolėjas Aurimas Tamaliūnas.

- Taigi, kaip išmokote žaisti futbolą? Nuo ko pradėjote? Kokia buvo pradžių pradžia...?

- Futbolą pradėjau lankyti nuo 6 metų pas tuometinį trenerį S.Buivydą, taigi su pertraukėlėmis sportavimo stažas jau bene 19 metų. Buvo laikotarpis, kai sąlygos žaisti futbolą buvo ne pačios geriausios, pamenu, dabartinis sporto centras kuomet dar neturėjo šeimininko, buvo apleistas ir vienu metu teko treniruotis itin ekstremaliomis sąlygomis.

- Ar dėl futbolo nekildavo problemų su tėvais paauglystėje? Pavyzdžiui, jei gaudavote prastą pažymį, ar nebausdavo futbolo draudimu?

- Mūsų šeimoje futbolas nuo senų laikų turi gilias tradicijas. Mano senelis „Šilo“ klubą įkūrė, tėtis ir tėčio brolis perėmė jo valdymą. Taigi, dėl futbolo niekada problemų nebūdavo, nuolat jaučiau šeimos palaikymą, stengiausi suderinti mokslą ir sportą ir nepalikti nieko nuošaly.

- Kaip manote, ar dabar esate meistriškumo atžvilgiu ant ”bangos”?

- Tobulėt niekada ne vėlu ir ribų tam nėra. Intensyviai dirbame, ruošiamės. Treniruotės vyksta aukštame lygyje, mano sportinė forma nuolat gerėja, jos piką norėtųsi įgyti jau sezono pradžioje ir be abejo išlaikyti jį viso čempionato metu.

- Ar būna, kai futbolas „įsiėda“ ir norisi kažką keisti?

- Vieni serga narkomanija, kiti alkoholizmu, aš – futbolu...

- Ką darytumėte jeigu staiga „dingtų“ futbolas? Kas būtų toliau?

- Sunkiai įsivaizduoju tokią situaciją, gal realizuočiau save kokioje nors profesinėje veikloje. Na, galbūt mėgėjiškai tektų tenkintis krepšinio alternatyva.

- Gal galite įvardinti savo kaip žaidėjo „stipriąsias“ ir „silpnąsias“ puses?

- Mano supratimu, silpnoji – gynyba, stiprioji – puolimas, gal ne šiaip šioje pozicijoje ir žaidžiu... J

- Kokia Jūsų nuomonė apie „Šilą“? Ar esate patenkintas savo vieta jame?

- Smagu, kad dideliais žingsniais judame pirmyn kaip komanda, siekiame vis aukštesnių tikslų. Manau, kad darome didelį darbą Kazlų Rūdos futbolo ateities labui. Po tiek metų atgaivinus jį, tikiu, kad futbolas populiarės. Vieta komandoje esu patenkintas, su treneriu randame kompromisą, išklausome vienas kito nuomonių, randame išeitį, kaip bus geriausia komandai ir stengiuosi įgyvendinti jo iškeltus tikslus.

- Kaip vertinate komandos mikroklimatą?

- Komanda susikūrusi neseniai, šįmet bus antras sezonas. Praeitais metais komandoje buvo tik kazlųrūdiečiai, šįmet joje sulaukėme keletos legionierių, kurie puikiai įsiliejo į kolektyvą. Taigi, mikroklimatas komandoje tikrai geras.

- Ar prieš eidamas į futbolo aikštelę esate prietaringas? Ką darote, kad būsimose varžybose sektųsi?

- Prieš varžybas stengiuosi nesiskusti, o po jų – nesiskųsti... J

- Kokios Jūsų sportinėje karjeroje sėkmingiausios ir baisiausios (kurių nesinori nei prisiminti) sužaistos rungtynės?

- Sėkmingiausios be abejo praeitų metų salės futbolo čempionate, kuomet buvau „Bekento“ gretose. Paskutiniame mače su „Nautara“ atsilikinėjome rezultatu 1:3 ir per paskutines 30 sek. išlyginome rezultatą. Tai mums lėmė čempionų titulą. Na, o nesėkmingiausios, kad ir kaip gaila bebūtų, praėjusiame Lietuvos futbolo II lygos čempionate nesėkmingai susiklosčiusi svečiuose dvikova su Prienų „Rūdupiu“. Nuvylė ne kiek rezultatas, o tai, kad jau išėjome į aikštę jau iš anksto susitaikę su pralaimėjimu...

- Su kokia baisiausia teisėjų klaida teko susidurti varžybinėje praktikoje?

- Negaliu neprisiminti vėlgi salės futbolo, kuomet vienos dvikovos epizode įsiveržiau su kamuoliu į baudos aikštelę ir buvau pargriautas varžovo, buvusio man už nugaros. Teisėjas sureagavo, sušvilpė, neabejojau dėl 6 m. baudinio, bet... buvo akibrokštas, kai pražangą fiksavo man...

- Kurios pasaulio nacionalinės rinktinės patraukliausias Jums futbolas? Kuo?

- Palaikau Anglijos rinktinę, akiai patraukliausias šiuolaikinės Vokietijos, Ispanijos futbolas. Kuo? Na, technika, greičiu, precizija.

- O kokią klubinę komandą palaikote UEFA čempionų lygoje? Kodėl?

- Visą gyvenimą palaikiau ir palaikau „Manchester United“. Nuo pat mažens sirgau už juos, mane žavėjo stadiono atmosfera bei nuo senų laikų pamėgau D.Beckham‘ą. Ši komanda paliko gilų įspūdį kuomet 1999 m. per 2 min sugebėjo įveikti tuometinį Miuncheno „Bayern“.

- Na ir pabaigai, kokio pobūdžio klausimų neklaustumėte žaidėjo, jeigu imtumėte iš jo interviu?

- Niekada neklausčiau apie nemėgstamiausią narį komandoje ar panašaus pobūdžio klausimų, kurstančių konfliktus, intrigas. Ir dar... neklausčiau klausimų apie trenerio klaidas... J

- Dėkoju už pokalbį.

Na, o Kazlų Rūdos futbolo sirgalių žiniai, pasirengimo čempionatui laikotarpis vis dar tęsiasi. Artimiausios „Šilo“ kontrolinės varžybos numatomos šį šeštadienį, kovo 23 d., „fanų“ dirbtinės dangos aikštėje Vilniuje (Linkmenų g.8), kuriame jėgos išmėgintos bus su būsimais lygos varžovais – Radviliškio „Lokomotyvu“. Būsimos dvikovos pradžia – 12.00.