Dvikovą su „Kauno Žalgiriu" „Šilo" futbolininkai baigė lygiosiomis 1:1

Dvikovą su „Kauno Žalgiriu „Šilo futbolininkai baigė lygiosiomis 1:1<br>

Draugiškų rungtynių ciklą tęsia į pajėgiausią Lietuvos divizioną, „A“ lygą nusitaikiusi Kazlų Rūdos „Šilo“ komanda. Šeštadienio vidurdienį LFF pirmos lygos čempionai jėgas tikrinosi su laikinosios sostinės „Kauno Žalgirio“ vienuolike. Komandos rungtynes baigė rezultatui esant 1:1. Abu įvarčiai buvo įmušti pirmame kėlinyje. “Šilo” komandoje pasižymėjo Evaldas Grigaitis.

Jau pirmą rungtynių minutę Kauno NFA aikštėje rungtyniavusi Kazlų Rūdos komanda patyrė gana nemalonų akibrokštą. Pirmasis smūgis į “Šilo” komandos vartus baigėsi įvarčiu. Pirtį varžovai užkūrė aikštės viduryje, kurioje atsikovojus kamuolį jis buvo siunčiamas į dešinį kraštą. Iš gana aštroko kampo kamuolys pažeme buvo siunčiamas M.Malinausko ginamų vartų tolimo virpsto link. Kazlų Rūdos komandos vartininkas krisdamas kiek lietė kamuolį, tačiau prie  virpsto buvęs varžovas pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir Kauno komanda išsiveržė į priekį. Tokiu epizodu prasidėjusios rungtynės paskatino varžovus imtis aktyvesnių veiksmų ir “Šilo” futbolininkai buvo priversti daugiau galvoti apie gynybą. Įstabesnį epizodą “Kauno Žalgirio” futbolininkai sukurpė 10-ąją rungtynių minutę. Po keliamo kampinio prie „Šilo“ vartų, į baudos aikštę atskriejusį kamuolį vienu lietimu mėgino smūgiuoti Kauno komandos futbolininkas, tačiau kamuolys prazvimbė pro vartų viršų.

Kazlų Rūdos komandos futbolininkams kelių į ataką ieškoti sekėsi gana sunkiai. Buvo  epizodų, kai pritrūkdavo tikslumo perduodant kamuolį, buvo akimirkų, kai varžovų gynybinės grandies futbolininkai sugebėdavo tiesiog apsiginti ir „Kauno Žalgirio“ komandos vartams grėsmės nebuvo. Pirmas kampinis prie laikinosios sostinės vienuolikės vartų buvo keliamas tik 32 minutę. Į baudos aikštėn siųstą kamuolį vienu lietimu mėgino smūgiuoti M.Radzevičius, tačiau tinkamai pataikyti į kamuolį nepavyko. Pirmoje rungtynių pusėje kamuolio valdymo šeimininkais buvo varžovai, bet pasigirti pernelyg didele pavojingų epizodų gausa jie negalėjo. Negana to, kėlinio pabaigoje prisišaudė „Šilo“ futbolininkai. 42-ąją minutę, Kazlų Rūdos komandai rezgant ataką, baudos aikštės prieigose gavęs kamuolį Eli akimirksniu atidavė jį čia pat buvusiam E.Grigaičiui ir „Šilo“ snaiperis nuo 16 m atžymos galingu smūgiu siųsdamas kamuolį į kairį vartų kampą rezultatą išlygino – 1:1.

Tokie žaidybiniai elementai kaip kamuolio kontrolė, perdavimai pastebimai pasitaisė Kazlų Rūdos komandoje antrame kėlinyje. Gerą potencialą perimant kamuolį varžovų aikštės pusėje pademonstravo M.Dapkus, daug kokybės į žaidimą įnešė antrame kėlinyje pasirodęs N.Mačiulis. “Šilo” futbolininkai, įvertinus kėlinio visumą, buvo gerokai arčiau to, kad švęstų rungtynėse pergalę. Per antrą kėlinį Kauno komanda nesukūrė iš esmės nieko pavojingo, o dvikovai einant į pabaigą “Kauno žalgiriečiams” teko tik gintis.

Pirmam gana reali proga išvesti “Šilo” komandą į priekį 83-ąją minutę pasitaikė futbolininkui iš Dramblio Kaulo Kranto – Seri‘ui. Kazlų Rūdos komandos rengiamos atakos metu, baudos aikštėje gavęs kamuolį N.Mačiulis atliko perdavimą kairiau esančiam Serri‘ui ir pastarasis netrukdomas smūgiavo, tačiau kamuolys prašvilpė pro vartų viršų. Praėjus vos porai minučių po šio epizodo, varžovų baudos aikštėje prieš pat vartininką su kamuoliu atsidūrė N.Mačiulis, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką. „Šilo“ apgultis rungtynių pabaigoje neslūgo. 86-ąją minutę iš aikštės gilumos į baudos aikštę aukšta trajektorija M.Dapkus kamuolį siuntė Ričardui Beniušiui, tačiau pirmas prie kamuolio suskubo „Kauno Žalgirio“ vartininkas, kuris didžiojo Beno „siuntinuko galva“ išvengė ir kamuolį sugriebė. Dar vieną galimybę Kazlų Rūdos komanda turėjo kėlinio pabaigoje, kuomet per visą aikštę P.Valinčiaus siųstą kamuolį atakos smaigalyje su kamuoliu atsidūrė vienas prieš vartus Aurimas Raginis, tačiau pastarajam pataikyti į vartų plotą nepavyko, kamuolys prariedėjo pro kairį virpstą. Tokia nata rungtynės netrukus baigėsi, „Šilo“ futbolininkams teko tenkintis lygiosiomis.

Pirmame kėlinyje „Šilo“ komandoje rungtyniavo: Mindaugas Malinauskas, Alfredas Skroblas, Ilya Tsyvilko, Mangirdas Radzevičius, Audrius Brokas, Tautvydas Bracevičius, Audrius Račkus, Evaldas Grigaitis, Andrius Urbšys, Eli (Dramblio Kaulo Krantas), Martynas Dapkus.

„Šilas“ antrame kėlinyje rungtyniavo tokia sudėtimi: Povilas Valinčius, Alfredas Skroblas, Ilya Tsyvilko, Edvinas Puzara (57‘ Karolis Raškauskas), Nerijus Mačiulis, Audrius Račkus, Andrius Urbšys (78‘ Tadas Kvietkauskas), Peri (Dramblio Kaulo Krantas), Ričardas Beniušis, Aurimas Raginis, Martynas Dapkus.

Šiame mače rungtyniauti negalėjo sirguliuojantys Gytis Urba, Povilas Kiselevskis ir Vilmantas Bagdanavičius.