Iš Marijampolės "Šilo" komanda grįžo be taškų

Dar vieną pralaimėjimą LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse patyrė Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai. Trečiadienio pavakare Suvalkijos miestelio komanda rungtyniavo su Marijampolės „Sūduvos“ dublerine vienuolike. Pasistiprinę keletu pagrindinės komandos žaidėjų, marijampoliečiai įveikė „Šilą“ rezultatu 5:0 (2:0).

Šiose rungtynėse į Kazlų Rūdos komandos gretas įsiliejo ir ilgai laukti „Šilo“ senbuviai – saugas Andrius Urbšys ir gynėjas Audrius Račkus, kurių įnašas į komandos žaidimą bent jau pusę pirmo kėlinio buvo gana akivaizdus. Suvalkijos miestelio komanda per pirmas dvidešimt rungtynių minučių niekuo nenusileido aikštės šeimininkams. „Šilo“ futbolininkai demonstravo, kad sugeba palaikyti ir kontroliuoti kamuolį, o ne vien aklinai gintis.

Kazlų Rūdos futbolininkai šioje dvikovoje pirmi sukūrė ir pavojingą epizodą prie varžovų vartų. 7-ąją minutę po skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, šiam nenusileidus ant žemės, vienu lietimu smūgiuoti mėgino A.Miravinskas. Kamuolys prašvilpė pro pat Marijampolės komandos vartus. Į šį epizodą „Sūduvos B“ futbolininkai atsakė 11-ąją minutę. Vos kirtęs su kamuoliu „Šilo“ baudos aikštės liniją D.Šešplaukis pamėgino atlikti smūgį, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

19-ąją dvikovos minutę apie gynybą vėl buvo priversti galvoti daugiau aikštės šeimininkai. Vos gavęs kamuolį G.Kazelis jį „užsikirto“ ir iš baudos aikštės prieigų pamėgino smūgiuoti. Kamuolį pakeliui į vartus pasitiko M.Matuzas.

Deja, gana grubios klaidos įpusėjus pirmam kėliniui neišvengė „Šilo“ komanda. Gynėjui gana netiksliai siunčiant kamuolį į aikštės vidurį, jį perėmė marijampoliečiai. „Sūduvos B“ futbolininkas nedelsdamas atliko perdavimą D.Šešplaukiui ir pastarasis pasiuntė kamuolį į G.Zenkevičiaus ginamus vartus – 1:0.

Po praleisto įvarčio žaidybinis pranašumas persisvėrė į aikštės šeimininkų komandos pusę. Darbo ženkliai padaugėjo „Šilo“ vartininkui. Net keletą kartų G.Zenkevičius sugebėjo atremti įsismarkavusių marijampoliečių smūgiuotus kamuolius.

27-ąją minutę verždamasis su kamuoliu baudos aikštėje pro T.Kvietkauską smūgiavo L.Zingertas. Vos po poros minučių kamuolį į viršutinį kairį kampą siuntė A.Dubickas, o 32-ąją į vartus baudos aikštėje iš dešinio krašto smūgiavo pro „Šilo“ gynėją D.Šešplaukis. Visus smūgiuotus kamuolius G.Zenkevičius atrėmė, tačiau tą pačią 32-ąją minutę Marijampolės futbolininkai persvarą vis vien padidino. Kamuolį „Sūduvos B“ atakos metu į vartų tinklą pasiuntė jos smaigalyje atsidūręs A.Dubickas. „Sūduvos B“ pranašumas tapo 2:0. Daugiau įstabesnių epizodų pirmame kėlinyje sukurta nebuvo nei prie vienų vartų.

Antrasis kėlinys prasidėjo grėsmingu aikštės šeimininkų išpuoliu. Vėl smūgiuotą vos iš kelių metrų nuo vartų kamuolį atrėmė G.Zenkevičius. „Šilo“ futbolininkams šiame kėlinyje teko galvoti beveik vien apie gynybą ir kliautis kontroatakomis. Pora tokio pobūdžio epizodų Kazlų Rūdos komandai pavyko sukurti, tačiau galutinėje fazėje smūgiuoti į varžovų vartus nepavyko.

59-ąją minutę kamuolį savo aikštės pusėje pavyko perimti G.Kazeliui, kuris kūrė su juo dešiniu kraštu ir mėgino pažeme atlikti perdavimą Marijampolės baudos aikštės link artėjusiam A.Urbšiui, tačiau paskutinę akimirką „Sūduvos B“ gynėjas sugebėjo kamuoliui pastoti kelią.

70-ąją minutę vėl apie save priminė G.Kazelio ir A.Urbšio tandemas. Po sužaistos „sienelės“ greitos „Šilo“ kontroatakos metu iš dešinio krašto kamuolį skersavo į baudos aikštę G.Kazelis, tačiau vėlgi didesnių klaidų nedariusi marijampoliečių gynyba deramai sudirbo ir kamuolį „Sūduvos B“ futbolininkas iš baudos aikštės pašalino išmušdamas jį galva.

Pora gana aštrių epizodų, galėjusių pasibaigti ir įvarčiu, pirmoje antro kėlinio pusėje sukūrė Marijampolės futbolininkai, bet pritrūkdavo smūgiuojant kamuolį į vartus vis tikslumo. Vis dėlto aikštės šeimininkai pasinaudojo išsekusiomis „Šilo“ futbolininkų jėgomis rungtynėms einant į pabaigą. Per paskutines 15 minučių „Sūduva B“ pasižymėjo dar tris kartus.

74-ąją minutę su kamuoliu dešiniame Kazlų Rūdos baudos aikštės krašte prasiveržė A.Bružas, kuris tiksliu smūgiu pasiuntė jį į G.Zenkevičiaus vartus ir rezultatas tapo 3:0.

85-ąją minutę dubliu pasižymėjo D.Šešplaukis. Marijampolės komandos rengiamos atakos metu, jis „uždarė“ komandos kolegos iš dešinio krašto į baudos aikštę siųstą kamuolį, taip padidindamas aikštės šeimininkų persvarą iki 4:0.

Na, o galutinį tašką rungtynėse 89-ąją minutę padėjo D.Isoda. Jo tikslus smūgis užbaigė Kazlų Rūdos vienuolikės triuškinimą. Marijampolės futbolininkai atseikėję penkis įvarčius pasiekė antrą pergalę šiame sezone ir liuoktelėjo į trečią turnyrinės lentelės poziciją.

Kazlų Rūdos „Šilas“ sudėtis: G.Zenkevičius, G.Kazelis, A.Račkus, A.Urbšys, A.Miravinskas, M.Raulynaitis (74‘ K.Raškauskas), T.Kvietkauskas, E.Bindokas, Š.Krinickis (46‘ D.Skrinska), D.Dubickas (46‘ L.Lietuvninkas), R.Barzdukas.

Marijampolės „Sūduva B“ sudėtis: M.Matuzas, D.Isoda, D.Šešplaukis, L.Zingertas (46‘ T.Janušauskas), A.Dubickas (46‘ L.Ovčinikovas), D.Kazlauskas, P.Kuconis (55‘ Ž.Pečkys), A.Lekeckas, N.Kulikauskas (62‘ A.Jankevičius), D.Galkevičius, A.Bružas.