Kazlų Rūdos SC „Šilas" U-13 futbolininkai sužaidė sėkmingai

Lietuvos mokinių mažojo futbolo čempionato pirmo etapo dvikovos persirito į antrą pusę. Paskutinę sausio dieną Kazlų Rūdos sporto centro salėje antra iškovota pergale po keturių susitikimų nudžiugino D.Gabuževičiaus treniruojama 2005 m. komanda. Antradienį „A“ lygoje besigrumiantys jaunieji kazlųrūdiečiai jėgas išmėgino su Ukmergės SC-2 ekipa.

Pirmame kėlinyje vyko apylygis abiejų komandų žaidimas. Pirmi aštrų epizodą sukūrė svečių futbolininkai. 9-ąją minutę ukmergiškiai susikūrė galimybę smūgiuoti į vartus. Reakciją tame epizode pademonstravo SC „Šilo“ vartus gynęs R.Botyrius. Po jo kontakto su kamuoliu, pastarasis atšoko nuo šoninio virpsto.

Aikštės šeimininkai neišnaudotomis progomis nesišvaistė. Jau sekančio epizodo metu S.Venckevičius, atsikovojęs kamuolį aikštės viduryje, suklaidino varžovą ir priartėjęs prie Ukmergės komandos vartų pasiuntė kamuolį į kairį vartų kampą. SC „Šilas“ išsiveržė į priekį 1:0. Tuo kazlųrūdiečiai nepasitenkino. Dar nesibaigus pirmam kėliniui, vienos iš aikštės šeimininkų atakos metu, S.Venckevičius iš dešinio krašto atliko ilgą perdavimą ir prie pat vartų buvęs M.Aksionas vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus – 2:0.

Antrojo kėlinio pradžioje suaktyvėjo Ukmergės komandos veiksmai aikštėje, varžovai mėgino spausti Kazlų Rūdos kmandos futbolininkus jų aikštės pusėje. Vienu epizodu, kazlųrūdiečių klaida gynyboje, varžovai sugebėjo pasinaudoti. Perėmę kamuolį SC “Šilo” baudos aikštėje, Ukmergės futbolininkai pasiuntė jį į vartų tinklą ir sušvelnino rezultatą 2:1.

Netrukus Kazlų Rūdos komanda pasinaudojo analogiška ukmergiškių klaida. S.Venckevičius perėmė kamuolį svečių baudos aikštėje, pasiuntė jį į vartus ir atstatė aikštės šeimininkų persvarą 3:1. Negana to, netrukus Kazlų Rūdos komanda ją padidino: po R.Botyriaus siųsto, aukšta trajektorija skriejančio kamuolio, varžovų baudos aikštėje buvęs K.Vyšniauskas vienu lietimu apsisukdamas sugebėjo kamuolį nukreipti į vartus. SC “Šilo” pranašumas tapo 4:1.

Ukmergės futbolininkai netrukus galėjo sušvelninti rezultatą, tačiau į Kazlų Rūdos vartus skriejantį kamuolį sugebėjo už galinės linijos pasiųsti J.Gruzdys. Likus rungtyniauti apie dešimt minučių, svečių futbolininkams rezultatą sušvelninti pavyko, tačiau per likusią dvikovos dalį aikštės šeimininkai išsaugojo persvarą ir šventė pergalę rezultatu 4:2.

Aktyvios kovos Lietuvos mokinių mažojo futbolo čempionate vyksta ir metais vyresnių futbolo komandų fronte. Praėjusį šeštadienį Kazlų Rūdos sporto centro futbolo specialisto D.Gabuževičiaus 2004 m.g. ekipa kovojo Jonavoje. Tai buvo atsakomosios rungtynės. Dar sausio pradžioje vykusioje pirmoje akistatoje Kazlų Rūdoje, SC “Šilas” buvo įveikęs varžovus minimalia persvara 1:0, tačiau savoje aikštėje jonaviškiai atsirevanšavo.

Nors po pirmos rungtynių dalies aikštės šeimininkai pirmavo rezultatu 2:0, tačiau sudėti ginklų SC “Šilo” futbolininkai neketino. Pagirtinai kovoję kazlųrūdiečiai antrame kėlinyje sugebėjo rezultatą išlyginti 2:2. Vis dėlto išlaikyti šios pusiausvyros Kazlų Rūdos komandai nepavyko. Iki rungtynių pabaigos lemiamą žodį tarė Jonavos KKSC komanda, sugebėjusi rasti kelią į SC “Šilo” vartų tinklą. Jonaviškiai iškovojo pergalę rezultatu 3:2.