Kazlų Rūdos SC "Šilo" jaunimo komandos - "FK Nevėžis Taurė" prizininkės

Itin intensyvus, o tuo pačiu ir vaisingas praėjęs savaitgalis buvo Dariaus Gabuževičiaus treniruojamoms Kazlų Rūdos SC „Šilo“ jaunimo U-15 ir U-19 komandoms.

 

Sausio 12 ir 13 dienomis kazlųrūdiečiai net du kartus viešėjo Kėdainiuose, kur nuo pat ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro Suvalkijos miestelio ekipos kovėsi Respublikiniuose „FK Nevėžis Taurė“ 5x5 formato futbolo turnyruose.

 

Šeštadienį futbolo maratonas nekantriai laukė 2005 m.g. komandų. Jų būta net dešimt. Be dviejų šeimininkų komandų, dėl trofėjų susikovė Klaipėdos FA, Vilniaus FM, Girionių, Valčiūnų, Vilniaus BFA „A“ ir B“ bei sostinės „Žaibo“ ekipos.

 

Sėkmingai šis turnyras susiklostė Kazlų Rūdos futbolininkams. Grupės varžybose SC „Šilui“ teko susigrumti su keturiais varžovais.

 

Nors pirmoje akistatoje D.Gabuževičiaus treniruojamiems futbolininkams teko pripažinti aikštės šeimininkų, Kėdainių „Nevėžio“ pranašumą rezultatu 4:1, tačiau jau antroje dvikovoje kazlųrūdiečiai pradėjo lipti iš duobės ir lygiosiomis 2:2 sugebėjo sužaisti su Vilniaus FM futbolininkais, o dar sekančiame mače rezultatu 5:3 įveikė kitą vilniečių – „BFA-B“ ekipą.

 

Paskutinėse grupės rungtynėse SC „Šilas“ pranoko Valčiūnų komandą. Šioje dvikovoje užfiksuotas rezultatas – 3:1. Po grupės kovų Kazlų Rūdos ekipa su 7 taškais užėmė antrą vietą ir mažajame finale, kovoje dėl trečios vietos susikovė su kitame pogrupyje tokią pat poziciją iškovojusia Vilniaus BFA-A komanda.

 

Šiame „pasimatyme“ triumfavo SC „Šilas“, nukovęs varžovus rezultatu 3:1 ir iškovojęs turnyre trečiąją vietą.

 

Geriausiu „FK Nevėžis Taurė“ turnyro komandos žaidėju buvo pripažintas Rimas Gruzdys. Na, o Simui Venckevičiui atiteko geriausio turnyro gynėjo nominacija. Daugiausia įvarčių varžovų vartams tądien atseikėjo Rokas Jasevičius (7 įvarčiai) ir Rimas Gruzdys (6 įvarčiai).

 

Sausio 13-ąją, „Laisvės gynėjų dieną“, į Kėdainius plūdo U-19 komandos. Dėl jau minėto trofėjaus varžėsi šešios komandos.

 

Prie starto linijos stojo FK „Nevėžio“ jaunimo komanda, kurios gretose buvo net keletas futbolininkų, rungtyniaujančių ir pagrindinėje suaugusių miesto komandoje.

 

Į futbolo sūkurį įsisuko taip pat Vilniaus FM „Ateitis“, Gargždų „Banga“, Tauragės „Tauras“ ir Alytaus SRC komandos. Daugiau nei akivaizdu, kad visi be išimties Kazlų Rūdos SC „Šilo“ varžovai buvo išties grėsmingi. Tai nesutrukdė D.Gabuževičiaus ugdomam jaunimui pasiekti įstabių rezultatų.

 

Pagal turnyro reglamentą, visos komandos sužaidė rato sistema ir turnyro vaisiais gėrėtis galėjo daugiausia taškų surinkusios ekipos.

 

SC „Šilo“ jaunimas kaip ir jaunesni kolegos žygį didžiojo tikslo link pradėjo akistata su aikštės šeimininku „Nevėžiu“. Nei viena iš komandų lemiamo pranašumo neįgijo ir po kovingų rungtynių, pasibaigusių rezultatu 1:1, teko pasidalinti  po tašką.

 

Antrame mače Kazlų Rūdos futbolininkai jokių vilčių nepaliko Alytaus desantui ir įveikė jį sausu rezultatu 5:0.

 

SC „Šilo“ komanda be didesnių problemų susitvarkė ir su tauragiškiais. „Taurui“ kazlųrūdiečiai atseikėjo 6 įvarčius, savuosius vartus išsaugodami vėl sausus.

 

Dar vienus vartus keturiais įvarčiais be atsako SC „Šilo“ U-19 komanda subombardavo rungtynėse su Vilniaus FM „Ateitimi“.

 

Lemtingas mačas Suvalkijos miestelio futbolininkams buvo su Gargždų „Bangos“ ekipa. Itin atkakliose rungtynėse gargždiškiai rezultatu 2:3 išplėšė pergalę ir surinkę kaip ir SC „Šilo“ komanda 10 taškų iškovojo turnyre antrąją vietą.

 

Kazlų Rūdos jaunimo komandai atiteko trečioji vieta. Na, o nugalėtojais jame tapo Kėdainių „Nevėžis“, kuris po lygiųjų, užfiksuotų su Kazlų Rūdos komanda, likusiuose mačuose iškovojo visas pergales.

 

Geriausiu komandos „FK Nevėžis Taurė“ turnyro žaidėju tapo Ignas Raštutis, kurio sąskaitoje buvo užfiksuoti septyni įvarčiai. Panašų rezultatyvumą šiame turnyre pademonstravo ir Egidijus Bindokas, varžovų vartams „atsegęs“ šešis įvarčius.

 

Geriausio turnyro vartininko titulas atiteko Juliui Bieliauskui, kuris net tris mačus nepraleido nei vieno įvarčio. To nebuvo pavykę padaryti nei vienai turnyre dalyvavusiai komandai.