Kazlų Rūdos "Šilą" sustiprino M. Dapkus

Kazlų Rūdos Šilą sustiprino M. Dapkus

Džiugi žinia visiems Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolo klubo gerbėjams. LFF Pirmos lygos nugalėtojų gretas papildė Martynas Dapkus, kuris yra spėjęs debiutuoti ir Lietuvos nacionalinėje futbolo rinktinėje.

 

23 metų futbolininkas geriausiai jaučiasi rungtyniaudamas vidurio saugo pozicijoje, tačiau yra universalus, ne kartą žaidęs ir vidurio gynėjo vietoje. Savo profesionalo karjerą jis 2012 m. pradėjo Izraelyje, kai iš Nacionalinės futbolo akademijos persikėlė į Haifos „Maccabi“.

 

Pagrindinėje komandoje jis spėjo debiutuoti taurės turnyro rungtynėse, tačiau pilnai įsitvirtinti nebuvo paprasta ir jaunas lietuvis buvo paskolintas bei labai sėkmingai žaidė antros Izraelio lygos Nazareto „Hapoel Illit“. Čia jo sąskaitoje 41 mačas ir vienas įvartis.

 

2015 m. M. Dapkus grįžo į Lietuvą, kur apsivilko Kauno „Stumbro“ marškinėlius ir buvo vienas komandos lyderių. A lygoje jis sužaidė 29 rungtynes ir pasižymėjo dviem įvarčiais.

 

Praėjusiame sezone M. Dapkus gynė vicečempionų „Trakų“ garbę, tačiau su ekipa atsisveikino įpusėjus sezonui. „Trakų“ klube jis per 10 susitikimų įmušė kartą. Žaidėjo karjerą riterių gretose pristabdė trauma, tačiau net atsisveikinus su „Trakais“ jis nenutolo nuo futbolo, sportinę formą palaikė treniruodamasis su „Stumbro“ komanda.

 

„Jaučiuosi puikiai, labai laukiu naujo sezono. Jaučiu, jog pasirinkau teisingai. Priimant „Šilo“ pasiūlymą nebuvo didelių abejonių, tačiau norėjau sužinoti visus pasiūlymus, jų sąlygas. Viską įvertinau ir padariau sau palankiausią pasirinkimą“, - sukirtęs rankomis su A lygoje planuojančiu debiutuoti „Šilu“ kalbėjo jis.

 

Kazlų Rūdos „Šilo“ marškinėlius M. Dapkus vilkės bent vienerius metus. „Viena iš priežasčių, kodėl pasirinkau „Šilą“, yra jų atsidavimas futbolui, taip pat pasiūlytos kontrakto sąlygos. Neslėpsiu, sužavėjo ir mažo miestelio gausus rungtynių lankomumas, žinojimas, jog žmonės labai myli futbolą.

 

Artėjančiame sezone linkiu tiek sau, tiek visai komandai išvengti traumų, nes tai yra pagrindinis dalykas, stabdantis tikrąjį komandos pajėgumą“, - mintimis dalinosi ekipos naujokas.

 

Įdomus faktas. M. Dapkus jau yra spėjęs debiutuoti Lietuvos nacionalinėje vyrų futbolo rinktinėje. 2013 metais draugiškose rungtynėse su Albanija „Šilo“ naujokas aikštėje praleido 17 minučių. Jis taip pat buvo pakviestas ir į pasaulio čempionato atrankos rungtynes tais pačiais metais su Slovakija, tačiau nuo atsarginių žaidėjų suolelio tuomet nepakilo. 

 

www.fksilas.lt inf.

www.fcstumbras.lt foto