Kazlų Rūdos "Šilas" - LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybių vicečempionai

Kazlų Rūdos Šilas - LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybių vicečempionai<br>

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai, treniruojami Sauliaus Vikerto, baigė šių metų pasirodymą LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse ir tai padarė iškovodami antrąją vietą!!!

Didžiąją sezono dalį pirmavusią Suvalkijos miestelio kariauną paskutiniame ture pavijo Kauno „Hegelmann Litauen“ ekipa. Dėl geresnio įvarčių skirtumo varžovai buvo po 24 rungtynių pirmoje pozicijoje.

Pagal pirmenybių nuostatus nugalėtojui išaiškinti buvo žaidžiamos papildomos rungtynės, kurios šeštadienio vakarą vyko Marijampolės Arvi futbolo manieže.

Lemiamoje dvikovoje dėl pirmenybių nugalėtojo titulo „Šilą“ palaikyti atvyko nemenkas laiko patikrintas ištikimiausių sirgalių būrys.

Savotiškas LFF II lygos Pietų regiono finalas pateisino savo vardą. Jį po atkaklios kovos laimėjo Kauno „Hegelmann Litauen“ ekipa.

Įveikę „Šilą“ rezultatu 4:3 (2:1),  kauniečiai tapo LFF II lygos Pietų zonos pirmenybių čempionais. Kazlų Rūdos komandoje pasižymėjo Gytis Urba, Tadas Lekeckas, Andrius Lukšys.

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo Kazlų Rūdos komanda, kuri per pirmas dešimt minučių dažniau lankėsi varžovų aikštės pusėje ir 10-ąją minutę sukūrė gana aštrų epizodą prie kauniečių vartų.

Iš dešinio varžovų aikštės krašto tolimojo „Hegelmann Litauen“  vartų virpsto  link kamuolį siuntė T.Lekeckas. Vienam iš „Šilo“ futbolininkų nepavyko stipriai smūgiuoti kamuolio į varžovų vartus ir Kauno futbolininkai ne be vargo apsigynė.

Negana to, laikinosios sostinės ekipa netrukus atsakė ataka, pasibaigusia įvarčiu į G.Zenkevičiaus ginamus vartus. 12-ąją minutę, po skersuoto kamuolio iš kairio krašto, jį vienu lietimu aukšta trajektorija į „Šilo“ vartų tinklą pasiuntė baudos aikštėje atsidūręs U.Lekečinskas – 1:0.

Tuomet Kauno futbolininkai perėmė iniciatyvą, padažnėjo iš varžovų pusės aštrių išpuolių. Ypač didelėmis greičio savybėmis kauniškiai pasižymėdavo ieškodami spragų „Šilo“ gynybos kraštuose.

19-ąją minutę vienas iš gana aštroko krašto varžovų smūgiuotų kamuolių suspurdėjo Kazlų Rūdos komandos vartų tinklo išorėje. Vos po poros minučių, po keliamo kampinio prie „Šilo“ vartų, Kauno komandos futbolininkas pamėgino smūgiuoti iš baudos aikštės prieigų. Kamuolys prašvilpė pro pat Kazlų Rūdos komandos vartus.

Nepaisant išaugusio Kauno komandos žaidybinio pranašumo, kėliniui persiritus į antrą pusę, „Šilo“ vyrai atsitiesė. 29-ąją minutę, po A.Broko keliamo kampinio prie varžovų vartų, kamuolį galva į jų vartų tinklą pasiuntė Kazlų Rūdos komandos kapitonas Gytis Urba – 1:1.

Netrukus „Hegelmann Litauen“ surengė vėl keletą aštrių epizodų. 33-ąją minutę graži kauniškių ataka vos nesibaigė įvarčiu. Vėl po skersuoto kamuolio, vienas iš „Hegelmann Litauen“ futbolininkų galva siuntė kamuolį į „Šilo“ vartų viršutinį kampą. Puikiai sureagavo G.Zenkevičius, nukreipęs kamuolį už galinės linijos.

37-ąją minutę dar vieną įvartinę situaciją turėjo Kauno komanda, kuomet iš baudos aikštės prieigų į vartų kamputį kamuolį siuntė D.Stulga. „Šilo“ vartininkas pademonstravo puikų meistriškumą ir kamuolį krisdamas nukreipė už galinės linijos.

Visgi besibaigiant pirmam kėliniui Kauno futbolininkai sugebėjo išsiveržti į priekį. 42-ąją minutę, perėmus kamuolį aikštės viduryje, varžovai suskubo į greitą kontroataką ir jos smaigalyje atsidūręs D.Stradalovas pasiuntė kamuolį į Kazlų Rūdos vartų tinklą – 2:1.

Po taip susiklosčiusios pirmo kėlinio pabaigos kovinė dvasia Kazlų Rūdos „Šilo“ kariaunos neapleido. Antrame kėlinyje S.Vikerto treniruojama ekipa žūtbūt mėgino atstatyti rungtynių pusiausvyrą.

Tokia galimybė 57-ąją minutę buvo pasitaikiusi T.Lekeckui, kuomet jis, po E.Grigaičio puikaus perdavimo, buvo akimirkai su kamuoliu atsidūręs vienas prieš varžovų vartus, tačiau galutinai užbaigti atakos „Šilo“ puolėjui nepavyko. Kamuolį Kazlų Rūdos futbolininkas „paleido“.

Puiki galimybė išlyginti rezultatą buvo pasitaikiusi 60-ąją minutę. Rodėsi, kad įmušti buvo lengviau nei neįmušti...  Tuomet net du „Šilo“ futbolininkai buvo atsidūrę prieš „Hegelmann Litauen“ vartus.

Vėl po tikslaus E.Grigaičio perdavimo, su kamuoliu varžovų aikštėje atsidūrė A.Brokas. Tomis akimirkomis jis suklaidino vartininką ir buvo lydimas vieno iš varžovų gynėjų.

Pamatęs greta skuodusį T.Lekecką, A.Brokas atliko perdavimą, tačiau „Šilo“ puolėjui, atsidūrusiam su kamuoliu prie pat vartų linijos, paskutinę akimirką Kauno futbolininkas sugebėjo kamuolį nukreipti už galinės linijos.

Prie Kauno komandos vartų pastebimai padaugėjo standartinių situacijų. Viena iš jų baigėsi išlyginamuoju įvarčiu. 67-ąją minutę kairiame Kauno komandos aikštės krašte buvo skirtas baudos smūgis. Kamuolį į baudos aikštę siuntus T.Lekeckui, jį į vartų tinklą pasiuntė A.Lukšys ir „Šilas“ dar kartą atsitiesė – 2:2.

Deja, pakilios emocijos truko labai neilgai. 71-ąją minutę, „Hegelmann Litauen“ keliant kampinį, kamuolys buvo siunčiamas artimo vartų virpsto link, ir čia jį galva į vartų tinklą pasiuntė B.Olencevičius – 3:2.

Dar vieną kirtį „Šilo“ futbolininkams teko patirti 79-ąją minutę. Klaida aikštės viduryje pasinaudoję kauniškiai nukūrė prie Kazlų Rūdos komandos vartų.

Atakos smaigalyje kamuolį gavęs D.Stulga įsiveržė į baudos aikštę, suklaidino „Šilo“ vartininką ir gana iš aštroko kampo pasiuntė kamuolį į vartus – 4:2.

Atkaklumo nestokoję Suvalkijos miestelio futbolininkai ir toliau kovojo. 85-ąją minutę, po E.Grigaičio perdavimo, už Kauno komandos gynėjų linijos su kamuoliu atsidūrė T.Lekeckas, kuris įsiveržė į baudos aikštę ir pasiuntęs kamuolį į vartus rezultatą sušvelnino – 4:3.

Vis dėlto likusio rungtynių laiko išsigelbėti Kazlų Rūdos komandai nepakako. „Šilo“ komanda 2018-ųjų metų futbolo sezoną baigė iškovodama LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse antrąją vietą.

Mūsų žiniomis, tai antras pagal rangą, tuo pačiu ir antras Kazlų Rūdos komandos trofėjus per visą klubo egzistavimo istoriją...

Šiose rungtynėse „Šilo“ komandoje kovėsi: Giedrius Zenkevičius, Egidijus Bindokas, Karolis Raškauskas, Gytis Urba, Andrius Lukšys, Edvinas Chmieliauskas (60‘ Robertas Barzdukas), Audrius Brokas, Giedrius Kazelis (83‘ Dominykas Skrinska), Evaldas Grigaitis, Tadas Lekeckas, Tadas Kvietkauskas.