Kazlų Rūdos "Šilas" pranoko "Sūduvos B" vienuolikę

Kazlų Rūdos Šilas pranoko Sūduvos B vienuolikę<br>

Trečia pergale iš keturių galimų, iškovota trečiadienio vakarą, nudžiugino S.Vikerto treniruojami Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai.

LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybėse be didesnių problemų sausu rezultatu 5:0 (2:0) įveikta Marijampolės „Sūduvos B“ vienuolikė. Tai buvo pirmosios Suvalkijos miestelio komandos namų rungtynės.

„Šilo“ gretose du įvarčius svečių vartams atseikėjo Ričardas Beniušis, po kartą pasižymėjo Audrius Račkus ir Giedrius Kazelis, vienas įvartis į „Sūduvos B“ vartus krito po pačių varžovų prisilietimo prie kamuolio.

Šiose rungtynėse Kazlų Rūdos komandos gretose buvo ir naujas veidas, ženkliai sustiprinsiantis „Šilo“ gynybines užkardas. Tai Darius Isoda.

Visų rungtynių metu dominavo „Šilo“ futbolininkai, kurie daugiau kontroliavo kamuolį, kūrė visą eilę progų ir nemenką dalį jų pavertė įvarčiais.

Tiesa, kalbant apie aikštės šeimininkų rezgamas atakas, neretai pritrūkdavo tikslumo tiek perduodant kamuolį, tiek mėginant užbaigti pačias atakas.

Jau 2-ąją minutę galėjo kristi pirmas įvartis į svečių komandos vartus, kuomet po R.Beniušio perdavimo, gana patogioje padėtyje su kamuoliu baudos aikštėje atsidūrė G.Kazelis, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

7-ąją minutę, koja brūkštelėjo per kamuolį prie marijampoliškių vartų virpsto buvęs R.Stankevičius. Kamuolys prariedėjo pro pat virpstą.

Pirmą ir paskutinę grėsmingą ataką pirmame kėlinyje Marijampolės futbolininkai suorganizavo 11-ąją minutę. Tuomet „Sūduvos B“ futbolininko pavojingai smūgiuotą kamuolį atrėmė M.Kulikauskas.

Kazlų Rūdos komanda po tokio varžovų išpuolio susigrąžino dominavimą ir 22-ąją minutę, po baudos smūgio, skirto dešiniame varžovų aikštės krašte, kamuolį pasiuntus į baudos aikštę, net keletą kartų atakavus svečių komandos vartus, galų gale „prisišaudė“ „Šilo“ komandos kapitonas A.Račkus, kuris būdamas tarp abiejų komandų žaidėjų pasiuntė kamuolį į vartus – 1:0.

Netrukus aikštės šeimininkai pranašumą padvigubino. 26-ąją minutę, po M.Atmanavičiaus reido baudos aikštėje, atšokus kamuoliui į jos prieigas, kamuolį į tolimą kampą siuntė A.Lukšys. Kamuolys ne be varžovo pagalbos suspurdėjo Marijampolės vartų tinkle – 2:0.

Dar nesužaidus nei pusvalandžio, „Šilo“ futbolininkams pasitaikė dar viena galimybė pasižymėti. Vėl Kazlų Rūdos rengiamos atakos epicentre, baudos aikštėje, po R.Beniušio perdavimo, su kamuoliu buvo atsidūręs G.Kazelis, tačiau smūgis ne itin gavosi ir varžovai kamuolį nukreipė už galinės linijos.

Nuginkluoti „Sūduvos B“ komandos vartininką 36-ąją minutę galėjo R.Beniušis. Jam iš aikštės vidurio kamuolį į baudos aikštę adresavo M.Atmanavičius, tačiau „Šilo“ puolėjui perkėlus kamuolį per Marijampolės komandos vartininką, kamuolys leidosi čia pat už vartų.

Antroje rungtynių pusėje ir toliau su kamuoliu draugavo daugiau aikštės šeimininkai. Šiame kėlinyje buvo užfiksuoti ir trys įvarčiai. Varžovų vartai sausi laikėsi iki kėlinio vidurio.

69-ąją minutę ledus atakose pralaužė R.Beniušis. Po A.Račkaus perdavimo į baudos aikštę, joje buvęs Kazlų Rūdos komandos puolėjas pasiuntė kamuolį  į “Sūduvos B“ vartus, didindamas „Šilo“ persvarą iki 3:0.

Vos po minutės kamuolį iš savų vartų tinklo vėl traukė V.Stebrys. Suklydus Marijampolės futbolininkams aikštės viduryje, Kazlų Rūdos komandos ataka užtruko vos kelias sekundes.

Po M.Straukos skersuoto kamuolio, baudos aikštėje kamuolį į vartų tinklą pasiuntė G.Kazelis – 4:0.

Na, o 75-ąją minutę, keliant kampinį prie svečių vartų, A.Račkaus baudos aikštėn siųstą kamuolį įprastiniu, firminiu stiliumi R.Beniušis galva nukreipė į „Sūduvos B“ komandos vartus – 5:0.

Rungtynėms einant į pabaigą Suvalkijos sostinės futbolininkai turėjo neblogą galimybę pelnyti paguodos įvartį, kuomet kamuolys buvo smūgiuojamas iš dešinės baudos aikštės zonos, tačiau tąkart puikią reakciją pademonstravo M.Kulikauskas ir kamuolį atrėmė.

Paskutinės dvikovos akimirkos baigėsi epizodu, kuomet taip pat gana pavojingai iš baudos aikštės prieigų kamuolį smūgiavo R.Stankevičius, tačiau marijampoliškiai vartininko dėka įvarčio išvengė.

Bet kokiu atveju, „Šilas“ iškovojo įtikinamą pergalę, kurios dėka šiuo metu Kazlų Rūdos komanda kartu su Kauno „Kauno Žalgiriu B“ dalijasi trečia, ketvirta turnyrinės lentelės vietomis. Būtent su šia komanda ateinantį antradienį išvykoje ir numatytos sekančios rungtynės.

Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Benas Spietinis, Darius Isoda, Audrius Račkus, Giedrius Kazelis (73‘ Robertas Barzdukas), Ugnius Montvilas (82‘ Irmantas Stankevičius), Ričardas Beniušis, Andrius Lukšys (66‘ Povilas Gavėnas), Modestas Atmanavičius (68‘ Karolis Raškauskas), Mindaugas Strauka (80‘ Edvinas Norkevičius), Renaldas Stankevičius.