Kazlų Rūdos „Šilas" rungtynių pabaigoje palaužė Utenos „Utenį"

Kazlų Rūdos „Šilas rungtynių pabaigoje palaužė Utenos „Utenį<br>

Lietuvos futbolo aukščiausiam divizionui besirengiantys Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai tęsia pasirodymus ikisezoninių rungtynių maratone. Šiais metais G.Jarmalavičiaus treniruojama kariauna per trejas sužaistas rungtynes spėjo patirti visas tris jų baigties formas – lygiasias, pralaimėjimą ir pergalę.

Pagal pasirengimo sezonui varžybų programą, šiandien „Šilo“ futbolininkams buvo numatytos rungtynės su Utenos „Uteniu“. Būtent prieš šią vienuolikę Kazlų Rūdos komanda turėtų debiutuoti prasidėjus „A“ lygos sezonui. Šį mini egzaminą „Šilas“ išlaikė, kontrolinės rungtynės prieš uteniškius baigėsi praėjusių metų LFF pirmos lygos čempionų pergale rezultatu 1:0. Lemiamą įvartį į varžovų vartus mušė Evaldas Grigaitis.

Pačioje pirmojo kėlinio pradžioje Utenos ekipa mėgino imtis iniciatyvos, nieko nelaukiant perimti kamuolio kontrolę, tačiau netrukus žaidimas apsilygino ir abi komandos kalbant apie atakų turinį per pirmas penkiolika rungtynių minučių tegalėjo pasigirti tik tuo, kad apsikeitė kampiniais, tačiau po jų nei vienos, nei kitos ekipos vartams didesnės grėsmės nebuvo.

Pirmą smūgį į vartų plotą atliko Utenos futbolininkai. 22-ąją rungtynių minutę, atliekant baudos smūgį atokiai nuo Kazlų Rūdos baudos aikštės prieigų, ne itin stipriai smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai P.Valinčiui į rankas.

Į tai pavojingesniu epizodu 33-ąją minutę atsakė „Šilo“ futbolininkai. Po pakelto prie „Utenio“ vartų kampinio, kamuoliui atšokus iš baudos aikštės, smūgiuoti pamėgino A.Brokas, tačiau į vartų plotą tarp gausiai baudos aikštėje buvusių futbolininkų siųstas kamuolys atšoko nuo Utenos komandos gynėjo.

Dar aštresniu epizodu atsakė „Utenis“. 35-ąją minutę varžovai surengė aštrią ataką dešiniuoju atakos kraštu, į baudos aikštelę įsiveržęs uteniškis turėjo galimybę, kampas buvo aštrokas, pažeme riedėjęs kamuolys vartų nesiekė, liko žaidime ir netrukus „Šilo“ futbolininkai pavojų likvidavo.

Po poros minučių „Šilo“ komandos vartams vėl buvo grąsinama, kai Utenos futbolininkas, gavęs kamuolį į baudos aikštės prieigas, sustabdė jį krūtine ir nenusileidusį ant žemės smūgiavo vartų link, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Svarbu paminėti, kad „Šilo“ komanda pirmoje rungtynių pusėje, kaip ir dera tokio pobūdžio akistatose, šiek tiek eksperimentavo, aikštėje kovėsi kiek neįprasta taktine schema. Vaizdas aikštėje pastebimai pasikeitė antroje rungtynių pusėje, kuomet Kazlų Rūdos vienuolikė kovėsi įprastiniu išsidėstymu aikštėje.

Jau pačiomis pirmomis minutėmis prie Utenos vartų buvo keliami keletas kampinių. Vienas jų vos nesibaigė liūdnai „Utenio“ komandai, kai po A.Raginio į baudos aikštę nuo kampinio gairelės siųstą kamuolį galva į vartus siuntė A.Račkus, tačiau Utenos komandos vartininkas sugebėjo krisdamas smūgiuotą kamuolį atremti, o komandos kolegoms pavyko ne be vargo apsiginti.

Aikštėje vis daugiau atakoje buvo matomi Kazlų Rūdos komandos futbolininkai. Grėsmingiausias epizodas iš Utenos stovyklos pusės per visą antrą kėlinį buvo 67-ąją minutę, kuomet gana galingą smūgį varžovas atliko iš baudos aikštės prieigų, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė.

Tuo tarpu „Šilo“ futbolininkai prisišaudė ir nulėmė dvikovos baigtį likus rungtyniauti apie dešimt minučių. Įvarčio preliudija buvo epiziodas, kuomet verždamąsis su kamuoliu Utenos baudos aikštės prieigose nuo 16 m atžymos smūgiuoti pamėgino E.Grigaitis, tačiau kamuolys ne be varžovo pagalbos skriejo šalia dešinio virpsto ir prie „Utenio“ vartų buvo keliamas kampinis. Kamuolį į baudos aikštę su geriausiais palinkėjimais nuo kampinio gairelės pasiuntė A.Urbšys. Jį smūgiuoti galva baudos aikštėje mėgino puikiai rungtynėse ir su gynybinėmis funkcijomis tvarkęsis G.Urba. Nors varžovų vartininkas sugebėjo kamuolį atremti, tačiau abiejų komandų žaidėjų spūstyje buvęs E.Grigaitis pasiuntė kamuolį į vartus ir „Šilas“ išsiveržė į priekį.

Per likusias dešimt dvikovos minučių, deramai į Kazlų Rūdos komandos žaidimą įsiliejus D.Sūnelaičiui, T.Kvietkauskui, varžovams nebuvo leista reabilituotis ir draugiškų rungtynių cikle „Šilas“ iškovojo antrąją pergalę.

„Šilo“ komandoje rungtyniavo: Povilas Valinčius (46‘ Mindaugas Malinauskas), Audrius Račkus, Ilya Tsyvilko, Alfredas Skroblas (69‘ Gytis Urba), Audrius Brokas (51‘ Mangirdas Radzevičius), Aurimas Raginis (63‘ Edvinas Puzara), Martynas Dapkus, Andrius Urbšys (81‘ Tadas Kvietkauskas), Povilas Kiselevskis (15‘ Evaldas Grigaitis), Nerijus Mačiulis (81‘ Džiugas Sūnelaitis), Ričardas Beniušis (46‘ Vilmantas Bagdanavičius).