Kazlų Rūdos "Šilas" sugrįžo į pergalių kelią

Kazlų Rūdos Šilas sugrįžo į pergalių kelią

Po praėjusiame ture patirtos nesėkmės LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse prieš „Hegelmann Litauen“, S.Vikerto treniruojama „Šilo“ kariauna reabilitavosi dvikovoje su Vilniaus BFA futbolininkais.

Trečiadienio vakarą vykusiame mače Kazlų Rūdos ekipa rezultatu 2:1 (2:0) įveikė Lietuvos sostinės komandą ir iškovodama dvyliktą pergalę tęsia dominavimą Pietų regiono futbolo pirmenybėse. Abu įvarčius į varžovų vartus mušė Evaldas Grigaitis.

Nors savo žaidimo viso potencialo šiame mače aikštės šeimininkai nepademonstravo, tačiau pergalei pasiekti užteko dviejų tikslių Kazlų Rūdos „Šilo“ puolėjo realizuotų progų.

Žaidybinis pranašumas iš Kazlų Rūdos komandos pusės buvo gana ryškiai matomas jau pirmomis rungtynių minutėmis. Pirma nebloga proga pasižymėti „Šilui“ pasitaikė 5-ąją minutę, kuomet baudos aikštėje kamuolį gavęs E.Grigaitis pro varžovų komandos gynėją mėgino siųsti kamuolį į BFA vartus, tačiau jį atrėmė D.Valeckas.

Netrukus Kazlų Rūdos futbolininkai sukūrė pora standartinių situacijų ir viena iš jų baigėsi įvarčiu į svečių komandos vartus.

Po 11-ąją minutę A.Broko keliamo kampinio prie Vilniaus komandos vartų, kamuolį galva į jų tinklą pasiuntė E.Grigaitis ir aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį – 1:0.

„Šilo“ futbolininkai apsukų nemažino, toliau daugiau kontroliavo kamuolį ir šeimininkavo varžovų aikštės pusėje.

Pirmam kėliniui perkopus į antrą pusę, Vilniaus futbolininkams vėl teko maksimaliomis pastangomis gintis. 26-ąją minutę baudos aikštės prieigose kamuolį gavo nuo varžovo atsipalaidavęs T.Lekeckas, tačiau smūgiuoti „Šilo“ puolėjui nepavyko, kamuolys nuslydo tiesiog nuo kojos.

Kazlų Rūdos komandos ataka tuo nesibaigė, netrukus kaire varžovų baudos aikštės zona kūrė K.Raškauskas, kuris atliko perdavimą į baudos aikštę A.Brokui, tačiau pastarojo smūgiuotas kamuolys atšoko nuo netoliese buvusio Vilniaus komandos gynėjo.

„Šilo“ futbolininkai dar kartą prisišaudė besibaigiant kėliniui. Viskas prasidėjo nuo to, kai 39-ąją minutę į dešinę BFA baudos aikštės laisvą zoną iš A.Broko kamuolį gavęs G.Kazelis atliko perdavimą atgal A.Lukšiui. Pastarasis kiek pasivarinėjęs kamuolį baudos aikštės prieigose atliko perdavimą vėl į dešinę baudos aikštės zoną įbėgusiam E.Grigaičiui ir pastarasis „Šilo“ futbolininkas po eilės klaidinančių judesių pasiuntė kamuolį į vartus – 2:0.

Paskutinėmis kėlinio sekundėmis sostinės komanda galėjo gauti „įvartį į rūbinę“. Po A.Broko perdavimo baudos aikštėje atsidūrusiam G.Kazeliui, pastarajam „prisišaudyti“ nepavyko. Jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

Antras kėlinys prasidėjo vėl „Šilo“ futbolininkų grėsmingu išpuoliu. Deja, tądien optinis taikiklis „nusimušė“ T.Lekeckui. Vos gavęs kamuolį baudos aikštėje Kazlų Rūdos komandos futbolininkas galėjo smūgiuoti gana iš patogios padėties, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė, bet nenutrūkusią aikštės šeimininkų ataką pratęsė dešinėje Vilniaus komandos baudos aikštės zonoje su kamuoliu buvęs A.Brokas.

Ne ką menkesne galimybe „Šilo“ saugas nepasinaudojo, kamuolys skriejo šalia vartų.

Įstabių progų neišnaudoję aikštės šeimininkai netrukus buvo nubausti. 55-ąją minutę, gana aplaidžia aikštės šeimininkų gynyba pasinaudojo svečiai. Tuomet į baudos aikštę kamuolį gavo staiga į ją įbėgęs A.Falčik, kuris priartėjęs prie vartų siuntė kamuolį į tolimą jų kampą ir varžovai rezultatą sušvelnino – 2:1.

Tokios sėkmės pagauti vilniečiai įsidrąsino, padaugėjo ir kamuolio kontrolės iš varžovų komandos pusės. Antram kėliniui perkopus į antrą pusę, BFA futbolininkai 71-ąją minutę susikūrė ir gana aštrų epizodą prie „Šilo“ komandos vartų.

Tuomet pavojingai iš baudos aikštės prieigų atakavo kamuolį į vartų kampą siųsdamas A.Falčik. G.Zenkevičius sureagavo ir kamuolį sugavo.

Intrigos rungtynėse prieskonis išliko iki paskutinių minučių. Nors „Šilo“ futbolininkai ne kartą prie svečių vartų kėlė kampinius, turėjo baudos smūgių, tačiau vis pritrūkdavo tikslumo.

Nepaisant neslūgusios įtampos, Kazlų Rūdos komanda išsaugojo persvarą ir iškovojo pergalę, tokiu būdu toliau išlaikydami pirmenybių lyderio pozicijas.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Karolis Raškauskas, Edvinas Chmieliauskas, Gytis Urba, Audrius Račkus, Andrius Lukšys, Giedrius Kazelis (64‘ Šarūnas Krinickis), Tadas Kvietkauskas (51‘ Ignas Raštutis), Evaldas Grigaitis, Audrius Brokas, Tadas Lekeckas (71‘ Osvaldas Šarauskas).