Kazlų Rūdos "Šilo" futbolininkai patyrė pralaimėjimą Vilniuje

Kazlų Rūdos Šilo futbolininkai patyrė pralaimėjimą Vilniuje

Penktadienio vėlų vakarą Kazlų Rūdos “Šilo” futbolininkai viešėjo Vilniuje. Sostinėje Suvalkijos miestelio komanda jėgas išmėgino su aikštės šeimininke “Vilties” vienuolike. Kazlų Rūdos komandai tai buvo antrosios LFF II lygos Pietų zonos pirmenybių rungtynės. Nors vilniečiams “Šilas” nusileido rezultatu 7:0 (2:0), tačiau žvelgiant į artimiausių praėjusių rungtynių retrospektyvą, kalbant apie Kazlų Rūdos komandos žaidimą puolime, šioje dvikovoje jau buvo galima įžvelgti ir šiokių tokių prošvaisčių.

“Šilo” futbolininkai jau pačioje šių rungtynių pradžioje grasino vilniečių vartams. 2-ąją minutę kairiu varžovų aikštės kraštu su kamuoliu prasiveržė T.Valukonis, kuris smūgiavo į vartus, tačiau „Vilties“ vartininkas A.Juzkiv smūgiuotą kamuolį atrėmė. Kartoti smūgį turėjo galimybę Š.Krinickis, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė.

Į tai Vilniaus futbolininkai atsakė trimis pavojingesniais epizodais. „Vilties“ komanda susikūrė pora standartinių situacijų – kėlė kampinį ir turėjo galimybę iš aštraus kairio krašto atlikti baudos smūgį. Abiem atvejais kamuolys buvo siunčiamas į baudos aikštę ir vilniečiai mėgino galva siųsti kamuolį į vartus, tačiau jiems prisišaudyti nepavyko. 10-ąją minutę varžovai pasinaudojo „Šilo“ spraga gynybos viduryje. Įsiveržęs į baudos aikštę Vilniaus futbolininkas smūgiavo kamuolį, tačiau G.Zenkevičius sugebėjo sureaguoti ir jį atrėmė.

Netrukus Kazlų Rūdos komandai nutiko nemalonus incidentas. Po kontakto su varžovu toliau rungtynių tęsti nebegalėjo E.Chmieliauskas, todėl teko atlikti priverstinį keitimą. Kaip praodė tolimesni įvykiai, gana skylėta „Šilo“ komandos gynyba dar labiau susilpnėjo. 13-ąją minutę neleistinai buvo griaunamas su kamuoliu baudos aikštėje atsidūręs varžovas ir skirtas 11 m baudinys. Jį realizavo L.Pečuro, aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį 1:0.

Gana nebloga galimybė išlyginti rezultatą „Šilui“ pasitaikė kėlinio viduryje. Vėl po aštraus T.Valukonio reido kairiu kraštu, šiam skersavus kamuolį į baudos aikštę, joje K.Raškauskas mėgino smūgiuoti į vartus. A.Juzkiv ne be problemų kamuolį sukrapštė.

Dar viename epizode, vėlei po T.Valukonio perdavimo, šiek tiek pritrūko iki kamuolio varžovų baudos aikštėje besilankiusiam K.Raškauskui ir išlyginti rezultato nepavyko.

Vilniaus futbolininkai iki kėlinio pabaigos turėjo ne vieną galimybę padidinti persvarą, tačiau puikiai tuose epizoduose rungtyniavo G.Zenkevičius, kuris sugebėdavo sureaguoti ir kamuolius nukreipti nuo vartų zonos. Vis dėlto vilniečiai pačioje pirmo kėlinio pabaigoje pasižymėjo. 44-ąją minutę atlikti smūgį galimybę turėjo nesaugomas baudos aikštėje vilnietis. Į smūgiuotą kamuolį „Šilo“ vartininkas sureagavo, tačiau kartoti smūgį turėjo galimybę L.Pečuro. Po jo įvarčio pirmasis kėlinys baigėsi 2:0 “Vilties” komandos naudai.

Antrasis kėlinys prasidėjo aikštės šeimininkų grėsmingomis atakomis. Vėl ne kartą “Šilo” vartus nuo įvarčio gelbėjo G.Zenkevičius. “Vilties” futbolininkai pranašumą visvien didino. 56-ąją minutę, po skersuoto kamuolio iš kairio krašto, nenusileidusį kamuolį smūgiavo prie pat „Šilo“ vartų buvęs V.Kondratovič ir Vilniaus komandos persvara tapo 3:0.

Nemalonumai Kazlų Rūdos komandai tuo nesibaigė. 62-ąją minutę dėl antros geltonos kortelės aikštę buvo priverstas palikti E.Norkevičius, todėl gynybinės galimybės “Šilui” tapo dar labiau komplikuotesnės. Nieko keisto, kad 66-ąją minutę G.Zenkevičiui teko dar kartą kamuolį traukti iš savų vartų tinklo. Tuomet be didesnių problemų „Šilo“ gynybą įveikė A.Ruškys. Po jo įvarčio rezultatas tapo 4:0.

Kuo toliau, tuo mažiau gyvybinga buvo Kazlų Rūdos komandos gynyba. Tai varžovai išnaudojo ir iki rungtynių pabaigos pasižymėjo dar tris kartus. 79-ąją minutę kamuolys suspurdėjo vartų tinkle atšokęs nuo Kazlų Rūdos komandos futbolininko, 83-ąją minutę įvarčio autoriumi buvo V.Pajarskas, 86-ąją triuškinimą baigė L.Pečuro.

“Šilo” futbolininkams pelnyti garbės įvartį buvo pasitaikiusi 76-ąją minutę. Įvykių sūkuryje vėl buvo T.Valukonis, kuris, gavęs kamuolį iš G.Kazelio, kūrė varžovų aikštės dešiniu kraštu, priartėjęs prie vartų smūgiavo, tačiau „Vilties“ vartininkas sugebėjo kamuolį nukreipti už galinės linijos. Kazlų Rūdos komandai pasižymėti taip ir nepavyko.

Kazlų Rūdos „Šilas“: G.Zenkevičius, E.Norkevičius (62‘ pašalintas iš aikštės dėl antros geltonos kortelės), G.Kazelis, T.Valukonis, K.Raškauskas, Š.Krinickis, T.Lietuvninkas (82‘ M.Gerdžiūnas), T.Kvietkauskas, E.Chmieliauskas (11‘ D.Banys), M.Raulynaitis, R.Barzdukas.

Vilniaus „Viltis“: A.Juzkiv (67’ D.Mazgys), L.Pečuro, P.Aukštuolis (46’ E.Gylys), P.Bogdevičius (63‘ D.Olechnovič), V.Pajarskas, A.Voskunovič (60‘ V.Vitkauskas), V.Kondratovič, A.Ruškys, T.Chomičius (46‘ J.M. Estanislao Guillermo), K.Naskauskas, A.Tkačius.