Kontrolinėse rungtynėse Jonavoje nusileista „Lietavai" 0:1

Kontrolinėse rungtynėse Jonavoje nusileista „Lietavai 0:1<br>

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkų rengimąsis aukščiausio Lietuvos futbolo diviziono kovoms tęsiasi. Praėjus vos porai dienų po rungtynių su Marijampolės „Sūduvos“ vienuolike, pasibaigusių G.Jarmalavičiaus treniruojamai komandai lygiosiomis, šeštadienio vidurdienį praėjusių metų Lietuvos pirmos lygos čempionai išvykoje jėgas tikrinosi su dar viena būsima kovo mėnesį prasidėsiančio čempionato varžove – Jonavos „Lietavos“ vienuolike. Po atkaklių rungtynių minimalia persvara 1:0 pergalę šventė aikštės šeimininkai.

Pirmomis dvikovos minutėmis abi komandos demonstravo, kad moka kontroliuoti kamuolį, daug kovos vyko baudos aikštelių prieigose, kamuoliui atsiduriant tai prie vienų, tai prie kitų vartų. Per pirmas dešimt akistatos minučių abi komandos apsikeitė kampiniais, tačiau po jų didesnės grėsmės nei vieniems vartams nebuvo. Pirmi aštrų epizodą sukūrė aikštės šeimininkai. 14-ąją minutę jonaviškis, perėmęs kamuolį kairiame krašte, netoli aikštės vidurio, kūrė su juo kaire „Šilo“ baudos aikštės zona, priartėjo prie vartų, tačiau paskutinę akimirką Kazlų Rūdos komandos gynėjai sugebėjo išmušti kamuolį iš po varžovo kojų.

Vos po poros minučių Jonavos futbolininkai galėjo pasinaudoti klaida aikštės viduryje perduodant kamuolį, po kurios dešiniame „Šilo“aikštės krašte su kamuoliu veržėsi M.Ganusauskas, tačiau prie jo priartėjęs A.Račkus patikimai apsigynė ir galimas pavojus vėl buvo likviduotas.

Pirmi smūgį į vartų plotą atliko „Šilo“ futbolininkai. Pirmo kėlinio viduryje M.Dapkus kaire koja iš baudos aikštės prieigų smūgiuotas kamuolys šeimininkų vartininkui didesnių problemų nesukėlė. Kur kas grėsmingiau atakavo sekančiame epizode taip pat prie pat Jonavos komandos baudos aikštės prieigų buvęs A.Brokas, tačiau ir šį kamuolį „Lietavos“ vartininkas sugavo.

Pirmo kėlinio metu, „Šilo“ futbolininkams rengiant atakas, neretai pritrūkdavo paskutinio tikslaus perdavimo smūgiui į vartus. Tuo tarpu jonaviškiai, pirmam kėliniui perkopus į antrą pusę, galėjo ir pasižymėti. 29-ąją minutę „Šilo“ baudos aikštėje varžovai turėjo galimybę smūgiuoti net du kartus, būdami vos kelių metrų atstumu nuo vartų. Tąkart puikią reakciją pademonstravo Kazlų Rūdos komandos vartus gynęs P.Valinčius.

„Šilo“ vartininko patikimo žaidimo prireikė ir besibaigiant pirmam kėliniui. 42-ąją minutę atliekant baudos smūgį nuo Kazlų Rūdos komandos baudos aikštės prieigų į kairį kampą siųstą kamuolį P.Valinčius nukreipė už galinės linijos. Netrukus dar vienas pavojingas smūgis iš baudos aikštės prieigų privertė Povilą pademonstruoti savo meistriškumą. Į kairį vartų kampą skriejantį kamuolį „Šilo“ vartininkas nukreipė už galinės linijos. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Antrame kėlinyje žaidybinis vaizdas buvo panašus, abi komandos kovojo dėl kamuolio kontrolės, stengėsi įgyti teritorinę persvarą. Kėlinio pradžioje, Kazlų Rūdos komandai atnaujinus jėgas puolime, buvo bandoma laimės paieškoti „Lietavos“ baudos aikštėje. Kelis kartus įtampa „Lietavos“ baudos aikštelėje buvo kilusi, kuomet aukšti perdavimai buvo skirti R.Beniušiui, tačiau Jonavos ekipa apsigynė.

Tuo tarpu „Lietavos“ futbolininkai prisišaudė 56-ąją rungtynių minutę. Po skersuoto kamuolio iš kairio krašto, baudos aikštėje atšokus kamuoliui prie „Lietavos“ futbolininko kojų, jis galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į „Šilo“ vartų tinklą ir aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį 1:0.

Praėjus vos kelioms minutėms po šio epizodo Kazlų Rūdos komanda turėjo nemenką galimybę rezultatą išlyginti. Po visur rungtynėse spėjusio A.Skroblo skersuoto kamuolio iš kairio krašto, nuo varžovo globos baudos aikštėje išsivadavo R.Beniušis ir smūgiavo galva, tačiau kamuolys praskriejo pro Jonavos komandos vartų viršų.

Pavojingą epizodą „Šilo“ futbolininkai sukūrė ir aikštėje pasirodžius D.Sūnelaičiui. 72-ąją rungtynių minutę, Kazlų Rūdos komandos greitos atakos metu, jaunasis puolėjas įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, turėjo neblogą galimybę smūgiui į vartus, tačiau, pastebėjęs arčiau vartų atsidūrusį R.Beniušį, pasirinko perdavimą. Deja, didysis Benas buvo nuošalėje ir grėsmingo epizodo Jonavos komanda išvengė. Per likusį laiką „Šilo“ futbolininkai dar kelis kartus kėlė sumaištį „Lietavos“ baudos aikštelėje (paminėtinas V.Bagdanavičiaus reidas, kurio perdavimą neutarlizavo gynėjai), tačiau šįkart išsigelbėti rungtynėse nepavyko ir jonaviškiai baigė dvikovą išsaugodami joje minimalų pranašumą.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Povilas Valinčius, Ilya Tsyvilko (70‘ Gytis Urba), Azamatas Dzoblajevas, Audrius Račkus (46‘ Vilmantas Bagdanavičius), Alfredas Skroblas, Andrius Urbšys (80’ Tadas Kvietkauskas), Martynas Dapkus (46’ Povilas Kiselevskis), Aurimas Raginis (66’ Džiugas Sūnelaitis), Audrius Brokas (85’ Tadas Kvietkauskas), Nerijus Mačiulis, Evaldas Grigaitis (46’ Ričardas Beniušis).