Laikinojoje sostinėje įveikti „Stumbro" futbolininkai

Laikinojoje sostinėje įveikti „Stumbro futbolininkai<br>

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, vasario 16-ąją, Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai pažymėjo Kaune susitikdami su būsima „A“ lygos varžove – „Stumbro“ komanda. Besirengiant artėjančio sezono maratonui, G.Jarmalavičiaus treniruojamai ekipai tai buvo aštuntosios kontrolinės rungtynės ir šį kartą jos paženklintos pergale. Kazlų Rūdos vienuolikė įveikė varžovus rezultatu 3:0 (1:0). Dubliu pasižymėjo Audrius Brokas, pirmą įvartį vilkėdamas „Šilo“ marškinėlius pelnė komandos gretas papildęs Azamatas Dzolbajevas.

Startinė „Šilo“ sudėtis buvo kiek neįprasta – aikštėje pasirodė keli peržiūroje dalyvaujantys žaidėjai. Pirmomis rungtynių minutėmis kamuolį daugiau kontroliavo „Šilo“ futbolininkai, tačiau prasibrauti su juo prie varžovų vartų nepavykdavo. Kartkartėmis netoli Kazlų Rūdos baudos aikštės prieigų pasirodydavo ir Kauno komandos futbolininkai, tačiau su kauniečių atakomis sėkmingai susitvarkydavo „Šilo“ gynybinė grandis.

Pirmajame kėlinyje vyravo kieta kova aikštės viduryje, kelis kartus besiplieskiančias aistras teisėjas ramino, parodydamas žaidėjams geltonas korteles. Aktyvus „Šilo“ gretose buvo N.Mačiulis, solidžiai atrodė vidurio saugų grandis. Pavojingesnis momentas prie „Stumbro“ vartų kilo kėlinio viduryje, kuomet po Nerijaus Mačiulio perdavimo, laimę smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pabandė peržiūroje dalyvaujantis „Šilo“ futbolininkas. Smūgis nesigavo ir kamuolys nuriedėjo tiesiai „Stumbro“ vartininkui į rankas. Dar kelis pavojingesnius mūsiškių išpuolius neutralizavo „Stumbro“ gynyba.

Kėliniui artėjant į pabaigą, Kazlų Rūdos ekipa vis dažniau pradėjo lankytis varžovų aikštės pusėje, pagausėjo standartinių situacijų. Vienos iš atakų metu baudos aikštės prieigose prasižengė „Stumbro“ futbolininkai, buvo skirtas baudos smūgis. Ką tik aikštėje po keitimo pasirodęs A.Brokas ryžosi smūgiui ir pirmasis saugo kamuolio lietimas virto gražiu įvarčiu – kamuolys, perskriejęs varžovų „gyvatvorę“, atsidūrė apatiniame vartų kamputyje. Tad pertraukon „Šilo“ futbolininkai išėjo būdami geros nuotaikos, - pirmaudami 1:0.

Nepaisant turimos persvaros, antrąjį kėlinį aktyviau ir geriau pradėjo kazlųrūdiečiai. 53-iąją rungtynių minutę apsigynę po kauniečių keliamo kampinio „Šilo“ futbolininkai surengė greitą kontrataką. M.Malinauskas pasiuntė kamuolį per visą aikštę netoli varžovų baudos aikštės buvusiam Kazlų Rūdos ekipos peržiūroje dalyvaujančiam futbolininkui. Baudos aikštės prieigose pastarasis buvo pargriautas, deja baudos smūgį šį kartą „sugėrė“ varžovų gyvatvorė.

Po kelių minučių panašus epizodas kilo jau prie „Šilo“ vartų, bet Kauno futbolininko smūgiuotą kamuolį M.Malinauskas sugavo nesunkiai.

Savo persvarą Kazlų Rūdos futbolininkai įtvirtino 62-ąją minutę. Puikiai kairiajame atakos krašte sužaidė Andrius Urbšys, atlikęs idealų perdavimą į „Stumbro“ baudos aikštelę.  O perdavimą „uždarė“ netikėtai atakos smaigalyje atsidūręs Azamatas Dzolbajevas, smūgiu galva rungtynių rezultatą pavertęs į 2:0.

Maždaug po 10-ies minučių reali proga sušvelninti rezultatą pasitaikė „Stumbro“ futbolininkams. Po baudos smūgio kamuolys išsprūdo iš M.Malinausko rankų ir netoliese buvęs Kauno komandos futbolininkas turėjo galimybę kartoti smūgį. Tačiau Mindaugas sugebėjo atremti pavojingą smūgį ir epizodas baigėsi kampiniu.

Daugiau panašių galimybių laikinosios sostinės futbolininkai neturėjo. Tuo tarpu „Šilo“ vienuolikė dar kartą pasižymėjo 79-ąją rungtynių minutę. Iš aikštės gilumos netoli varžovų baudos aikštės prieigų kamuolį gavo R.Beniušis, kuris vienu lietimu perdavė jį arčiau vartų buvusiam A.Brokui. Po pastarojo smūgio, kamuolys po „rikošeto“ nuo besiginančio varžovo įskriejo į „Stumbro“ komandos vartus. „Šilo“ persvara tapo 3:0. Per likusį laiką komandos nepasižymėjo atakuojančių veiksmų tikslumu. Nuaidėjęs aikštės teisėjo finalinis švilpukas užfiksavo trečiąją Kazlų Rūdos komandos pergalę ikisezoninių rungtynių cikle.

"Šilo" futbolininkai rungtyniavo tokia sudėtimi: Mindaugas Malinauskas, Audrius Račkus (46‘ Alfredas Skroblas), Azamatas Dzolbajevas, Gytis Urba (46‘ Ilya Tsyvilko), Vilmantas Bagdanavičius (68‘ Edvinas Puzara), Martynas Dapkus (68‘ Aurimas Raginis), Andrius Urbšys (80‘ Tadas Kvietkauskas), peržiūroje dalyvaujantis žaidėjas (42‘ Audrius Brokas), peržiūroje dalyvaujantis žaidėjas (62‘ Mangirdas Radzevičius), Nerijus Mačiulis (55‘ Povilas Kiselevskis), peržiūroje esantis žaidėjas (62‘ Ričardas Beniušis).