LVJFA U-19 Pirmos lygos sezoną pradėjo Kazlų Rūdos SC "Šilo" jaunimas

Praėjusį sekmadienį prie starto linijos LVJFA U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono pirmenybėse stojo Dariaus Gabuževičiaus treniruojama Kazlų Rūdos SC „Šilo“ jaunimo komanda.

Šįmet nedidelio miestelio futbolininkų pajėgos, dalyvaujančios šiose pirmenybėse bus itin gausios. Joms šiai dienai užregistruoti net 23 futbolininkai, kurie gins Kazlų Rūdos miestelio mundurą.

Varžybinis periodas nusimato gana intensyvus. Iš viso Kazlų Rūdos sporto centro futbolo specialisto treniruojama ekipa turės 9 varžovus ir sužais 18 rungtynių.

Pirmąsias iš jų kazlųrūdiečiai žaidė Vilniuje su pajėgia „Ateities“ komanda.

Kalbant apie tos akistatos visumą, SC „Šilo“ jaunimui iki pirmo taško pritrūko ne taip jau ir daug. Sostinės vienuolikei nusileista rezultatu 3:2 (3:0).

Kazlų Rūdos futbolininkams, neturėjusiems kontrolinių ikisezoninių rungtynių ir besitreniravusiems gana ankštoje erdvėje (kol kas treniruotės vyksta Bagotosios dirbtinės dangos aikštėje, kuri tinkama rengiantis 7x7 formato futbolui, - aut.past.), tądien teko maksimaliai greitai adaptuotis prie „natūralių“ futbolo aikštės parametrų...

Nieko keisto, kad Kazlų Rūdos SC „Šilo“ jaunimo komanda pademonstravo gana skirtingos žaidimo kokybės du kėlinius.

Pirmoje rungtynių pusėje dominavę aikštės šeimininkai netruko pasižymėti. 15-ąją dvikovos minutę vienas iš varžovų futbolininkų akimirkai atsidūrė už Kazlų Rūdos gynėjų linijos ir  teisėjo buvo traktuojamas „pasyvioje nuošalėje“.

Tuo pat metu už jos atsidūrė ir šalia esantis vilnietis Džiugas Tijūnėlis, kuris gavęs kamuolį nukreipė į Luko Jasinsko ginamus vartus, „Ateities“ ekipą išvesdamas į priekį 1:0.

25-ąją rungtynių minutę, vilniečiams realizuojant baudos smūgį, kamuolys buvo siunčiamas į SC „Šilo“ baudos aikštę ir abiejų komandų futbolininkų sumaištyje arčiausiai kamuolio buvęs tas pats D.Tijūnėlis aikštės šeimininkų persvarą padidino – 2:0.

Minėtas Vilniaus ekipos futbolininkas netrukus pasižymėjo hetriku. 29-ąją minutę jis prasiveržė su kamuoliu SC „Šilo“ aikštės kraštu ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, padidindamas sostinės komandos pranašumą iki 3:0.

Varžovų augantį pranašumą kiek sušvelninti turėjo galimybę Kazlų Rūdos komandoje debiutavęs Ignas Raštutis. Jam atlikus baudos smūgį, SC „Šilo“ futbolininko siųstas kamuolys pataikė  į varžovų vartų virpstą.

Kazlų Rūdos komandos stovykloje ledai pajudėjo antrame kėlinyje, kurio metu SC „Šilo“ futbolininkai įsidrąsino ir perėmė iniciatyvą.

D.Gabuževičiaus jaunimo komanda pradėjo spausti vilniečius jų aikštės pusėje ir netrukus tai davė konkrečių rezultatų.

51-ąją minutę su kamuoliu „Ateities“ aikštės kraštu prasiveržė Ignas Raštutis, kuris pasiuntė kamuolį į vartų kamputį – 3:1.

Šiam Kazlų Rūdos komandos futbolininkui pasitaikė dar pora galimybių nuginkluoti Vilniaus vartus sergėjusį Nojų Šulnį, kuomet jis atsidūrė vienas su kamuoliu prieš varžovų vartus, tačiau įveikti varžovo gynybos nepavyko.

Vis dėlto besibaigiant kėliniui sostinės ekipos vartininkas buvo priverstas dar kartą traukti kamuolį iš savų vartų tinklo.

85-ąją minutę, po Osvaldo Šarausko skersuoto kamuolio, galva jį į „Ateities“ vartus pasiuntė Lukas Karpavičius ir Vilniaus komanda tapo pasiekiama vienu įvarčiu – 3:2.

Kamuolys varžovų vartų tinkle buvo pabuvojęs ir trečiąkart, tačiau Einoro Borodeikos įmuštas įvartis nebuvo užskaitytas, kadangi šiam futbolininkui buvo užfiksuota nuošalė.

Paskutinis šansas išsigelbėti Kazlų Rūdos komandai buvo pasitaikęs paskutinę rungtynių minutę, kuomet prie vilniečių vartų buvo keliamas kampinis. Tuomet komandai padėti suskubo ir SC „Šilo“ vartininkas Lukas Jasinskas. Deja, kazlųrūdiečiams to padaryti nepavyko ir Vilniaus ekipa iškovojo pergalę.

Sekančias rungtynes Kazlų Rūdos komanda žais jau šį sekmadienį Jonavoje su gana grėsminga „Jonavos“ komanda, kuri pirmame ture įveikė sausu rezultatu 6:0 bendraamžius iš Ukmergės.

Kazlų Rūdos SC „Šilo“ komandoje rungtyniavo: Lukas Jasinskas, Lukas Ruseckas, Ignas Raštutis, Egidijus Bindokas, Lukas Vaitukaitis (79‘ Domantas Bražiūnas), Deividas Banys, Osvaldas Šarauskas, Darijus Grinevičius (60‘ Einoras Borodeiko), Tadas Kvietkauskas, Lukas Karpavičius, Airidas Sidaravičius (74‘ Kristupas Besarabovas).