Pirmą ratą SC "Šilo" jaunimas baigė iškovodamas dar vieną pergalę

Pirmą ratą SC Šilo jaunimas baigė iškovodamas dar vieną pergalę

LVJFA U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono futbolo pirmenybėse tarpsezonio pertrauka, truksianti iki rugpjūčio pabaigos.

Aukšta nata pirmą sezono pusę užbaigė Dariaus Gabuževičiaus treniruojamas Kazlų Rūdos jaunimas.

Sekmadienio vidurdienį paskutinėse pirmo rato rungtynėse SC „Šilo“ futbolininkai sausu rezultatu 3:0 (2:0) įveikė bendraamžius iš Visagino. Visus tris įvarčius į svečių komandos vartus mušė Kazlų Rūdos atakų lyderis Ignas Raštutis.

Nors SC „Šilo“ komandai pademonstruoti tokio žaidimo, koks buvo praeitose rungtynėse su „Tauru“ ne itin sekėsi, tačiau susikurtomis progomis dvikovoje aikštės šeimininkai neblogai pasinaudojo ir metodiškai siekė savų tikslų.

Pirmame kėlinyje kamuolį kiek daugiau kontroliavo visaginiečiai ir SC „Šilo“ futbolininkams teko daugiau pasikliauti gynyba ir laukti galimybės kontroatakoms.

Dar 5-ąją rungtynių minutę gana pavojingame aikštės taške, kairiame baudos aikštės prieigų krašte buvo neleistinai sustabdytas varžovas ir skirtas baudos smūgis. Tiesa, Visagino futbolininko smūgiuotas kamuolys didesnės grėsmės L.Jasinsko ginamiems vartams nesukėlė.

Savo ruožtu Kazlų Rūdos komanda išpuoliu atsakė 8-ąją minutę. Jos smaigalyje atsidūrė E.Bindokas, kuris iš baudos aikštės prieigų pamėgino pasiųsti kamuolį į varžovų vartus.

Kamuolys atšoko nuo baudos aikštėje esančių žaidėjų, o dar kartą smūgiuotą SC „Šilo“ gynėjo kamuolį sugavo Visagino komandos vartininkas.

15-ąją minutę komandos apsikeitė vėl pavojingais epizodais atakoje, tik su skirtingomis pasekmėmis...

Pradžioje svečių futbolininkų rengiamos atakos metu, po skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, galva jį į vartus mėgino nukreipti kitas visaginietis, tačiau kamuolys lėkė virš vartų, o netrukus jau kone kitoje atakoje, varžovų aikštės dešine zona su kamuoliu veržėsi I.Raštutis, kuris pasiuntė kamuolį į kairį kampą ir SC „Šilo“ futbolininkai išsiveržė į priekį 1:0.

Visagino komanda po praleisto įvarčio nesuglumo. Kėlinio viduryje, po keliamo kampinio prie Kazlų Rūdos komandos vartų, gana galingai smūgiavo iš baudos aikštės prieigų A.Rutkovskij, tačiau kamuolys skriejo šalia šoninio virpsto.

Į tai aikštės šeimininkai atsakė 38-ąją rungtynių minutę dar vienu įvarčiu. Kamuoliui atšokus aikštės viduryje, prie jo pirmas atsidūrė I.Raštutis, kuris nukūrė prie Visagino komandos vartų ir pasiuntė kamuolį į jų tinklą – 2:0. Pirmą dvikovos dalį Kazlų Rūdos komanda baigė pakilia nuotaika.

Varžovai ginklų sudėti neketino ir antrame rungtynių kėlinyje mėgino spausti aikštės šeimininkus, ieškojo spragų aikštės šeimininkų gynyboje.

Buvo užfiksuotas keletą minučių trukęs ruožas, kai Kazlų Rūdos futbolininkai buvo spaudžiami prie savų vartų ir teko tiesiog atsimušinėti nuo varžovų mėginimų atakuoti. Viskas baigėsi gana netiksliu smūgiu, kuomet kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

Kur kas aštresniais išpuoliais kontrargumentavo SC „Šilo“ komanda. 65-ąją minutę, po baudos smūgio varžovų aikštės pusėje, baudos aikštėn siųstą kamuolį galva vartų link pasiuntė L.Ruseckas, tačiau kamuolys pataikė į vartų skersinį, o po to svečiai šiaip ne taip apsigynė.

Praėjus vos penkioms minutėms po šio epizodo, Visagino komandos gynėjo klaida pasinaudojo Kazlų Rūdos komandos lyderis I.Raštutis, kuris perėmė varžovų aikštės pusėje kamuolį ir kaire koja pro vartus palikusį A.Verenič aukšta trajektorija pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, padidindamas SC „Šilo“ pranašumą iki 3:0.

Antroje antro kėlinio pusėje varžovai buvo priversti jau galvoti, kaip nepatirti sutriuškinimo. Per likusį rungtynių laiką aikštės šeimininkai galėjo pasižymėti dar tris kartus.

Viename iš epizodų su kamuoliu vienas prieš vartus buvo atsidūręs I.Raštutis, kuris mėgino atiduoti kamuolį arčiau vartų buvusiam E.Bindokui, tačiau paskutinę akimirką Visagino komandos gynėjas kamuolį „užblokavo“.

75-ąją minutę, po L.Vaitukaičio ilgo perdavimo į kairį kraštą, prie kamuolio atsidūrė L.Karpavičius. Tą akimirką prie jo atsidūrė ir svečių komandos vartininkas.

L.Karpavičius varžovą suklaidino, įvertino situaciją, kad prie Visagino vartų linijos jau spėjo grįžti pora gynėjų. SC „Šilo“ futbolininkas aukšta trajektorija siuntė kamuolį link vartų. Nuo įvarčio varžovus išgelbėjo vartų skersinis.

Dar vienas įstabus epizodas užfiksuotas 85-ąją rungtynių minutę. Vėl kairiu Visagino komandos kraštu su kamuoliu kūrė L.Karpavičius, kuris atliko perdavimą į baudos aikštę įbėgusiam E.Borodeiko, tačiau pastarajam nepavyko gerai „užkabinti“ kamuolio ir varžovų vartininkas jį be didesnių problemų sugavo.

Netrukus aikštės teisėjo švilpukas fiksavo dvikovos baigtį, SC „Šilo“ komanda brūkštelėjo į turnyrinę lentelę dar tris labai svarbius taškus.

Kazlų Rūdos SC „Šilo“ komandoje rungtyniavo: Lukas Jasinskas, Lukas Vaitukaitis, Lukas Ruseckas, Egidijus Bindokas, Osvaldas Šarauskas, Tadas Kvietkauskas, Ignas Raštutis, Tomas Raštutis, Airidas Sidaravičius, Lukas Karpavičius, Darijus Grinevičius. Po keitimų antrajame kėlinyje, aikštėje taip pat pasirodė Einoras Borodeiko, Justas Stanionis, Mantas Gudelevičius, Dominykas Besarabovas.

Kaip rodo turnyrinės lentelės statistika, Kazlų Rūdos SC „Šilo“ futbolininkai pirmoje sezono pusėje demonstruoja vieną geriausių gynybų įskaitant ir vartininko poziciją lygoje.

Po pirmo rato komanda yra mažiausiai praleidusi įvarčių. Ar pavyks suvalkiečiams išlaikyti šį tonusą ir antroje sezono pusėje, sužinosime jau rudenį. Na, o po pirmo rato turnyrinė lentelė yra tokia: