Pirmą sezono pusę SC "Šilo" jaunimas baigė iškovodami dar vieną pergalę - įveikta "Jonava"

Pirmą sezono pusę SC Šilo jaunimas baigė iškovodami dar vieną pergalę - įveikta Jonava<br>

Lyderio pozicijų LFF U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono futbolo pirmenybėse neužleidžia Dariaus Gabuževičiaus treniruojama Kazlų Rūdos jaunimo komanda.

Sekmadienio vidurdienį, paskutinėse pirmos sezono pusės rungtynėse SC „Šilo“ futbolininkai iškovojo dar vieną pergalę. Šįkart įveikta Jonavos FK „Jonava“.

Nors aikštės šeimininkams šiame mače nepavyko pademonstruoti tokio žaidimo, kokį gali, tačiau tai nesukliudė į turnyrinę lentelę brūkštelėti jiems dar vieną tritaškį.

Jonaviškiai įveikti rezultatu 5:3 (3:2). Net keturis įvarčius varžovams atseikėjo Ignas Raštutis, įvartį pridėjo Dominykas Besarabovas.

Itin sunkiai šiose rungtynėse Kazlų Rūdos futbolininkai tvarkėsi su gynybinėmis funkcijomis, neišvengė klaidų stabdant kamuolį, neretai prarasdavo budrumą ginantis nuo Jonavos komandos išpuolių.

Svečių futbolininkai jau 4-ąją minutę buvo išsiveržę į priekį. Nepataikius deramai į kamuolį kairiame krašte, čia pat prie jo suskubo Jonavos futbolininkas, kuris vos įsiveržęs į baudos aikštę atliko perdavimą A.Lubianikovui. Pastarasis vienu lietimu nukreipė kamuolį į J.Bieliausko ginamus vartus – 0:1.

Varžovų džiaugsmas truko neilgai. 8-ąją minutę SC „Šilo“ atakų lyderis I.Raštutis prasiskynė kelią kairėje jonaviškių baudos aikštės zonoje, atliko perdavimą į dešinę baudos aikštėje be priežiūros paliktam D.Besarabovui ir Kazlų Rūdos komandos futbolininkas rezultatą išlygino – 1:1.

Jau rodėsi, kad aikštės šeimininkai perima iniciatyvą, tačiau nemalonus akibrokštas užfiksuotas 10-ąją minutę. Vienam iš SC „Šilo“ futbolininkų sužaidus ranka, buvo skirtas 11 m baudinys. Laimei, jį J.Bieliauskas atrėmė. Netrukus varžovai kėlė kampinį, kurio metu galėjo pasižymėti.

Jonavos futbolininko smūgiuotas kamuolys baudos aikštėje pataikė į vartų skersinį.

Toliau sekė aikštės šeimininkų atsakas. 16-ąją minutę, po D.Saukos perdavimo iš aikštės gilumos, kamuolį užvaldęs I.Raštutis sugebėjo įveikti du varžovų gynėjus ir pasiųsti kamuolį į vartų tinklą – 2:1.

Dar vienas įvykių sūkurys kalbant apie pirmą kėlinį įsisuko per paskutines kiek daugiau nei dešimt minučių. 34-ąją minutę, po O.Šarausko reido su kamuoliu arčiau aikštės vidurio ir perdavimo į baudos aikštę D.Besarabovui, pastarojo smūgiuotas kamuolys prariedėjo pro kairį varžovų virpstą.

Vos po poros minučių, SC „Šilo“ futbolininkams atliekant baudos smūgį, kamuolį gavo I.Raštutis, kuris vėl rado receptą, kaip pasiųsti jį į svečių vartų tinklą. Kazlų Rūdos komandos persvara tapo 3:1.

Nespėjus nuslūgti įmušto įvarčio džiaugsmui, jau kitame epizode Jonavos futbolininkai rezultato vos nesušvelnino. Skriejant kamuoliui Kazlų Rūdos baudos aikštės link, koją kyštelėjo Jonavos futbolininkas. Tą akimirką kamuolio nelietė nei pora šalia jo buvę Kazlų Rūdos futbolininkų, nei staiga vartus palikęs J.Bieliauskas. Laimei, kamuolys pataikė į virpstą.

Visgi varžovai prisišaudė kėliniui einant į pabaigą. 44-ąją minutę vėl į atskriejantį kamuolį pataikyti nepavyko Kazlų Rūdos komandos futbolininkui. Čia pat kamuolys prariedėjo ir pro vartininką. Tuo pasinaudodamas žaidėjų sūkuryje buvęs M.Kosovas pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 3:2.

Vos po minutės jonaviškiai galėjo rezultatą ir išlyginti. Už Kazlų Rūdos komandos nugarų su kamuoliu atsidūręs varžovas mėgino smūgiuoti, tačiau tąkart reakciją pademonstravo J.Bieliauskas ir kamuolį atrėmė.

Antrame kėlinyje, kiek pagerinus žaidimą gynyboje, atsirado ir daugiau aštresnių išpuolių iš SC „Šilo“ pusės.

Trapią Kazlų Rūdos komandos persvarą 65-ąją minutę galėjo padidinti T.Raštutis. Po I.Raštučio reido ir perdavimo, minėto futbolininko nuo 16 m atžymos smūgiuotas kamuolys pataikė į Jonavos vartų virpstą.

Praėjus kelioms minutėms po šio epizodo, gana realią progą išlyginti rezultatą turėjo varžovai. Vėl susilpnėjusios gynybos akimirka pasinaudojęs jonaviškis sugebėjo priartėti prie pat vartų kairėje baudos aikštės zonoje ir smūgiuoti kamuolį. J.Bieliauskas jį atrėmė. O netrukus buvo užfiksuotas taisyklių pažeidimas iš varžovų komandos pusės.

Čia pat 70-ąją minutę, iš aikštės gilumos gavęs kamuolį su juo priekyje skuodė I.Raštutis, kuris atstatė SC „Šilo“ dviejų įvarčių pranašumą – 4:2.

Dar kartą Kazlų Rūdos komandos puolėjo griaunamąją galią Jonavos futbolininkai pajuto 77-ąją minutę. Vėl I.Raštutis sugebėjo ne kartą užsikirsdamas kamuolį ir atlikdamas kitus klaidinančius judesius įveikti trijų varžovų gynybą ir pasiųsti kamuolį į vartų tinklą – 5:2.

Per likusį laiką svečių futbolininkai jau nebeatsitiesė. Tiesa, 83-ąją minutę Jonavos komanda rezultatą sušvelnino. Tuomet kairėje SC „Šilo“ baudos aikštės zonoje prasibrovęs su kamuoliu į vartų tinklą jį pasiuntė D.Pinkevičius, tačiau tai buvo paskutinis įvartis rungtynėse.

Kaip jau minėjome, SC „Šilas“ šventė pergalę 5:3 ir antrąjį ratą Kazlų Rūdos komanda pasitiks būdama turnyrinės lentelės viršūnėje.