Pirmą sezono pusę "Šilas" baigė nusileisdamas NFA futbolininkams

Kazlų Rūdos „Šilui“ prasidėjo daugiau nei mėnesį truksianti tarpsezonio pertrauka. Jos metu Suvalkijos miestelio vienuolikė turės visas galimybes pergrupuoti jėgas ir rengtis LFF II lygos Pietų zonos pirmenybių antros sezono pusės kovoms.

Liepos 1-ąją, šeštadienį, gana įmirkusiame Kazlų Rūdos futbolo stadione „Šilo“ komanda jėgas išmėgino su Nacionalinės Futbolo Akademijos (NFA) futbolininkais. Varžovų ekipos pagrindą sudarė pajėgiausi Lietuvos 1999/2000 m.g. futbolininkai.

NFA vienuolikė palaužė aikštės šeimininkų pasipriešinimą pirmo kėlinio pabaigoje. Kaip parodė dvikovos visuma, svečių komandos pergalę nulėmė du Tito Aukštuolio įvarčiai, įmušti 39-ąją ir 42-ąją rungtynių minutę.

Nuo pat pirmų dvikovos minučių kamuolį daugiau kontroliavo NFA futbolininkai, tačiau „Šilo“ komanda ne vien aklinai gynėsi, bet taip pat sugebėdavo atsidurti su kamuoliu varžovų baudos aikštės prieigose.

Pirmą aštresnį epizodą varžovai sukūrė tik įpusėjus pirmam kėliniui. 20-ąją minutę prie Kazlų Rūdos komandos vartų buvo keliamas kampinis. Nors kamuolys, siųstas į baudos aikštę, buvo išmuštas, tačiau baudos aikštės prieigose prie kamuolio pirmas suskubo varžovas, kuris skersavo jį į baudos aikštę ir komandos draugas stipriu smūgiu galva siuntė kamuolį į vartų kamputį, tačiau puikią reakciją pademonstravo G.Zenkevičius, pasiuntęs kamuolį už galinės linijos.

Į šį epizodą gana įstabiu smūgiu 25-ąją minutę atsakė „Šilo“ futbolininkai. Tuomet varžovai baudos aikštės prieigose prasižengė ir buvo skirtas baudos smūgis. M.Radzevičiaus smūgiuotą kamuolį svečių vartininkas atrėmė. Kamuolys liko baudos aikštėje, tačiau prie jo tomis akimirkomis nebuvo nei vieno Kazlų Rūdos komandos futbolininko.

Po to sekė vėl pora NFA futbolininkų išpuolių. 30-ąją minutę, varžovams rezgant ataką prie „Šilo“ vartų, gana pavojingai smūgiavo kamuolį „užsikirtęs“ baudos aikštėje NFA futbolininkas, tačiau kamuolys prašvilpė pro vartų viršų.

Jau sekančiame epizode galimybe pasižymėti nepasinaudojo akimirkai baudos aikštės kairėje zonoje be kamuolio paliktas vėl svečių futbolininkas. Jo smūgiuotas kamuolys skriejo taip pat virš vartų.

32-ąją minutę apie savų vartų saugumą buvo priversta pagalvoti ir svečių komanda. Su kamuoliu aštriame kampe baudos aikštėje staiga atsidūrės Š.Krinickis mėgino perkelti jį per M.Gintalą, tačiau to padaryti nepavyko. Varžovų vartininkas kamuolį pasiuntė už galinės linijos.

Aštriau puolime rungtyniavę varžovai žaidybinį pranašumą įrodė pirmo kėlinio pabaigoje. Kaip jau minėta, baudos aikštėje 39-ąją minutę su kamuoliu buvęs T.Aukštuolis smūgiavo jį pro du „Šilo“ gynėjus ir kamuolys po rikošeto įskriejo į kairį vartų kampą. NFA ekipa išsiveržė į priekį 1:0.

Praėjus vos trims minutėms po šio epizodo, G.Zenkevičius buvo priverstas vėl traukti kamuolį iš savų vartų tinklo. Spraga Kazlų Rūdos komandos gynyboje pasinaudojo vėl T.Aukštuolis, kuris gavęs perdavimą iš baudos aikštės prieigų vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus, tokiu būdu padidindamas savo komandos persvarą iki 2:0.

Dar permainingiau vyko antrasis kėlinys. Žaidimas vyko tai prie vienų, tai prie kitų vartų. 50-ąją minutę dar labiau padidinti rezultato šansų neišnaudojo svečių futbolininkai. Iš aikštės gilumos kamuolį gavęs varžovas atsidūrė vienas prieš vartus, tačiau smūgiuoti kamuolio nesiryžo, bet mėgino atlikti perdavimą. To padaryti tiksliai nepavyko ir „Šilas“ nemalonumų išvengė.

54-ąją minutę nemenkas gaisro židinys įsiplieskė prie NFA vartų. Nuo kampinio gairelės A.Urbšio keliamą kamuolį galva mėgino nukreipti į vartus baudos aikštėje pasirodęs E.Chmieliauskas, tačiau kamuolys pataikė į netoli vartų linijos buvusį varžovą.

Prabėgus keletui minučių, prireikė kokybiškų G.Zenkevičiaus paslaugų. Iš baudos aikštės prieigų į galingai NFA futbolininko smūgiuotą kamuolį „Šilo“ vartininkas sureagavo ir pavojus prie Kazlų Rūdos vartų neutralizuotas.

Iki rungtynių pabaigos likus penkiolikai minučių, neblogą epizodą turėjo aikštės šeimininkai. Po M.Radzevičiaus skersuoto kamuolio, baudos aikštėje šoktelėjo ir mėgino atlikti smūgį į kamuolį R.Barzdukas, tačiau „užkabinti“ tinkamai kamuolio nepavyko.

Dar viename epizode, pasinaudoti situacija nepavyko A.Urbšiui. „Šilo“ futbolininkams lankantis varžovų aikštės pusėje, kamuolys buvo siunčiamas baudos aikštėn. Kamuolį prie pat varžovų baudos aikštės linijos pristabdė bala. A.Urbšys nieko nelaukdamas atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

Keletą pavojingesnių smūgių iš baudos aikštės prieigų per likusį rungtynių laiką atliko ir NFA futbolininkai, tačiau dar labiau padidinti persvaros jiems nepavyko. Svečių vienuolikė iškovojo penktą pergalę iš šešių galimų, „Šilui“ per aštuoneriais rungtynes teko pripažinti šeštąjį pralaimėjimą.

Kazlų Rūdos „Šilas“: G.Zenkevičius, D.Dubickas, T.Kvietkauskas, A.Urbšys, R.Barzdukas, E.Chmieliauskas, K.Raškauskas, M.Radzevičius, E.Bindokas, D.Skrinska, Š.Krinickis.

NFA: M.Gintalas, M.Voronko, D.Raulinaitis, M.Ramanauskas, D.Putrius, D.Vitkus, L.Jakavičius, T.Aukštuolis, E.Utkus, E.Mockus, D.Raudonius.