Pirmosiose „Ziema kauss" turnyro rungtynėse „Šilui" taškų iškovoti nepavyko

Pirmosiose „Ziema kauss turnyro rungtynėse „Šilui taškų iškovoti nepavyko <br>

Antradienio ankstų rytą Kazlų Rūdos „Šilo“ kariauna pajudėjo kaimyninės Latvijos link. Šios šalies sostinėje Rygoje G.Jarmalavičiaus treniruojama komanda, kruopščiai besirengianti sezono startui, jėgas išmėgino su Latvijos čempionais, Jūrmalos „Spartaks“ vienuolike. Dar rungtynių pradžioje pirmi pasižymėję Kazlų Rūdos komandos futbolininkai neišvengė klaidų ir įgyto pranašumo neišlaikė. „Spartaks“ komanda greitai išlygino rezultatą, o iki rungtynių pabaigos pasižymėjo dar du kartus. Latvijos čempionams „Šilas“ nusileido rezultatu 1:3. Įvarčio autoriumi Kazlų Rūdos komandoje buvo Audrius Brokas.

Dvikova prasidėjo be didesnės žvalgybos, rungtynės pasižymėjo dinamiškumu, permainingumu ir didele sparta. Abi komandos demonstravo estetišką futbolą. Ryškaus žaidybinio pranašumo kalbant apie kamuolio kontrolę pirmame kėlinyje neturėjo nei viena komanda, tačiau aikštės šeimininkai buvo kur kas aštresni atakoje, sukūrė daugiau pavojingų epizodų. Pirmi šalto dušo pliūpsnį gavo jūrmališkiai. Jau 4-ąją rungtynių minutę su kamuoliu buvęs dešiniame varžovų aikštės krašte A.Brokas mėgino skersuoti jį į baudos aikštę, tačiau kamuolys skriejo į artimą vartų kampą. Varžovų vartininkui nesuvaldžius kamuolio, jis atsidūrė vartų tinkle ir „Šilas“ išsiveržė į priekį 1:0. Dar nesužaidus nei 10 minučių kamuolį iš savų vartų tinklo buvo priverstas ištraukti  ir Povilas Valinčius. „Spartaks“ futbolininkas galingai smūgiavo nuo 16 m atžymos ir kamuolys nuo kairio virpsto suspurdėjo vartų tinkle, rezultatas tapo lygus – 1:1. Vos po poros minučių tokios sėkmės pagauti varžovai pamėgino pakartoti panašų smūgį, tik kiek iš aštresnio kampo, tačiau šįkart kamuolys skriejo tiesiai Kazlų Rūdos komandos vartininkui į rankas. Jūrmalos futbolininkai nenurimo. Vėl galima grėsmė “Šilo” vartams kilo 18 minutę, kuomet po baudos smūgio kamuolys buvo siunčiamas į baudos aikštelę, tačiau tąkart gynybinės grandies „Šilo“ futbolininkai pašalino kamuolį iš baudos aikštės ir pavojaus buvo išvengta. Į šiuos jūrmališkių išpuolius Kazlų Rūdos komanda atsakė 23-ąją minutę. Tuomet, po keliamo kampinio prie varžovų vartų, atšokus kamuoliui į baudos aikštės prieigas, nieko nelaukdamas vienu lietimu driokstelėjo A.Brokas. Deja, kamuolys prašvilpė pro pat varžovų vartų viršų.

Pirmai rungtynių daliai perkopus į antrą pusę, gaisro židinys įsiplieskė „Šilo“ baudos aikštėje. Skriejančio kamuolio nespėjus pašalinti Kazlų Rūdos komandos gynėjui šalia jo buvęs varžovas nenusileidusį kamuolį smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė. Vis dėlto klaida, padaryta pirmo kėlinio pabaigoje kainavo įvartį. Praradus kamuolį dešiniame „Šilo“ aikštės krašte, varžovai suskubo į greitą ataką. Nors į baudos aikštę įbėgusio „Spartaks“ futbolininko pirmą smūgiuotą kamuolį P.Valinčius atrėmė, tačiau varžovų komandos futbolininkas pasinaudojo antru šansu ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. „Spartaks“ persvėrė rezultatą 2:1.

Antrojo kėlinio pradžioje juodasis ruožas Kazlų Rūdos komandai tęsėsi. 51-ąją rungtynių minutę, vos varžovui įbėgus į baudos aikštę, dvikovoje dėl kamuolio buvo užfiksuota „Šilo“ futbolininkui pražanga ir skirtas 11 m baudinys. Jį gana užtikrintai realizavo aikštės šeimininkai ir Jūrmalos komandos persvara tapo 3:1. Tokia eiga pasisukusias rungtynes pakoreguoti galimybę „Šilas“ turėjo vos po poros minučių. Tuomet Kazlų Rūdos komandos rengiamos greitos atakos metu A.Brokas skuodė į baudos aikštę ir atsipalaidavo nuo varžovo globos. „Šilo“ futbolininkas jam adresuotą kamuolį vienu lietimu mėgino perkelti per iš vartų išbėgusį „Spartaks“ vartininką, tačiau, po kontakto su kamuoliu, pastarasis leidosi už kairio vartų virpsto. 58-ąją minutę galimybę sušvelninti rezultatą turėjo E.Grigaitis. Gavęs kamuolį iš dešiniame krašte buvusio A.Broko, „Šilo“ puolėjas vienu lietimu mėgino smūgiuoti, tačiau kamuolys zvimbė gerokai virš vartų. Savo ruožtu labai arti įvarčio po šių epizodų buvo aikštės šeimininkai. 74-ąją minutę „Spartaks“ futbolininkams lankantis „Šilo“ baudos aikštėje, net pora kartų gana iš neblogų padėčių buvo pavykę smūgiuoti jiems į Kazlų Rūdos komandos vartus, tačiau tąkart nuo įvarčio gelbėjo antrame kėlinyje pasirodęs Mindaugas Malinauskas. Nesnaudė puolime ir „Šilas“. Nuo antrojo kėlinio pradžios nusistovėjusį švieslentėje rezultatą iš vietos pajudinti rungtynių pabaigoje šansą turėjo R.Beniušis. Kazlų Rūdos komandos atakos metu, iš kairio krašto A.Raginio skersuotą kamuolį „Šilo“ puolėjas mėgino galva nukreipti į vartus, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė. Netrukus nuaidėjo aikštės teisėjo švilpukas, fiksuojantis Latvijos čempionų komandos pergalę.

Kazlų Rūdos „Šilo“ startinė sudėtis pirmame kėlinyje: Povilas Valinčius, Alfredas Skroblas, Ilya Tsyvilko, Vilmantas Bagdanavičius, Audrius Brokas, Andrius Urbšys, Martynas Dapkus, Mangirdas Radzevičius, Seris, Elis, Nerijus Mačiulis.

Kazlų Rūdos „Šilo“ startinė sudėtis antrame kėlinyje: Mindaugas Malinauskas, Alfredas Skroblas, Ilya Tsyvilko, Vilmantas Bagdanavičius, Audrius Brokas, Andrius Urbšys, Martynas Dapkus (87’ Tadas Kvietkauskas), Evaldas Grigaitis, Aurimas Raginis, Ričardas Beniušis, Nerijus Mačiulis (75‘ Gytis Urba).