Saulius Vikertas apie "Šilo" komandos sezoną ir perspektyvas ateinančiais metais

Saulius Vikertas apie Šilo komandos sezoną ir perspektyvas ateinančiais metais<br>

Laukiamiausios metų šventės, Kūčios ir šv. Kalėdos bei artėjantys Naujieji, prie pat slenksčio. Taigi, pats laikas padaryti šių metų Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolo sezono „auditą“, apibendrinimą.

          

Visi futbolo gerbėjai prisimena 2016-ųjų superfantastišką komandos sezoną, kurio finiše „Šilas“ triumfavo ir tapo LFF Pirmos lygos nugalėtojais.

 

Po metų pertraukos, po ženklių visapusiškų permainų Suvalkijos miestelio komanda vėl pakilime. LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse šįmet „Šilo“ kariauna iškovojo antrąją vietą. Mūsų žiniomis, per visą Kazlų Rūdos futbolo egzistavimo istoriją, tai antras komandos trofėjus.

 

Koks buvo šis sezonas ir ko galima tikėtis iš ateinančių metų, kalbamės su Kazlų Rūdos „Šilo“ komandos strategu Sauliumi Vikertu:

 

- Antroji vieta šių metų pirmenybėse tai daug ar mažai? Koks Jūsų būtų vertinimas?

 

- Tiek mano, tiek visų su klubu susijusių žmonių vertinimu, pasiekta yra tikrai daugiau nei galėjome. Kaip antros lygos prizininkų komandos biudžetas nebuvo didelis. Įdėjus maksimaliai pastangų, dar kartą įrodėme, kad susivienijus galime pasiekti puikių rezultatų.

 

- Jeigu grįžtume į sezono visumą ir finalines rungtynes, ko pritrūko „Šilui“ lyderio pozicijai išlaikyti? Komanda kone visų pirmenybių metu pirmavo ir tik paskutiniame ture paaiškėjo, jog prireiks papildomų rungtynių nugalėtojui išaiškinti...

 

- Daug yra niuansų, kodėl susiklostė tokia padėtis, bet manau, kad tikrai turėjome galimybę tapti čempionais. Jei vertinsime sezono visumą, sakyčiau turėjome ganėtinai trumpą atsarginių žaidėjų suolelį, kad galėtume visas pirmenybes be didesnių duobių stabiliai laikytis, „ištempti“ fiziškai. Sezono pabaigoje jautėsi komandoje nuovargis ir tik charakterio dėka tapome antros lygos prizininkais.

 

Vertinant paskutines rungtynes, pritrūko galbūt paties varžybų tvarkaraščio sistemingumo. Sakykime „Hegelmann Litauen“ turėjo iki pat finalinių rungtynių sezono rungtynes, o mūsų komandai iki jų buvo kone mėnesio pertrauka. Galbūt tai būtų viena iš priežasčių.

 

Antras dalykas, kalbant apie pačias paskutines rungtynes, pritrūko gynybos ramsčio Audriaus Račkaus. Įvertinus visumą, tai sakyčiau, jog sužaidėme geriau nei pagal galimybes.

 

Aišku rezultatas mums nebuvo palankus, tačiau po šios dvikovos nei vieno žaidėjo nebuvo nuliūdusio, nes jautėme, kad padarėme viską, ką galėjome, todėl norėčiau tuo pačiu ir padėkoti futbolininkams už šias rungtynes, kurių metu jie įrodė, kad gali konkuruoti su visomis komandomis.

 

- Kiekviename sezone visoms komandoms pasitaiko rungtynių, po kurių išslysta pergalė iš rankų, arba dvikovų, po kurių iškovojami „netikėtai“ trys taškai... Ko daugiau „Šilo“ sezone buvo: „gautų dovanėlių“ ar „pamestų taškų“...? Kiek tai lėmė galutinį komandos rezultatą?

 

- Statistiškai to neskaičiavau, bet daug rungtynių buvo, kuriose mūsų komanda išsigelbėjo per paskutines minutes, bet buvo ir tokių, kur pralaimėjome taip pat nepelnytai.

 

Sunku visa tai įvertinti, bet išsigelbėjimas ir surinkti taškai tokiose antrojo rato rungtynėse išvykoje kaip su Marijampolės „Sūduva B“, ta pačia Vilniaus „Tera“ namų rungtynėse ar Vilniaus „Ateitimi“ rodo, kad mes buvome užsibrėžę tikrai aukštus tikslus ir to siekėme, nežiūrint į tų rungtynių peripetijas. Kas liečia „gautus“ taškus, visada sakyčiau, kad sekasi stipriausiam.

 

- Ne pirmi metai „Šilo“ suaugusiųjų komandoje rungtyniauja ne vienas iš Kazlų Rūdoje „išaugintų“ jaunimo futbolininkų. Kaip vertinate jų perspektyvas ir galimybes futbole apskritai siekiant didesnių aukštumų...?

 

- Siekti aukštumų visuomet galima, įmanoma ir reikia. Mūsų komandos jaunimas tikrai stipriai patobulėjo. Tai įrodo ir jų trečioji užimta vieta LVJFA U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono futbolo pirmenybėse.

 

Manau, kad prie šio pasiekimo prisidėjo ir jų galimybės rungtyniauti „Šilo“ suaugusiųjų komandoje. Sunku kalbėti apie perspektyvas, nes dauguma baiginėja mokyklas ir viskas priklauso nuo jų pačių gyvenimo planų, bet jeigu yra sistema, bus komanda, manau visi dės pastangas, kad joje išsilaikyti, būti, žaisti, atstovauti Kazlų Rūdai ir po „Šilo“ vėliava siekti rezultatų.

 

- Ne už kalnų ateinantis sezonas. Kiek turime informacijos, komandoms, dalyvaujančioms ne tik LFF Pirmoje lygoje, bet ir antroje keliama „kartelė“. Panašu, kad pastarojoje lygoje siekiančioms licencijos komandoms bus privaloma turėti ir jaunimo komandas, nustatomi tam tikri minimalūs finansiniai rodikliai. Ką manote apie tai? Kokį poveikį tai turės Lietuvos, Kazlų Rūdos futbolui?

 

- Kokia tvarka bebūtų įvesta, teks su tuo susitaikyti ir laikytis reglamentų. Manau, kad visos naujovės orientuotos į futbolo vystymą. Visoms komandoms privalu turėti pamainą, jaunimo komandas. Nuo čia futbolas ir prasideda.

 

Į „A“ lygą iškart komandos taip pat neateina. Jos nueina taip pat tam tikrą evoliucijos kelią. Gerai, kuomet yra tam tikras nuoseklumas. Manau, kad visi pokyčiai, korekcijos, licencijavimo procedūros duos naudą ir atsiras daugiau profesionalesnių futbolo klubų.

 

- Jeigu Kazlų Rūdos „Šilas“ būtų tapęs LFF II lygos Pietų zonos nugalėtojais, ar tai būtų palengvinę galimybes patekti į Pirmą lygą..?

 

- Kaip ten bebūtų, visa esmė slypi finansinėje klubo situacijoje. Tapus šios lygos nugalėtojais patekti į Pirmą lygą finansinio didesnio paskatinimo faktiškai kaip ir nėra.

 

Mūsų komanda įrodė, kad gali žaisti ir konkuruoti su aukštesnės lygos komandomis susitikdama LFF Taurės varžybose.

 

Nors iškovojome ir antrąją vietą pirmenybėse, mums keliai į LFF Pirmąją lygą atverti, reikia tik susidėlioti tą biudžetą, kuris būtinas šiai lygai. Jeigu būtų tiek savivaldybės, tiek verslo didelis noras, interesas galimybes rungtyniauti mūsų komanda turi.

 

- Ko gali tikėtis futbolo gerbėjai kitą sezoną? Kokie komandos tikslai, lūkesčiai?

 

- Sunku pasakyti, bet jeigu dalyvausime antroje lygoje, kaip bebūtų, mes privalome siekti aukštesnių rezultatų nei buvo šįmet. Tai natūralus procesas. Kasmet turi būti žingsnis į priekį tiek kalbant apie vaikų, tiek apie vyrų futbolą.

 

Žaidžiant privaloma progresuoti. Jeigu stovi vietoje, reiškia kažkas nėra gerai. Jeigu atsirastų galimybė rungtyniauti pirmoje lygoje, tikslai priklausytų nuo finansinių pajėgumų.

 

- Ar bus komandoje naujų veidų ateinančiame sezone? Ar laukia jos permainos žvelgiant į būsimą futbolo sezoną?

 

- Manau, kad viskas dėliosis po Naujųjų metų. Labiausiai norime ir siekiame tai, kad komandos branduolys išliktų tas pats, nepriklausomai nuo to kur žaistume, pirmoje ar antroje lygoje.

 

- Tai ar yra šiandien atsakymas, kur matysime „Šilo“ komandą kitą sezoną, pirmoje ar antroje lygoje...?

 

- Galiu pasakyti tik viena, „Šilą“ mes privalome matyti, o kokioje lygoje, nulems daugelis veiksnių ir šis klausimas turėtų paaiškėti sausio mėnesį...

 

- Ko trūksta tuomet „Šilo“ komandai iki „pilnos laimės“?

- Na, pilna laimė tai labai plati sąvoka. Jeigu žiūrėsime sportine prasme, tai komanda nėra iškovojusi sakykime antros lygos nugalėtojų titulo.

 

O jei kalbėsime apie finansus, tai labiausiai trūksta teigiamo verslininkų požiūrio į visą sukurtą futbolo struktūrą Kazlų Rūdoje ir jos vystymą.

 

Mūsų klubas turi tokią svajonę, viziją: kad būtų „Šilo“ klubo reprezentacinė, vaikų, jaunimo komandos, kurios galėtų atstovauti Kazlų Rūdai Lietuvos čempionatuose visose amžiaus grupėse. Suaugusių komanda, kad galėtų eilę metų rungtyniauti LFF Pirmoje lygoje. Tai būtų komandos vieta įvertinant nuveiktus ir numatomus darbus.

 

- Kalbant apie finansinius išteklius ne paslaptis, kad Kazlų Rūdoje pastaruosius du metus suaugusiųjų futbolas gyvas tiek, kiek gyvybės „įpučia“ savivaldybė. Kaip manote, kodėl verslas nesiveržia remti futbolo nei mūsų savivaldybėje, nei ko gero Lietuvoje apskritai?

 

- Lietuvoje sakyčiau apskritai niekas nesiveržia nieko remti. Galbūt to neskatina įstatyminė bazė ar kitos priežastys.

 

Mano supratimu, kiekvieno Kazlų Rūdos verslininko garbės, prestižo, pareigos reikalas, galų gale ir noras turėtų būti, kad „Šilas“ atstovautų LFF Pirmoje lygoje.

 

Jei grįšime į komandos laikus, kuomet ji rungtyniavo šioje lygoje, tai žiūrovų lankomumas pagal gyventojų skaičių ko gero buvo vienas didžiausių Lietuvoje imant „A“, Pirmą ir Antrą lygas.

 

Pastaruoju metu, kuomet atsirado komandos rezultatai antroje lygoje, žiūrovų lankomumas taip pat pastebimai pagerėjo. Tarp jų dauguma tų, kurie nori pažiūrėti ir kokybiško žaidimo, futbolo spektaklio.

 

- Komandos bent jau kol kas nėra Pirmoje lygoje. Ar tai reiškia, kad „Šilas“ geriausius laikus jau išgyveno...?

 

- Sakyčiau taip: jeigu išgyvenai geriausius laikus, laikas mirti. „Šilas“ nenumirė, išliko ir komandai manau viskas prieš akis. Tikiu, kad komandą matyti galime ne tik Pirmoje lygoje, bet svajonės savotiškas išsipildymas būtų, kad ją būtų galima išvysti po kiek metų ir stipriausiųjų Lietuvos komandų ešalone...

 

- Ir pabaigai, ko palinkėtumėte švenčių išvakarėse sau, komandai ir futbolo bendruomenei ateinančiais metais?

 

- Įprasta visiems linkėti sveikatos, sėkmės, laimės. Klubo vardu arėjančių šv.Kalėdų ir ateinančių Naujųjų proga norėčiau palinkėti, kad ateinantys metai „Šilui“ būtų geresni nei šie, visiems futbolo sirgaliams - kantrybės, laukimo ir palaikymo. Na, o visi, kurie domisi futbolu, kurie myli Kazlų Rūdą, linkiu prisidėti prie įgyvendinamų sumanymų, projektų.