SC "Šilo" jaunimas įveikė išvykoje Visagino futbolininkus

SC Šilo jaunimas įveikė išvykoje Visagino futbolininkus<br>

Pergalių seriją iki trijų pratęsė Kazlų Rūdos SC „Šilo“ jaunimas, kuris sekmadienį LFF U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono futbolo pirmenybėse ketvirto turo rungtynėse rezultatu 6:2 (4:0) įveikė Visagino SC futbolininkus.

Net keturiais įvarčiais nugalėtojų gretose pasižymėjo tikras galvos skausmas varžovams ir džiaugsmas Kazlų Rūdos komandai – Ignas Raštutis. Du įvarčius pridėjo ir minėto futbolininko brolis – Tomas Raštutis.

Tame mače Kazlų Rūdos komanda pasirinko daugiau gynybinę taktiką, kliovėsi kontroatakomis ir tai pasiteisino su kaupu.

Varžovai nuo pat pirmų minučių daugiau kontroliavo kamuolį, priversdami SC „Šilo“ futbolininkus gintis, tačiau vos pasitaikydavo galimybė kontroatakuoti, nieko nelaukdami Kazlų Rūdos komandos komanda imdavosi aktyvių veiksmų.

Jau 4-ąją minutę dešiniam varžovų aikštės krašte kelią tikslo link su kamuoliu prasiskynė I.Raštutis, kuris vos atsidūręs baudos aikštėje iš aštroko kampo pasiuntė kamuolį į visaginiečių vartų tinklą, išvesdamas Kazlų Rūdos komandą į priekį 1:0.

9-ąją minutę vėl nesulaikomas buvo SC „Šilo“ komandos lyderis, kuris sugebėjo varžovų aikštės pusėje įveikti trijų visaginiečių gynybą, atlikti perdavimą prie tolimo virpsto atsidūrusiam T.Raštučiui ir pastarajam teliko formalioji dalis – pasiųsti kamuolį į tuščius vartus. Kazlų Rūdos komandos persvara tapo 2:0.

Dar neįpusėjus pirmam kėliniui, SC „Šilas“ galėjo realiai dar pora kartų pasižymėti. 17-ąją minutę I.Raštutis prasiveržė pro du vidurio gynėjus ir atsidūrė vienas prieš vartus ir tik aikštės šeimininkų vartininko veiksmai nulėmė, kad Visagino SC negautų trečio įvarčio.

Na, o po poros minučių, SC „Šilui“ nuo šoninės linijos grąžinant į žaidimą kamuolį, baudos aikštėje gana neprastą galimybę atakuoti vartus turėjo A.Sidaravičius, tačiau pastarajam futbolininkui pritrūko tikslumo.

Visagino komanda taip pat ieškojo spragų SC „Šilo“ gynyboje, tačiau Suvalkijos miestelio futbolininkai gana solidžiai kolektyvinėmis pastangomis, padedant ir vartininkui, gynėsi.

Vos įpusėjus pirmam kėliniui, dar kartą kamuolį iš savų vartų tinklo buvo priverstas traukti M.Markun. Kazlų Rūdos komandoje vėl pasižymėjo vos atsidūręs baudos aikštėje su kamuoliu I.Raštutis.

Paskutinį kirtį pirmame kėlinyje visaginiečiai patyrė 41-ąją minutę. Tuomet per visą aikštę J.Bieliausko siunčiamą kamuolį dvikovą su vartininku laimėjo I.Raštutis. Kamuolys tuomet tiesiog įriedėjo į aikštės šeimininkų vartus ir komandos išėjo ilsėtis SC „Šilui“ turint solidžią persvarą – 4:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyvesnėmis varžovų atakomis, kurie sukūrė ne vieną grėsmingą epizodą prie Kazlų Rūdos komandos vartų.

47-ąją minutę keliant kampinį aikštės šeimininkų baudos aikštėje smūgiuotas kamuolys prazvimbė pro pat vartų virpstą. Na, o netrukus, po Visagino komandos surengtos atakos, meistriškumą demonstravo atremdamas varžovo smūgiuotą kamuolį J.Bieliauskas.

Tai ką sugeba, Kazlų Rūdos vartininkui teko dar kartą parodyti 55-ąją rungtynių minutę, kuomet aikštės šeimininkai vėl susikūrė galimybę smūgiavimui. J.Bieliauskas su užduotimi susitvarkė.

Vis dėlto varžovai prisišaudė 60-ąją minutę. Tuomet J.Čižys  SC „Šilo“ baudos aikštės prieigose užsikirto keletą kartų kamuolį, tiksliu smūgiu pasiuntė jį į Kazlų Rūdos vartų tinklą ir sušvelnino rezultatą – 4:1.

Po įmušto įvarčio visaginiečiai dar turėjo pora realių galimybių pasižymėti. Tai sukliudė jiems padaryti puikus Juliaus Bieliausko žaidimas.

Kazlų Rūdos vartininkas 77-ąją minutę puikiai sureagavo į smūgiuotą kamuolį atlikdamas šuolį ir nukreipdamas jį už galinės linijos.

Netrukus, SC „Šilo“ vartininkas dar kartą puikiai sužaidė sureaguodamas į kamuolį visaginiečiams keliant kampinį prie Kazlų Rūdos komandos vartų.

Tuo tarpu SC „Šilas“ kūrė ne progas, o mušė įvarčius. 80-ąją minutę, po kampinio prie Kazlų Rūdos komandos vartų, į greitą ataką pasinėrė Suvalkijos miestelio futbolininkai.

Vėl apie save priminė I.Raštutis, kuris pakeliui su kamuoliu link varžovų vartų pranėrė pro keturis visaginiečius ir pasiuntė jį į vartus – 5:1.

Vos po poros minučių vėl I.Raštutis su kamuoliu buvo lydimas kelių varžovų. SC „Šilo“ atakų lyderis, vos įkirtęs į baudos aikštę, atliko perdavimą T.Raštučiui ir pastarasis pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 6:1.

Rungtynėms baigiantis antrą įvartį mušė aikštės šeimininkai. 90-ąją minutę rezultatą sušvelnino D.Petkelis – 6:2. Po šios solidžios pergalės Kazlų Rūdos jaunimas prasiskynė kelią į lyderiaujančių komandų gretas.