„Šilas" Latvijos sostinėje nusileido „Metta" ekipai

„Šilas Latvijos sostinėje nusileido „Metta ekipai<br>

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai savaitę pradėjo draugiškomis rungtynėmis. Artėjant pirmadienio vidurdieniui, G.Jarmalavičiaus treniruojama kariauna pasirengimo stipriausios Lietuvos futbolo lygos cikle jau antrąkart svečiavosi Latvijos sostinėje Rygoje. Kryptingai tobulinanti savąjį žaidimą Kazlų Rūdos komanda jėgas išmėgino su „Metta“ vienuolike. Po gana skirtingų dviejų kėlinių pergalę rezultatu 3:1(0:0) iškovojo aikštės šeimininkai. Įvartį į varžovų vartus mušė R.Beniušis.

Pirmajame kėlinyje kur kas matomesni aikštėje buvo Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai, kurie gerokai daugiau kontroliavo kamuolį, dažniau lankėsi varžovų aikštės pusėje ir surengė daugiau pavojingų atakų. Patrauklų akiai futbolą pirmoje dvikovos dalyje demonstravę kazlųrūdiečiai jau ketvirtą rungtynių minutę sukūrė gana pavojingą epizodą, kuomet kairiu rygiečių aikštės kraštu su kamuoliu veržėsi M.Radzevičius. Kraštinio saugo pozicijoje rungtyniavęs futbolininkas perdavė kamuolį pažeme į baudos aikštę įbėgusiam N.Mačiuliui. Nieko nelaukdamas „pastarasis smūgiavo, tačiau kamuolį spėjo blokuoti šalia buvęs varžovas.

Sekančių Kazlų Rūdos komandos futbolininkų rengiamų atakų metu pora smūgių iš baudos aikštės prieigų pamėgino atlikti A.Brokas. „Metta“ vartininkui teko padirbėti 13-ąją rungtynių minutę, kai kamuolį iš  už baudos aikštelės smūgiavo N.Mačiulis.

Aštria ataka latviai atsakė 16-ąją minutę, kai puikią reakciją pademonstravo „Šilo" vartus gynęs Povilas Valinčius, atrėmęs stiprų ir tikslų smūgį iš už baudos aikštelės ribų, kamuoliui skriejant į apatinį vartų kampą.

„Šilo“ atsako ilgai laukti nereikėjo. 24-ąją rungtynių minutę, „Metta" vartininko budrumą patikrino Audrius Brokas paleidęs „bombą“, tačiau varžovų vartų sargas sugebėjo kamuolį nukreipti už galinės linijos.

Per antrąją kėlinio pusę komandos apsikeitė keliais pavojingais momentais. Latvių ekipos puolėjai pora kartų buvo įsiveržę į „Šilo" baudos aikštelę, bet arba buvo netaiklūs, arba vėl sėkmingai sužaidė P.Valinčius.

Kazlų Rūdos komanda atsakė keletu susikurtų progų. 32-ąją minutę tiksliu smūgiu į vartų kamputį po keliamo kampinio prie Rygos ekipos vartų kamuolį pasiuntė A.Račkus, tačiau paskutinę akimirką „Metta“ vartininkas kamuolį numušė.

Pirmam kėliniui skaičiuojant paskutines minutes „Šilo“ futbolininkai turėjo kelias geras progas pasižymėti. Bene realiausią progą "Atidaryti" įvarčių sąskaitą turėjo Povilas Kiselevskis. Po gražios kombinacijos, kurioje paskutinį perdavimą atliko M.Radzevičius, tik latvių vartininko reakcija išgelbėjo „Metta" ekipą.

Antrajame kėlinyje, kuomet mūsų komandoje buvo atlikti 7 keitimai, vaizdas gan ženkliai pasikeitė. „Metta“ futbolininkų vizitai Kazlų Rūdos aikštės pusėje padažnėjo, gerokai išaugo ir krūvis „Šilo“ gynybinei linijai.

Savų vartų saugumu teko rūpintis ir varžovams, kai 58-ąją minutę gana pavojingą ataką surengė „Šilo“ futbolininkai. Deja, varžovų baudos aikštelėje atsidūrusiam A.Skroblui nepavyko išnaudoti N.Mačiulio perdavimo, nesigavo smūgis.

64-ąją minutę aikštės šeimininkai „prisišaudė“. Pabandę „paspausti" varžovus „Šilo" futbolininkai buvo nubausti. Sekė greita Latvijos ekipos ataka, „Metta" futbolininkai įfgavo kiekybinę persvarą prieš mūsų gynėjus ir ją išnaudojo  – 1:0.

Netrukus rezultatas galėjo tapti ir lygus, kai varžovų baudos aikštėje po dvikovos ant vejos atsidūrė A.Urbšys, tačiau aikštės teisėjas šį epizodą įvertino ...geltona kortele “Šilo” futbolininkui.

Už kelių minučių dar viena varžovų ataka  baigėsi skausmingai „Šilo" žaidėjams. Po perdavimo iš krašto, dvikovoje baudos aikštelėje sėkmingiau sužaidęs varžovų puolėjas pasiuntė kamuolį vartų tinklan ir rezultatas tapo 2:0.

Latvijos futbolininkai, įkvėpti sėkmingų epizodų ir toliau pavojingai atakavo vartus. Kelis kartus užtikrintai sužaidė „Šilo" vartininkas M.Malinauskas. Visgi, 75-ąją minutę ir jis buvo bejėgis. Varžovų „neišsirinkusi" mūsiškių gynyba buvo nubausta po standartinės situacijos. Galingas Latvijos klubo žaidėjo smūgis rezultatą pavertė triuškinamu - 3:0

„Šilas" rankų nenuleido ir vos po minutės pelnė „garbės" įvartį. Rygiečių pranašumą savo firminiu smūgiu galva sumažino R.Beniušis, po gero A.Raginio perdavimo nuo kampinio gairelės - 3:1.

„Auksinė" proga dar labiau priartėti prie varžovų neišnaudota 85-ąją rungtynių minutę, kai graži ir greita Kazlų Rūdos komandos ataka, kurią pradėjo N.Mačiulis, pratęsė A.Raginis o užbaiginėjo R.Beniušis turėjo baigtis įvarčiu. Deja, Ričardas pats turbūt nesuprato, kokiu būdu kamuolys prašvilpė šalia tuščių vartų ...

Neužilgo nuskambėjo finalinis aikštės teisėjo švipukas, užfiksavęs galutinį rungtynių rezultatą 3:1 „Metta" naudai.

"Šilo" startinė sudėtis pirmajame kėlinyje: Povilas Valinčius, Alfredas Skroblas, Audrius Račkus, Ilya Tsyvilko, Azamat Dzoblajev, Povilas Kiselevskis, Martynas Dapkus, Audrius Brokas, Mangirdas Radzevičius, Nerijus Mačiulis, Ričardas Beniušis.

Antrame kėlinyje Kazlų Rūdos komandoje rungtyniavo: Mindaugas Malinauskas, Alfredas Skroblas, Audrius Račkus, Tadas Kvietkauskas, Aurimas Raginis, Vilmantas Bagdanavičius, Gytis Urba, Andrius Urbšys, Ričardas Beniušis, Nerijus Mačiulis, Edvinas Puzara.

Padėti komandai šįkart negalėjo traumą besigydantis Evaldas Grigaitis, taip pat sirguliuojantis Džiugas Sūnelaitis.