"Šilo" futbolininkai dvikovoje su "Hegelmann Litauen" kluptelėjo

Šilo futbolininkai dvikovoje su Hegelmann Litauen kluptelėjo

Pirmą nesėkmę šiame sezone LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybėse patyrė Kazlų Rūdos „Šilo“ komanda. Į regiono lygos lyderio pamatus trinktelėjo pastaruoju metu skinanti vieną pergalę po kitos Kauno „Hegelmann Litauen“ ekipa.

Penktadienio vakarą Kazlų Rūdos miestelio futbolo stadione vykusioje akistatoje aikštės šeimininkams rezultatu 0:2 (0:2) teko pripažinti Kauno komandos pranašumą.

Po šios pergalės „Hegelmann Litauen“ įsitvirtino trečioje turnyrinės lentelės pozicijoje ir panašu, kad laikinosios sostinės futbolininkai neketina sustoti.

Rungtynių pradžia nieko blogo „Šilo“ futbolininkams nežadėjo. Anaiptol. Pirmosiomis dvikovos minutėmis tai viena, tai kita komanda kontroliavo kamuolį ir žaidimas vyko baudos aikščių prieigose.

Ilgainiui teritorinę persvarą įgijo Kazlų Rūdos komandos futbolininkai, kurie surengė ne vieną aštrią ataką prie svečių vartų.

Jau 6-ąją minutę „Šilo“ futbolininkams kurpiant ataką, po T.Lekecko perdavimo baudos aikštėje atsidūrusiam A.Brokui, pastarasis nieko nelaukdamas vienu lietimu smūgiavo, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

13-ąją minutę „Šilo“ futbolininkai vėl šeimininkavo prie varžovų vartų. Po A.Broko keliamo kampinio, galva kamuolį smūgiavo baudos aikštelėje pasirodęs G.Urba, tačiau kamuolys švilpė šalia varžovų virpsto.

Kone sekančios atakos metu, po E.Grigaičio perdavimo, kiek pasivaręs kamuolį iš baudos aikštės prieigų smūgiavo A.Brokas, tačiau kamuolį be didesnio vargo svečių vartininkas R.Mikalainis sugavo.

16-ąją minutę ataka, pasibaigusia įvarčiu, atsakė Kauno komandos futbolininkai. Kaire „Šilo“ baudos aikštės zona su kamuoliu veržėsi D.Stulga, kuris po eilės klaidinančių judesių iš aštraus kampo smūgiavo į G.Zenkevičiaus ginamus vartus. Kamuolys nuo šoninio virpsto atšoko į Kazlų Rūdos vartininką ir įriedėjo į vartus – 0:1.

Praleistas įvartis kiek išbalansavo „Šilo“ komandos žaidimą, kuris dar labiau komplikavosi, kai 21-ąją minutę G.Zenkevičius buvo priverstas dar kartą traukti kamuolį iš savų vartų tinklo ir varžovų persvara tapo 0:2.

Daug užkulisinių diskusijų tuomet sukėlė epizodas dėl nuošalės, kuomet „Hegelmann Litauen“ futbolininkas D.Stulga gavo kamuolį į aikštės kraštą, o „Šilo“ gynėjai tą akimirką stabtelėjo, vildamiesi, kad šoninis teisėjas fiksuos nuošalę. Taip neįvyko. Kauno futbolininkas nukūrė prie Kazlų Rūdos komandos vartų ir pasiuntė kamuolį į jų tinklą.

Iš tokios duobės šiame sezone aikštės šeimininkams dar nebuvo tekę kapanotis. Tokiame fone beįsišaknijančią krizę pagilino ir priverstinis Kazlų Rūdos komandos keitimas, kuomet rungtynių tęsti nebegalėjo jos lyderis E.Grigaitis.

Nepaisant tokios susiklosčiusios padėties, „Šilo“ futbolininkai mėgino kabintis į rungtynes. Einant į pabaigą pirmam kėliniui, Kazlų Rūdos komanda turėjo sukūrusi pora epizodų. 35-ąją minutę, po G.Kazelio trumpo perdavimo, kamuolį į artimą kampą siuntė A.Brokas, tačiau vartininkas be didesnių problemų jį sugavo.

Na, o sekančio epizodo metu prie svečių vartų buvo atliekamas baudos smūgis. Gana pavojingai kamuolį „užsuko“ vėl A.Brokas, tačiau R.Mikalainis sugebėjo numušti kamuolį už galinės linijos.

Pačioje kėlinio pabaigoje galėjo pasižymėti Kauno futbolininkai. Jų atakos metu, vos įsiveržus į baudos aikštę, kamuolys buvo „atmetamas“ atgal ir į „Hegelmann Litauen“ futbolininko smūgiuotą kamuolį puikiai sureagavo G.Zenkevičius.

Antrojo kėlinio pradžioje „Šilo“ puolimas suaktyvėjo, aikštės šeimininkai išmėgino įvairias žaidėjų išsidėstymo aikštėje pozicijas, kuomet prie Kazlų Rūdos komandos atakų jungdavosi tai A.Račkus, tai G.Urba, tokiu būdu kiek apnuoginant gynybą, tačiau įstabesnių progų susikurti Kazlų Rūdos komandai nepavyko.

Tuo tarpu Kauno futbolininkai sugebėdavo atsakyti grėsmingesnėmis atakomis. Paminėtini bent pora tokių epizodų. 50-ąją minutę galimybę smūgiuoti nuo kone 11 m turėjo L.Odincovas, 63-ąją po skersuoto kamuolio, G.Zenkevičiaus meistriškumą patikrino S.Čepkauskas. Abiem atvejais Kazlų Rūdos komandos vartininkas su užduotimis susitvarkė.

Laikas rungtynėse kapsėjo, o požymių, kad jose būtų galimybė išsigelbėti Kazlų Rūdos komandai buvo vis mažiau. Vienas šviesos blyksnis buvo užfiksuotas dvikovai einant į pabaigą, kuomet 88-ąją minutę vos gavęs kamuolį baudos aikštėje buvo pargriautas A.Brokas ir skirtas 11 m baudinys.

Visgi ir tame epizode fortūna buvo ne Kazlų Rūdos komandos pusėje. G.Urbos smūgiuoto kamuolio skriejimo kryptį atspėjo R.Mikalainis ir kamuolį „Hegelmann Litauen“ vartininkas sugavo.

Negana to, paskutinėmis rungtynių minutėmis pasižymėti galėjo dar kartą Kauno futbolininkai, kuomet į greitą ataką pasinėrė trys jų futbolininkai prieš besiginančius du aikštės šeimininkus. Nuo trečio įvarčio gelbėjo G.Zenkevičiaus pademonstruota reakcija. „Šilo“ vartininkas smūgiuotą kamuolį atrėmė. Netrukus rungtynės baigėsi, Kauno komanda iškovojo devintą pergalę.

Kazlų Rūdos „Šilo“ komandoje rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Gytis Urba, Audrius Račkus, Egidijus Bindokas, Karolis Raškauskas (75‘ Lukas Vaitukaitis), Giedrius Kazelis (67‘ Šarūnas Krinickis), Audrius Brokas, Andrius Lukšys, Evaldas Grigaitis (25‘ Osvaldas Šarauskas (57‘ Edvinas Chmieliauskas), Ignas Raštutis, Tadas Lekeckas.