"Šilo" futbolininkai pasirodymą "SHARP" Taurės futbolo turnyre baigė

Šilo futbolininkai pasirodymą SHARP Taurės futbolo turnyre baigė<br>

Gegužės 24-sios vakarą Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai viešėjo Kybartuose, kuriuose LFF „SHARP“ Taurės rungtynėse dėl kelialapio į aštuntfinalį grūmėsi su aikštės šeimininkais, „Sveikatos“ futbolininkais.

Aistringai palaikomi savų sirgalių, po vienintelio M.Babušio įvarčio, pergalę rezultatu 1:0 (0:0) šventė kybartiečiai, kaip žinia šiais metais švenčiantys klubo gyvavimo šimtmetį.

Rungtynės prasidėjo ne itin didele sparta. Žaidimas pirmomis rungtynių minutėmis vyko daugiau baudos aikščių prieigose.

Varžovų mėginimai prasibrauti link „Šilo“ vartų gana patikimai buvo stabdomi Kazlų Rūdos komandos gynybinės grandies žaidėjų. Nepaisant to, pirmi aštresnę ataką sukūrė „Sveikatos“ futbolininkai.

9-ąją minutę, Kybartų komandai grąžinant kamuolį į žaidimą iš šoninės linijos, vienas baudos aikštėje su kamuoliu buvęs futbolininkas atliko perdavimą prie pat 16 m atžymos buvusiam J.Vaišniui ir pastarojo gana pavojingai smūgiuotas kamuolys prašvilpė virš J.Bieliausko ginamų vartų.

Pirmi aktyvesni veiksmai puolime iš Kazlų Rūdos komandos pusės, kurie beje galėjo baigtis ir įvarčiu į aikštės šeimininkų vartus, užfiksuoti 18-ąją minutę.

Puikia proga pasižymėti nepasinaudojo A.Lukšio gautu kamuoliu atakos smaigalyje atsidūręs R.Stankevičius. Jo smūgiuotas kamuolys pro varžovų vartininką prasprūdo, tačiau smūgis nebuvo itin stiprus, kamuolys vartų linijos nesiekė ir aikštės šeimininkai paskutinę akimirką pašalino jį iš savo baudos aikštelės.

Į tai kybartiečiai atsakė vos po minutės. Tuomet gana galingai baudos aikštėje smūgiavo su kamuoliu buvęs „Sveikatos“ futbolininkas, tačiau pritrūko pastarajam tikslumo, kamuolys zvimbė virš vartų.

Vėlesnėmis rungtynių minutėmis aikštės šeimininkų vizitų, aštrių atakų pagausėjo. Varžovai susikurdavo ne vieną galimybę smūgiuoti kamuolį, tačiau pritrūkdavo vis tikslumo.

„Šilo“ futbolininkai atakų gausa nepasižymėjo, teko darbuotis daugiau gynyboje. Vienas iš tokių epizodų, kuriame pavojui neutralizuoti prireikė gana titaniškų pastangų, užfiksuotas 33-ąją dvikovos minutę.

Tuomet vienas iš Kybartų futbolininkų jau buvo įveikęs gynybinę Kazlų Rūdos komandos liniją ir besirengiąs smūgiuoti baudos aikštėje į vartus. Tik paskutinėmis akimirkomis komandos draugams į pagalbą atskuodęs B.Spietinis kamuolį iš varžovo perėmė ir pašalino iš baudos aikštės.

38-ąją minutę „Šilo“ vartus nuo įvarčio gelbėjo vartų virpstas, į kurį pataikė kybartiškio smūgiuotas kamuolys.

Kėlinio pabaigoje aštresniu epizodu atsakė ir Kazlų Rūdos komanda. Atakos smaigalyje atsidūrusiam R.Barzdukui nepavyko perkelti kamuolio per arti jo buvusį A.Vieraitį, nukreipusį kamuolį už galinės linijos, ir aikštės šeimininkai atsipirko kampiniu.. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Antro kėlininio pradžioje vėl aštresnėmis atakomis pasižymėjo aikštės šeimininkai. Jau pirmomis jo minutėmis su kamuoliu kairiu kraštu prasibrovė Kybartų futbolininkas, kuris įsiveržė į baudos aikštę, tačiau smūgiavo netiksliai, kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

„Šilas“ kontrargumentavo 58-ąją minutę. Po B.Spietinio reido aikštės viduriu, jo perdavimo R.Stankevičiui, pastarojo futbolininko iš baudos aikštės prieigų mėginimas smūgiuoti nebuvo sėkmingas, kamuolys riedėjo šalia vartų.

Toliau sekė kybartiečių išpuoliai. 60-ąją minutę vos nesibaigė įvarčiu varžovų ataka. Dukart iš eilės nuo jo gelbėjo J.Bieliauskas. Kartą kamuolį jis atrėmė „Sveikatos“ futbolininkui smūgiuojant jį baudos aikštėje, o dar sykį „Šilo“ vartininkui teko pasidarbuoti, kuomet čia pat kitas varžovas mėgino pakartoti smūgį. J.Bieliauskas spėjo sureaguoti ir kamuolį pasiuntė už galinės linijos.

Aikštės šeimininkai pasiekė savo 71-ąją rungtynių minutę. Greitos atakos metu, po kamuolio perdavimo pažeme iš kairio krašto, jį „uždarė“ M.Babušis ir „Sveikata“ išsiveržė į priekį – 1:0.

Šis varžovų džiaugsmas galėjo trukti neilgai. 73-ąją minutę kairiu kraštu su kamuoliu prasiveržė M.Strauka, kuris akimirksniu įvertino situaciją, kad varžovų vartininkas apnuoginęs tolimesnę vartų zoną.

„Šilo“ futbolininkas pamėgino pasiųsti kamuolį tolimo virpsto link, tačiau kamuolys nuo jo atšoko ir į vartus nepateko.

Savo ruožtu paskutiniais grėsmingais akordais rungtynes užbaigė „Sveikatos“ futbolininkai. 83-ąją minutę vėl meistriškumą pademonstravo J.Bieliauskas.

Kybartiečiai greitos atakos metu, po perdavimo iš kairio krašto, susikūrė galimybę vėl „uždaryti“ kamuolį, tačiau „Šilo“ vartininkas sureagavo ir kamuolį atrėmė. Na, o čia pat dar nenutrūkusi varžovų ataka baigėsi tuo, kad kamuolys pataikė į vartų virpstą.

Per paskutines minutes didesnių posūkių dvikovoje neįvyko, Kybartų „Sveikata“ iškovojo kelialapį į sekantį „SHARP“ Taurės etapą.

"Šilo" startinė sudėtis: Julius Bieliauskas, Mindaugas Strauka, Robertas Barzdukas (76‘ Modestas Kulikauskas), Benas Spietinis, Edvinas Norkevičius, Irmantas Stankevičius, Renaldas Stankevičius, Giedrius Kazelis (62‘ Šarūnas Krinickis), Ugnius Montvilas, Andrius Lukšys, Artiom Spelman.