"Šilo" futbolininkai po atkaklaus mūšio palaužė Kybartų "Sveikatą"

Šilo futbolininkai po atkaklaus mūšio palaužė Kybartų Sveikatą

Devynios pergalės, vienos lygiosios ir nei vieno (!) pralaimėjimo – toks yra Kazlų Rūdos „Šilo“ komandos, treniruojamos Sauliaus Vikerto, rezultatas, kuris kalba pats už save, sužaidus LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse dešimt rungtynių...

Šeštadienio vidurdienį Suvalkijos miestelio komanda, stebint rekordiniam šiame sezone susirinkusių futbolo sirgalių skaičiui (Comet duomenimis, jų būta per  200, - aut.past.), po permainingos kovos rezultatu 2:1 (0:1) įveikė turnyrinėje lentelėje besikėsinusius į pirmą poziciją  Kybartų „Sveikatos“ ekipą.

Įvarčius į svečių komandos vartus mušė Audrius Brokas ir Tadas Lekeckas.

Kybartų futbolininkai šiame sezone demonstruoja taip pat gerus rezultatus. Sužaidę vienomis rungtynėmis daugiau, varžovai turėjo tiek pat taškų kaip ir „Šilo“ kariauna.

Jau pačioje rungtynių pradžioje svečiai sugebėjo pateikti akibrokštą aikštės šeimininkams. 4-ąją rungtynių minutę, greitos kybartiečių atakos metu, po skersuoto kamuolio iš kairio krašto, iš baudos aikštės prieigų į vartų kampą tiksliu smūgiu kamuolį pasiuntė S.Rekašius, išvesdamas „Sveikatos“ futbolininkus į priekį – 0:1.

Čia pat „pabudo“ atakoje ir „Šilo“ komanda. Kone sekančią minutę iš baudos aikštės prieigų kamuolį smūgiavo A.Brokas, tačiau A.Vieraitis kamuolį atrėmė.

Na, o 6-ąją minutę prie Kybartų komandos vartų buvo keliamas kampinis. A.Broko baudos aikštėn siųstas kamuolys ilgai neužsibuvo. Varžovai ne be vargo sugebėjo apsiginti ir kamuolį iš šios zonos pašalino.

Kazlų Rūdos komandos futbolininkai po šio atsakomojo, nors ir nelygiaverčio, vizito ne kartą dar buvo atsidūrusi svečių baudos aikštės prieigose, tačiau žaidimas kurį laiką „nesiklijavo“, trūko tikslesnių perdavimų, siekiant sukurti sąlygas varžovų vartų šturmui.

Kiek atsitraukę į savo aikštės pusę kybartiečiai kliovėsi kontroatakomis. Viena iš pavojingesnių tokių buvo užfiksuota kėlinio viduryje, kuomet „Šilui“ praradus kamuolį „Sveikatos“ aikštės pusėje, svečiai greitai priartėjo prie Kazlų Rūdos komandos vartų, tačiau iš baudos aikštės prieigų smūgiuotas kamuolys švilpė virš vartų.

Gana permainingai klostėsi visa antra pirmo kėlinio pusė. Svečių futbolininkai nevengė grubaus žaidimo, ir už tai buvo atitinkamai įvertinti. Nepaisant to, aikštės šeimininkai rado galimybių susikurti progas atakoms.

31-ąją minutę gana aštrų epizodą prie varžovų vartų sukūrė „Šilo“ futbolininkai. Po R.Barzduko skersuoto kamuolio, vienu lietimu smūgiavo baudos aikštėje G.Kazelis, tačiau kamuolys zvimbė virš vartų.

Dar kartą galimybės atakuoti epicentre G.Kazelis atsidūrė 39-ąją minutę. Po A.Broko keliamo kampinio, būnant prie pat vartų, minėtam futbolininkui nepavyko pataikyti į atskriejantį kamuolį.

Į tai jau sekančios atakos metu atsakė „Sveikatos“ futbolininkai. Po skersuoto kamuolio, smūgiuoti pamėgino G.Čibirka, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė.

Pirmam kėliniui skaičiuojant paskutines sekundes, gana neblogą galimybę atstatyti rungtynių pusiausvyrą turėjo „Šilo“ futbolininkai. Prie svečių baudos aikštės buvo pargriautas su kamuoliu A.Brokas ir skirtas baudos smūgis. Deja, šio futbolininko smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

Antrajame kėlinyje jau ne pirmose rungtynėse Kazlų Rūdos komanda įrodė, kad sugeba „lipti iš duobės“.

Tai „Šilui“ buvo pavykę padaryti dvikovoje su DFK „Dainava B“, tai Suvalkijos miestelio kariauna padarė akistatoje su „Jonava B“, o dabar atėjo ir „Sveikatos“ eilė.

Šioje rungtynių dalyje „Šilo“ komandos žaidimas pastebimai pagerėjo. Jau 50-ąją minutę gana aštrus epizodas užfiksuotas prie Kybartų komandos vartų, kuomet po A.Broko perdavimo, kamuolį smūgiuoti baudos aikštėje mėgino T.Lekeckas. Tiesa, smūgis nesigavo stiprus ir vartininkas kamuolį sugriebė.

Vis dažniau su kamuoliu „Sveikatos“ aikštės pusėje lankėsi „Šilo“ lyderis E.Grigaitis, kuris varžovų apskritai rungtynėse buvo stabdomas neišvengiant pražangų.

Kazlų Rūdos komandos puolėjas, išsivadavo nuo varžovų globos 66-ąją minutę. Tuomet vos pasirodęs su kamuoliu dešiniame Kybartų aikštės krašte, jis pasiuntė kamuolį į baudos aikštę.

Joje kamuolys atšoko prie A.Broko kojų, kuris po eilės klaidinančių judesių baudos aikštėje, tarp abiejų komandų futbolininkų grūsties, sugebėjo pasiųsti kamuolį į vartų tinklą ir išlyginti rezultatą – 1:1.

Vos po penkių minučių pavojaus signalai įsiplieskė vėl prie Kybartų vartų. Ties 16 m atžyma su kamuoliu buvo pargriautas T.Lekeckas. Deja, „Šilo“ futbolininkų smūgiuotas nuo baudos atžymos kamuolys įstrigo varžovų pastatytoje sienelėje.

Rungtynėms einant į pabaigą, kuriam laikui padažnėjo vėl „Sveikatos“ futbolininkų vizitų Kazlų Rūdos baudos aikštės prieigose, tačiau aikštės šeimininkai sėkmingai gynėsi ir varžovai įstabesnių epizodų nesukūrė.

Tuo tarpu „Šilo“ komanda sugebėjo padėti dvikovoje lemiamą tašką. 82-ąją minutę kairiu varžovų aikštės kraštu su kamuoliu kūrė T.Lekeckas. Prie varžovų vartų artėjo ir E.Grigaitis.

T.Lekeckas atliko aštrų perdavimą vartų link ir kamuolys po rikošeto nuo varžovo suspurdėjo vartų tinkle ir pirmenybių lyderiai išsiveržė į priekį – 2:1.

Per likusį laiką „Šilo“ futbolininkai išsaugojo minimalią persvarą ir išplėšdami pergalę pirmą sezono pusę baigia būdami vienvaldžiais šio regiono lyderiais.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Edvinas Chmieliauskas, Egidijus Bindokas, Tadas Kvietkauskas, Audrius Račkus, Gytis Urba, Robertas Barzdukas (65‘ Osvaldas Šarauskas), Evaldas Grigaitis, Giedrius Kazelis (57‘ Šarūnas Krinickis), Tadas Lekeckas, Audrius Brokas.