"Šilo" futbolininkai tik po atkaklios kovos nusileido "Panerio" vienuolikei

Šilo futbolininkai tik po atkaklios kovos nusileido Panerio vienuolikei

Kazlų Rūdos „Šilo“ ekipa LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse sužaidė jau beveik du trečdalius rungtynių.

Sunkiai šiame sezone renkančiai taškus Suvalkijos miestelio komandai labai nedaug iki taško pritrūko sekmadienio popietę vykusioje dvikovoje su vienais iš lygos lyderių Vilniaus „Panerio“ vienuolike, kurios gretose ne viena šalyje gerai žinomo futbolininko pavardė.

Vilniečiai šiame sezone varžovams vidutiniškai muša po keturis įvarčius, tačiau vakar to padaryti sostinės futbolininkams nepavyko rungtynėse su „Šilu“. Sostinės futbolininkai „išsisuko“ su vienu įvarčiu. „Panerys“ iškovojo pergalę minimalia persvara 1:0.

Pirmajame kėlinyje Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai iš esmės varžovams niekuo nenusileido ir pirmi sukūrė aštresnį epizodą prie „Panerio“ komandos vartų. Jau pačioje rungtynių pradžioje kairiu varžovų baudos aikštės kraštu su kamuoliu skuodė T.Valukonis, kuris mėgino skersuoti jį arčiau vartų buvusiam G.Kazeliui, tačiau varžovų gynėjas kamuolį blokavo ir vilniečiai atsipirko kampiniu.

Ne viename dvikovos epizode ir toliau buvo matomas G.Kazelio ir T.Valukonio tandemas. 8-ąją minutę po G.Kazelio perdavimo iš dešinio krašto į baudos aikštę, T.Valukonis smūgiavo į kamuolį, tačiau tinkamą poziciją užsiėmęs M.Malinauskas kamuolį sugavo.

Keletą aštresnių epizodų turėjo ir Vilniaus futbolininkai. Ne kartą buvo keliami kampiniai prie „Šilo“ komandos vartų, tačiau aikštės šeimininkams kolektyvinėmis pastangomis pavykdavo apsiginti.

15-ąją minutę „Panerys“ galėjo išsiveržti į priekį. Po baudos smūgio, atliekamo Kazlų Rūdos komandos baudos aikštės prieigose, kamuolys buvo siunčiamas A.Veikučiui, kuris stovėdamas nugara į vartus galva siuntė kamuolį į vartų kamputį. Pagirtinai tuomet sužaidė G.Zenkevičius, kuris paskutinę akimirką krisdamas kamuolį nukreipė už galinės linijos.

Savo ruožtu, vos po keletos minučių arti įvarčio buvo „Šilo“ futbolininkai. Po G.Kazelio perdavimo „per save“ baudos aikštėje, galva smūgiavo T.Valukonis. Arčiau vartų buvęs dar vienas „Šilo“ futbolininkas kamuolį pasiuntė į kairį vartų kamputį, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas. Teisėjų vertinimu, Kazlų Rūdos futbolininkas pateko į nuošalę.

Iki pirmo kėlinio pabaigos „Šilo“ futbolininkai sukūrė dar pora aštresnių epizodų. 24-ąją minutę laimę iš toli pamėgino M.Raulynaitis. M.Malinauskas ne be vargo kamuolį numušė už galinės linijos.

36-ąją dvikovos minutę po T.Valukonio skersuoto kamuolio, nepavyko į jį pataikyti staiga už Vilniaus gynėjų linijos išnirusiam G.Kazeliui.

Tikslumu nepasižymėjo ir varžovai. Besibaigiant kėliniui, „Panerio“ futbolininkams lankantis „Šilo“ baudos aikštėje, atšokus kamuoliui, jį netrukdomai smūgiuoti galimybė pasitaikė A.Veikučiui, tačiau pataikyti į jį deramai nepavyko. Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių.

Antra rungtynių pusė prasidėjo labai pavojingu Vilniaus komandos baudos smūgiu, atliekamu nuo 16 m atžymos. A.Buinickio smūgiuotas kamuolys, apskriejęs gana gausiai „Šilo“ pastatytą sienelę, artėjo vartų link, tačiau puikią reakciją pademonstravo G.Zenkevičius, kuris kamuolį numušė.

Toliau sekė nemalonus incidentas varžovų stovykloje. Gaudydamas kamuolį, po kontakto su vartų konstrukcija susižeidė M.Malinauskas, kuris tęsti daugiau rungtynių nebegalėjo. Žaidimas ir toliau vyko permainingai, tai prie vienų, tai prie kitų vartų.

60-ąją minutę smūgiuodamas į kamuolį iš toli apie save priminė G.Kazelis. Kamuolys leidosi šalia varžovų vartų. 63-ąją minutę pavojingą ataką surengė „Panerio“ futbolininkai. Trijų „Šilo“ gynėjų dėmesio sulaukė po keitimo pasirodęs M.Puodžiūnas, kuris vos įsiveržęs su kamuoliu į baudos aikštę smūgiavo, tačiau G.Zenkevičius pasiuntė kamuolį už galinės linijos.

Deja, varžovų keliamas kampinis buvo lemiamas. N.Radžius į baudos aikštę atskriejusį kamuolį galva nukreipė į Kazlų Rūdos komandos vartus ir vilniečiai išsiveržė į priekį 1:0.

Po praleisto įvarčio „Panerio“ futbolininkų vizitai padažnėjo. 75-ąją minutę varžovai galėjo persvarą ir padvigubinti. Tuomet beveik iš aikštės vidurio kamuolys buvo siunčiamas į baudos aikštelę A.Buinickij, kuris netrukdomas kamuolį smūgiavo, tačiau vėl puikią reakciją pademonstravo G.Zenkevičius, kuris kamuolį numušė.

Rungtynėms einant į pabaigą, Vilniaus futbolininkai neišvengė taip pat klaidų, padarytų netoli savų vartų. Deja, tuo pasinaudoti nepavyko „Šilo“ komandai, kuri turėjo realias galimybes išplėšti ir lygiąsias.

Vienas iš tokių paminėtinų epizodų buvo jau per pridėtas rungtynių minutes. „Šilo“ komandai keliant kampinį prie Vilniaus komandos vartų, kamuoliui įskriejus į baudos aikštę, varžovų futbolininkas nepataikė į jį ir šia „dovanėle“ nepavyko pasinaudoti M.Raulynaičiui. Jo galingai smūgiuotą kamuolį atrėmė „Panerio“ komandos vartininkas. Rungtynės netrukus baigėsi, trys taškai iškeliavo į Vilnių.

Kazlų Rūdos „Šilo“ gretose rungtyniavo: G.Zenkevičius, E.Chmieliauskas, T.Kvietkauskas, M.Gerdžiūnas, G.Kazelis, E.Bindokas, T.Valukonis, Š.Krinickis (76‘ K.Raškauskas), A.Urbšys, M.Raulynaitis, R.Barzdukas.

Vilniaus „Panerio“ sudėtis: M.Malinauskas (55' R.Radavičius), R.Radžius, Aud.Veikutis, Ar.Veikutis (46' M.Puodžiūnas), E.Bogdanovas, B.Jakavičius (82' Ž.Barauskas), A.Buinickij, T.Statkevičius, A.Meškinis, T.Gražiūnas, M.Chudinskis.