"Šilo" futbolininkams rungtynės su "Ateitimi" nesusiklostė

Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse sekmadienio vakarą patyrė nesėkmę. S.Vikerto treniruojamai komandai teko pripažinti Vilniaus „Ateities“ pranašumą.

Varžovams nusileista rezultatu 5:2 (2:1). Kazlų Rūdos komandos gretose pasižymėjo Andrius Lukšys ir Tadas Lekeckas.

Po taip susiklosčiusių rungtynių intriga dėl Pietų zonos nugalėtojo titulo įsiplieskė maksimaliu intensyvumu. Kazlų Rūdos komandą šiuo metu pavyti taškais gali Kauno „Hegelmann Litauen“, kurie taip pat sekmadienį vykusioje akistatoje 1:0 įveikė Kybartų „Sveikatą“.

„Šilo“ futbolininkams lieka paskutinės sezono rungtynės su Kėdainių „Nevėžiu B“, kauniečių laukia dar trys mačai. Ar prireiks Pietų zonos nugalėtojui išaiškinti papildomų rungtynių, sužinosime lapkričio mėnesį.

Kalbant apie rungtynes su Vilniaus „Ateities“ vienuolike, Kazlų Rūdos komandai solidaus žaidimo pademonstruoti nepavyko. Varžovai daugelyje mikrodvikovų, kamuolio valdyme, perdavimuose buvo greitesni ir tikslesni.

Dvikovos pradžia, „Šilo“ komandą nuteikė gana optimistiškai. Jau 3-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų galingai kamuolį smūgiavo Andrius Lukšys.

Kamuolys suspurdėjo G.Jurevičiaus vartų tinkle ir Kazlų Rūdos komanda išsiveržė į priekį - 0:1.

Deja, džiaugsmas gana greitai prislopo, kuomet labai panašioje situacijoje, iš baudos aikštės prieigų, išlyginamąjį įvartį mušė R.Šuškevič – 1:1.

Šią padėtį pataisyti, dar neįpusėjus pirmam kėliniui, galėjo T.Lekeckas, tačiau jo nuo 16 m atžymos smūgiuotas kamuolys pataikė į „Ateities“ vartų virpstą.

Aštresni ir aktyvesni veiksmai puolime pirmame kėlinyje iš Kazlų Rūdos komandos pusės nenutrūko. Prie vilniečių vartų pagausėjo kampinių, tačiau pasižymėti „Šilo“ futbolininkams nepavyko.

Perkopus pirmam kėliniui į antrą pusę, grėsmingesnių išpuolių pagausėjo iš aikštės šeimininkų pusės. 32-ąją minutę „Ateitis“ galėjo ir išsiveržti į priekį. Tuomet nuo „Šilo“ futbolininko baudos aikštėje atšoko kamuolys prie varžovo kojų.

Laimei, prie pat jo prišokęs G.Zenkevičius krisdamas kamuolį iš po vilniečio kojų išmušė.

Aikštės šeimininkai savo pasiekė 37-ąją minutę. Vilniaus komandai lankantis „Šilo“ aikštės pusėje, po eilės perdavimų baudos aikštės prieigose atakos smaigalyje kamuolį gavo M.Gudaitis, kuris pasiuntė jį į vartų kamputį – 2:1.

Antrame kėlinyje „Ateities“ futbolininkų pranašumas dar labiau išryškėjo. Kazlų Rūdos komanda buvo priversta daugiau gintis, regzti atakas ne itin sekėsi.

60-ąją minutę sunkiai sulaikomas buvo „Ateities“ komandos baltarusis U.Sushchyts. Pranėręs pro kelis „Šilo“ futbolininkus, varžovas vos atsidūręs baudos aikštėje smūgiavo, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

Vos po poros minučių vilniečiai vėl atakavo Kazlų Rūdos komandos vartus. Tąkart gelbėjo G.Zenkevičiaus meistriškumas, kuris atrėmė net du vieną po kito į vartus iš baudos aikštės smūgiuotus kamuolius.

Aikštės šeimininkai padidino persvarą 67-ąją minutę. „Ateities“ futbolininko M.Gudaičio individualus reidas pro pora Kazlų Rūdos futbolininkų baigėsi tiksliu smūgiu į G.Zenkevičiaus ginamus vartus – 3:1.

Nebloga galimybė sugrąžinti intrigą į rungtynes „Šilo“ komandai pasitaikė 70-ąją minutę, kuomet iš dešinio krašto G.Kazelio skersuotą kamuolį vienu lietimu į Vilniaus komandos vartus smūgiavo baudos aikštėje atsidūręs K.Raškauskas, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

Paskutines viltis Kazlų Rūdos komandai išsigelbėti 78-ąją minutę nubraukė U.Sushchyts. Varžovams kontroliuojant kamuolį, minėtas futbolininkas pasitvarkė jį būdamas ties 16 m atžyma ir pasiuntė į G.Zenkevičiaus ginamus vartus – 4:1.

Šioks toks šviesos blyksnis iš „Šilo“ komandos pusės buvo užfiksuotas 81-ąją minutę. Tuomet po E.Grigaičio perdavimo, ledus varžovų vidurio gynyboje pralaužė T.Lekeckas, įsiveržęs į „Ateities“ baudos aikštę ir pasiuntęs kamuolį  į vartų tinklą – 4:2.

Vis dėlto paskutinį tašką rungtynėse padėjo vilniečiai. Jau pačiomis paskutinėmis rungtynių minutėmis, po skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, jį į „Šilo“ vartus krisdamas galva pasiuntė Vilniaus komandos futbolininkas ir „Ateities“ komanda kaip reikiant krimstelėjusi Kazlų Rūdos ekipai šventė pergalę rezultatu 5:2.

Kazlų Rūdos „Šilo“ sudėtis: Giedrius Zenkevičius, Evaldas Grigaitis, Gytis Urba, Audrius Račkus, Egidijus Bindokas (83‘ Lukas Vaitukaitis), Karolis Raškauskas, Giedrius Kazelis, Tadas Lekeckas, Tadas Kvietkauskas (81‘ Dominykas Skrinska), Andrius Lukšys, Robertas Barzdukas (66‘ Edvinas Chmieliauskas).