"Šilo" futbolininkams teko pripažinti Kybartų vienuolikės pranašumą

Šilo futbolininkams teko pripažinti Kybartų vienuolikės pranašumą

Kazlų Rūdos „Šilo“ komandos žaidimas kol kas šį sezoną ir toliau stringa. Per ketverias sužaistas rungtynes mažo miestelio komandai vis dar nepavyko įmušti įvarčio.

Penktadienio vakare LFF II lygos Pietų zonos V turo rungtynėse namų aikštėje „Šilo“ futbolininkai jėgas išmėgino su kita Suvalkijos regiono taip pat nedidelio miestelio Kybartų „Sveikatos“ vienuolike. Abi komandos kol kas rezultatais šį sezoną pasigirti negalėjo ir iki tarpusavio akistatos tūnojo turnyrinės lentelės apačioje. Keletu pozicijų savo padėtį pataisė kybartiškiai. „Sveikata“ įveikė „Šilą“ rezultatu 2:0. Abu įvarčius varžovai įmušė pirmame kėlinyje.

Kalbant tiek apie kamuolio kontrolę, tiek apie aštresnių epizodų gausą, rezultatas iš esmės buvo dėsningas. Žaidybinio broko perduodant kamuolį ar kuriant grėsmingas atakas neišvengė rungtynėse nei viena komanda, tačiau kybartiškiams tai daryti pavyko kur kas geriau.

Per pirmas dešimt rungtynių minučių „Sveikatos“ komanda turėjo sukūrusi standartinę situaciją, kėlė kampinį prie „Šilo“ vartų, ir, kuriamos atakos metu, sugebėjo iš kairio krašto aštriai perduoti kamuolį į baudos aikštę. Abiem atvejais didesnės grėsmės Kazlų Rūdos komandos vartams nebuvo.

15-ąją minutę pirmą galimybę smūgiuoti į vartus turėjo ir „Šilo“ futbolininkai. Tuomet iš aikštės gilumos M.Raulynaitis gavo kamuolį, jį „užsikirto“ ties Kybartų baudos aikštės 16 m linija ir mėgino atlikti smūgį, tačiau varžovų futbolininkas kamuolį blokavo ir pavojaus T.Zavicko ginamiems vartams nesukėlė.

Dviem „Šilo“ komandos klaidomis kybartiškiai pasinaudojo pirmo kėlinio viduryje. 22-ąją minutę su kamuoliu vos atsidūrusiam kairiame „Šilo“ baudos aikštės krašte Kybartų futbolininkui buvo „kabinta“ per kojas ir skirtas 11 m baudinys. Jį sėkmingai realizavo A.Pečiulis ir varžovai 1:0 išsiveržė į priekį.

Kone sekančio epizodo metu nepataikius į kamuolį baudos aikštės prieigose Kazlų Rūdos komandos gynėjui „Sveikatos“ futbolininkas vos tuo nepasinaudojo. Nukūręs su kamuoliu į baudos aikštę, pro spėjusius grįžti „Šilo“ gynėjus jis smūgiavo į vartus. G.Zenkevičius sureagavo ir nukreipė kamuolį už galinės linijos. Vis dėlto po kampinio, kiek užsibuvę varžovai Kazlų Rūdos komandos aikštėje savo pasiekė. 24-ąją minutę Kazlų Rūdos baudos aikštėje kamuoliui atšokant tai nuo vienos tai nuo kitos komandos futbolininko, jį nesėkmingai pašalinti iš baudos aikštės mėgino „Šilo“ futbolininkas ir kamuolys atsidūrė Kazlų Rūdos komandos vartų tinkle. Varžovų pranašumas tapo 2:0.

Per likusį pirmo kėlinio laiką „Sveikatos“ futbolininkai sugebėjo dar gana rimtai pagrūmoti Kazlų Rūdos komandos vartams. 35-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų smūgiuotas kamuolys praskriejo pažeme pro pat kairį „Šilo“ vartų virpstą.

Kazlų Rūdos komandos futbolininkai taip pat pamėgino paieškoti laimės iš toli, tačiau nei M.Raulynaičio, nei T.Kvietkausko šūviai iš baudos aikštės prieigų tikslo nepasiekė. Abiem atvejais kamuolys skriejo virš varžovų vartų.

Antrajame kėlinyje aštresni atakoje ir toliau išliko Kybartų futbolininkai. 50-ąją minutę kybartiškis turėjo neblogą galimybę pasižymėti, kuomet įsiveržęs su kamuoliu į Kazlų Rūdos komandos baudos aikštę, keletą kartų „užsikirto“ kamuolį ir smūgiavo jį į artimą kampą, tačiau G.Zenkevičiui pavyko kamuolį nukreipti už galinės linijos.

Praėjus beveik dešimčiai minučių po šio epizodo, vėl teko paplušėti Kazlų Rūdos komandos vartininkui. Po Kybartų komandos baudos smūgio, kamuolys buvo siųstas į baudos aikštę. Prie pat vartų kampo buvęs varžovas vienu lietimu siuntė kamuolį į jų kamputį, tačiau G.Zenkevičius problemą išsprendė vėl varžovams palikdamas teisę tik pasitenkinti kampiniu.

„Šilo“ futbolininkai pavojingesnių epizodų šiame kėlinyje prie „Sveikatos“ vartų iš esmės nesukūrė. Nebent paminėtinas 70-ąją minutę „Šilo“ futbolininkų baudos smūgis. Vis dėlto iš baudos aikštės prieigų smūgiuotas kamuolys pavojaus varžovų vartams nesukėlė. Jis įstrigo tarp baudos aikštėje buvusių tomis akimirkomis abiejų komandų futbolininkų.

Tuo tarpu „Sveikata“ iki rungtynių pabaigos dar sugebėjo atsakyti įstabiu epizodu. 85-ąją minutę iš kokių 20 metrų kamuolį pusiau žirklėmis smūgiavo Kybartų futbolininkas, tačiau kamuolys atšoko nuo viršutinio Kazlų Rūdos komandos virpsto. Neilgai trukus aikštės teisėjo švilpukas fiksavo pirmą Kybartų komandos pergalę šiame sezone.

Kazlų Rūdos „Šilas“ sudėtis: G.Zenkevičius, E.Chmieliauskas (77‘ D.Banys), D.Skrinska, E.Norkevičius (24‘ L.Jasinskas), D.Dubickas, G.Kazelis, A.Miravinskas, Š.Krinickis (64‘ K.Raškauskas), T.Kvietkauskas, M.Raulynaitis, R.Barzdukas (55‘ T.Lietuvninkas).

Kybartų „Sveikata“ sudėtis: T.Zavickas, M.Kereiša, P.Kalimavičius (65‘ J.Vaišnys), M.Kiškėnas (90‘ P.Krakauskas), A.Pečiulis, V.Norkeliūnas, R.Stankevičius, D.Ivanauskas, T.Krakauskas, S.Rekašius (86‘ A.Simanavičius), K.Kereiša.