„Sūduva - Šilas" 1:1. Pirmasis „Suvalkijos derbis" nugalėtojų neišaiškino

„Sūduva - Šilas 1:1. Pirmasis „Suvalkijos derbis nugalėtojų neišaiškino<br>

Lietuvos aukščiausio futbolo diviziono kovoms besirengiančių daugumos komandų kontrolinių rungtynių maratonas jau įsibėgėjo. Trečiadienio vakarą Marijampolės Arvi arenoje penktąsias kontrolines rungtynes sužaidė G.Jarmalavičiaus treniruojami Kazlų Rūdos „Šilo” futbolininkai. Nemenką susidomėjimą keliančiose rungtynėse, įgijusiose neoficalų „Suvalkijos derbio” statusą, praėjusių metų LFF pirmos lygos nugalėtojai susitiko su aukščiausio Lietuvos futbolo diviziono, “A” lygos bronzos medalių laimėtoja – „Sūduvos” komanda. Dvikovą ekipos baigė lygiosiomis 1:1 (0:0). Įvartį į sūduviškių vartus mušė Ričardas Beniušis.

Pirmajame kėlinyje simpatišką futbolą demonstravusi „Šilo” komanda daugiau kontroliavo kamuolį, dažniau turėjo iniciatyvą ir ieškojo spragų varžovų gynyboje. Tiesa, rungtynių pradžioje, bene pirmąją minutę , bene pirmąją minutę „Šilo” gynėjo klaidos vos neišnaudojo „Sūduvos” futbolininkai.

Per pirmas dešimt rungtynių minučių buvo sukurtos kelios standartinės situacijos netoli varžovų baudos aikštelės. Jau 5-ąją rungtynių minutę kairiau nuo baudos aikštės neleistinai buvo stabdomas E.Grigaitis ir skirtas baudos smūgis, na o dar po poros minučių nuo kairės kampinio gairelės prie varžovų vartų buvo keliamas kampinis. Abiem atvejais baudos aikštėn adresuotą kamuolį Marijampolės futbolininkai sugebėjo pašalinti iš baudos aikštės ir „Sūduvos“ komandos vartams grėsmės nebuvo.

Kartkartėmis su kamuoliu „Šilo“ baudos aikštėje pasirodydavo ir aikštės šeimininkai, tačiau Kazlų Rūdos komanda drausmingai gynėsi ir varžovai įvartinėmis situacijomis pasigirti negalėjo. Pirmi smūgiu į vartų plotą „prisišaudė“ „Šilo“ futbolininkai. 17-ąją rungtynių minutę, atliekant baudos smūgį gana atokiai iš baudos aikštės, „pykštelėti“ pamėgino A.Brokas, tačiau Marijampolės vartininkas tam buvo pasiruošęs ir į kairį kamputį skriejantį kamuolį nesunkiai sugavo. 26-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų kaire koja gana stiprų smūgį atliko A.Raginis, tačiau kamuolys leidosi šalia kairio „Sūduvos“ vartų virpsto.

Gana grėsmingą epizodą 29-ąją minutę turėjo ir Marijampolės futbolininkai. Atsikovojus kamuolį aikštės viduryje, galingai buvo smūgiuota iš baudos aikštės prieigų, tačiau kamuolys švilpė virš vartų. Pirmoji rungtynių dalis baigėsi dviem aštriais „Šilo“ futbolininkų išpuoliais. Kėlinio pabaigoje varžovų aikštės pusėje kamuolį iš varžovo sugebėjo perimti N.Mačiulis ir „Šilas“ nurūko į greitą ataką. Prie pat Marijampolės komandos baudos aikštės kamuolį gavo A.Raginis. Jis turėjo neblogas galimybes atsidurti vienas prieš vartus, tačiau varžovui suspėjus grįžti į gynybą, „Šilo“ saugas mėgino atlikti perdavimą į baudos aikštę. Deja, nesėkmingai. Pirmą kėlinį užbaigė A.Račkaus smūgiuotas kamuolys galva „Sūduvos“ baudos aikštėje po skersuoto kamuolio iš kairio krašto, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė. Pirmoji dvikovos dalis baigėsi be įvarčių.

Antrojo kėlinio pirmomis minutėmis puolime vėl daugiau buvo matomi „Šilo“ futbolininkai. 47-ąją minutę iš aikštės gilumos siunčiant kamuolį į baudos aikštę pirmasis prie jo atsidūrė A.Brokas, tačiau paskutinę akimirką deramai smūgiuoti „Šilo“ futbolininkui nepavyko, suspėjęs apsiginti varžovas smūgiuotą kamuolį blokavo. 55-ąją minutę labai neblogą galimybę pasižymėti turėjo E.Grigaitis. Vėl iš aikštės gilumos atskriejus kamuoliui, nekliudomas varžovo „Šilo“ puolėjas mėgino pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau gerai „užkabinti“ jo nepavyko ir kamuolys skriejo vartininkui į rankas.

Po šio epizodo vis aktyviau reiškėsi aikštės šeimininkai. Marijampolės futbolininkai perėmė rungtynių iniciatyvą, jų vizitai „Šilo“ baudos aikštėje gerokai padažnėjo. Reali galimybė pasižymėti „Sūduvai“ pasitaikė 62-ąją minutę. „Šilo“ baudos aikštėn adresuotą kamuolį netrukdomas varžovas vienu lietimu mėgino pasiųsti į vartus, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

Marijampolės komandos suaktyvėję veiksmai puolime davė vaisių 78-ąją rungtynių minutę. Tomis akimirkomis „Sūduvai“ rengiant ataką, iš dešinio krašto pažeme buvo siųstas kamuolys į baudos aikštę ir tarp abiejų komandų futbolininkų srauto nuo Marijampolės futbolininko kamuolys atsidūrė Kazlų Rūdos komandos vartų tinkle - 1:0 į priekį išsiveržė „Sūduva“.

Aikštės šeimininkų džiaugsmas truko vos penkias minutes. 84-ąją rungtynių minutę, pastebimai suaktyvinęs žaidimą puolime po praleisto įvarčio, rezultatą „Šilas“ išlygino. Po D.Sūnelaičio perdavimo iš kairės varžovų baudos aikštės zonos, arti vartų buvęs R.Beniušis vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus. Gana gausiai palaikiusių Kazlų Rūdos komandą futbolo sirgalių džiaugsmui, rezultatas tapo 1:1. Tai buvo antros “Šilo” komandos lygiosios šiame draugiškų rungtynių cikle.

Kazlų Rūdos “Šilo” ekipoje rungtyniavo: Povilas Valinčius (46’ Mindaugas Malinauskas), Ilya Tsyvilko (46‘ Vilmantas Bagdanavičius), Azamatas Dzoblajevas (dalyvauja peržiūroje), Audrius Račkus, Alfredas Skroblas (46’ Gytis Urba), Andrius Urbšys (85’ Tadas Kvietkauskas), Martynas Dapkus, Aurimas Raginis (46’ Mangirdas Radzevičius), Audrius Brokas (60’ Edvinas Puzara), Nerijus Mačiulis (55‘ Ričardas Beniušis), Evaldas Grigaitis (75‘ Džiugas Sūnelaitis).