Suvalkijos miestelių derbyje "Šilas" nukovė "Sveikatą"

Suvalkijos miestelių derbyje Šilas nukovė Sveikatą<br>

Svarbią pergalę LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse iškovojo S.Vikerto treniruojama „Šilo“ kariauna.

Po labai trumpo atokvėpio, po antradienį vykusios dvikovos su Kauno „Kauno Žalgiriu B“, ketvirtadienio vakarą Kazlų Rūdos komandos laukė grėsminga „Sveikatos“ vienuolikė, praėjusiame ture sugebėjusi įveikti dabartinę lygos lyderę - Panevėžio „Aukštaitiją“.

Po praleisto įvarčio pirmo kėlinio pradžioje, „Šilo“ futbolininkai atsitiesė antroje rungtynių pusėje ir įveikė varžovus rezultatu 3:1 (0:1).

Kazlų Rūdos komandoje dubliu pasižymėjo Ričardas Beniušis, įvartį pridėjo Artiom Spelman. Ši pergalė kilstelėjo „Šilo“ komandą į antrą turnyrinės lentelės poziciją.

Rungtynių pradžioje solidžiau atrodė Kybartų komandos futbolininkai. Jau 1-ąją minutę pro „Šilo“ gynėją pamėgino smūgiuoti G.Čibirka. „Šilo“ vartininkas M.Kulikauskas kamuolį sugavo.

Vos po poros minučių vėl į Kazlų Rūdos vartų pusę skriejo kamuolys, tačiau į vartų plotą nepataikė. Trečias kartas kybartiškiams nemelavo. 5-ąją minutę labai gražų įvartį, smūgiuodamas kamuolį iš baudos aikštės prieigų ir siųsdamas jį į viršutinį tolimą vartų kampą, „Sveikatą“ į priekį išvedė T.Krakauskas – 0:1.

Po praleisto įvarčio ir toliau atakoje kiek daugiau matomi buvo varžovai. Atakuoti M.Kulikausko ginamus vartus Kybartų futbolininkai mėgino pasirinkdami didesnius atstumus, arčiau prasibrauti prie „Šilo“ vartų svečiams ne itin sekėsi.

„Šilo“ futbolininkų rengiamos atakos aštrumu nepasižymėjo, aikštės šeimininkai neretai pritrūkdavo tikslumo perduodant kamuolį. Pirmas aštresnis smūgis iš „Šilo“ pusės užfiksuotas kėlinio viduryje.

22-ąją minutę, pasitvarkęs kamuolį varžovų baudos aikštės prieigose, gana galingai smūgiavo R.Stankevičius. Kamuolį A.Vieraitis sugavo.

Į tai „Sveikata“ atsakė itin grėsmingu smūgiu iš tolimo atstumo 25-ąją rungtynių minutę. Kamuolys skriejo pro pat „Šilo“ vartų „devyniukę“.

Pirmam kėliniui einant į pabaigą, kurį laiką iniciatyvą buvo perėmusi Kazlų Rūdos komanda ir vienas iš epizodų, užfiksuotų 34-ąją minutę, vos nesibaigė išlyginamuoju įvarčiu.

Tomis akimirkomis, po G.Kazelio skersuoto kamuolio, jį galva baudos aikštėje smūgiavo R.Beniušis. Kamuolys prazvimbė pro pat svečių vartų virpstą. Po to sekė svečių išpuolis.

Tai buvo paskutinis įstabus epizodas pirmame kėlinyje, užfiksuotas 38-ąją minutę, kuomet vienas iš Kybartų komandos futbolininkų, gavęs kamuolį iš komandos kolegų, atsidūrė prie pat vartininko aikštelės su kamuoliu, tačiau smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į M.Kulikauską. Pirma dvikovos dalis baigėsi varžovams pirmaujant minimalia persvara.

„Šilo“ kariauna į lemiamą mūšį pakilo antrame kėlinyje. Daug gyvybės atakose įnešė aikštėje pasirodęs A.Spelman, kuris neretai pritraukdavo ne vieno varžovo dėmesį.

Dar prieš pasirodant šiam futbolininkui aikštėje, Kazlų Rūdos komanda pastebimai puolime suaktyvėjo.

57-ąją minutę kelią varžovų vartų link skynėsi M.Atmanavičius, kuris skersavo kamuolį į baudos aikštę R.Beniušiui ir „Šilo“ rezultatyviausias futbolininkas pasitvarkęs kamuolį pasiuntė jį į „Sveikatos“ vartų tinklą – 1:1.

Pagauti azarto, „Šilo“ futbolininkai išlaikė gana nemažą rungtynių tempą, tuo tarpu varžovai vis sunkiau gynėsi.

66-ąją minutę, keliant kampinį prie svečių vartų, iš itin didelio atstumo galingai smūgiavo kamuolį gavęs A.Lukšys. Kamuolys švilpė pro pat „Sveikatos“ vartų virpstą.

76-ąją minutę, Kazlų Rūdos komandai rezgant ataką, po A.Račkaus skersuoto kamuolio, net du futbolininkai, R.Stankevičius ir A.Spelman, šoktelėję nusitaikė į vartų pusę. Deja, kamuolys prašvilpė po A.Spelman smūgio galva šalia kybartiškių vartų.

Lūžis rungtynėse įvyko 82-ąją minutę, kuomet varžovo klaida priimant kamuolį pasinaudojo R.Beniušis. Užvaldęs kamuolį „Šilo“ puolėjas nukūrė prie svečių vartų, pasiuntė jį į vartų kamputį ir „Šilas“ išsiveržė į priekį 2:1.

Bet kokias varžovų pastangas mėginti lyginti rezultatą 84-ąją minutę nugesino A.Spelman. Jis prasiveržė su kamuoliu dešiniu varžovų aikštės kraštu, priartėjo prie 16 m atžymos ir pasiuntė kamuolį į A.Vieraičio vartus – 3:1.

Dar vieną kirtį Kybartų komanda galėjo patirti 87-ąją minutę. Po U.Montvilo perdavimo iš aikštės gilumos, atakos smaigalyje buvo K.Raškauskas.

Įbėgęs į baudos aikštę „Šilo“ futbolininkas smūgiavo, tačiau „Sveikatos“ vartininkas kamuolį atrėmė. Nepaisant neišnaudotos galimybės, Kazlų Rūdos komandos persvara abejonių nekėlė. „Šilo“ kariauna iškovojo ketvirtą pergalę šiame sezone.

„Šilo“ gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Darius Isoda, Ugnius Montvilas, Povilas Gavėnas, Audrius Račkus, Andrius Lukšys (78‘ Edvinas Norkevičius), Ričardas Beniušis, Giedrius Kazelis (70‘ Karolis Raškauskas), Modestas Atmanavičius (60‘ Artiom Spelman), Renaldas Stankevičius, Irmantas Stankevičius.