U-10. Kazlų Rūdos futbolininkai "Wellkid lygos" antro etapo kovas pradėjo netuščiomis

 

Po daugiau nei du mėnesius trukusios pertraukos į varžybinę futbolo atmosferą sugrįžo jauniausieji Kazlų Rūdos SC „Šilo“ U-10 futbolininkai, pradėję LVJFA „Wellkid lygos“ 7x7 vaikų futbolo čempionato Pietų regiono antro etapo kovas.

 

Priminsime, kad V.Kirtiklio treniruojama komanda, startavusi dar pavasarį šiame čempionate tarp penkiolikos komandų pateko į stipriausiųjų aštuntuką ir kovas toliau tęs su pajėgiausiomis šio regiono komandomis.

 

Antro etapo varžybų maratonas startavo ketvirtadienį, rugpjūčio 30-ąją, ir vienas iš karštų futbolo taškų buvo Kazlų Rūdos miestelio stadionas, kuriame po dvejas rungtynes sužaidė keturios komandos – aikštės šeimininkai SC „Šilo“ futbolininkai, Kauno FM „Fortūna“-FC „Stumbras B“ ir VJFM „Ąžuolas“ bei Marijampolės FC komandos.

 

Džiugu paminėti, kad antrojo etapo startas sulaukė ir Lietuvos futbolo federacijos dėmesio. Į Kazlų Rūdą atvyko garbingi svečiai - Lietuvos Vaikų ir Jaunių Futbolo Asociacijos (LVJFA) prezidentas Vytautas Vaškūnas ir organizacijos l.e.p. direktoriaus pavaduotojas Algirdas Kvalkauskas.

 

Linkėdamas sėkmingos antros sezono pusės, LVJFA prezidentas pasveikino prie starto linijos stojusias komandas ir įteikė dar pirmoje šio čempionato sezono pusėje paskelbto startuolio konkurso laureatui S.Laukaičiui lygos rėmėjo „Wellkid“ įsteigtus prizus.

 

Kazlųrūdietis buvo pripažintas geriausiu Pietų regiono gegužės mėnesio puolėju. SC „Šilo“ jaunasis futbolininkas ir tos dienos vykusiose dvejose rungtynėse ne kartą pasižymėjo.

 

Pirmame mače Kazlų Rūdos U-10 futbolininkai ietis sukryžiavo su Marijampolės FC ekipa. Pirmasis sezono mačas buvo baigęsis Suvalkijos sostinės komandai švenčiant pergalę 2:0, tačiau kiekvienos rungtynės - tai galimybė perrašyti istoriją iš naujo ir šia proga SC „Šilo“ futbolininkai pasinaudojo.

 

Dvikovos pradžioje pirmi pasižymėjo varžovai. Aukšta trajektorija į D.Šafranskio vartus skriejančio kamuolio aikštės šeimininkų vartininkas nesiekė ir jis sustojo vartų  tinkle, svečiai išsiveržė į priekį – 0:1.

 

Marijampoliečiai pirmaujančios komandos statusu džiaugėsi labai trumpai. Jau sekančio epizodo metu iš aikštės vidurio tiksliai kamuolį į varžovų vartus pasiuntė Simas Laukaitis ir rezultatas tapo 1:1.

 

Dar pirmame kėlinyje Marijampolės FC komanda vėl išsiveržė į priekį 1:2, o antrojo pradžioje svečiai įgijo dviejų įvarčių persvarą – 1:3.

 

Rezultatą sušvelninti netrukus galėjo SC „Šilo“ atakų lyderis S.Laukaitis, tačiau jo smūgiuotas kamuolys „lyžtelėjo“ abu varžovų vartų virpstus ir sugrįžo į žaidimo aikštę.

 

Kazlų Rūdos futbolininkai rankų nenuleido ir kovojo iki paskutinių sekundžių. V.Kirtiklio treniruojama komanda iki dvikovos pabaigos sugebėjo panaikinti dviejų įvarčių deficitą.

 

Rungtynių pabaigoje rezultatą sušvelnino S.Laukaitis, na o paskutinės atakos metu, keliant kampinį prie svečių vartų, tarp abiejų komandų futbolininkų grūsties kamuolį į Marijampolės vartų tinklą sugebėjo pasiųsti Lukas Martišius, išplėšdamas SC „Šilo“ komandai lygiąsias – 3:3.

 

Neprastos žaidimo atžvilgiu kazlųrūdiečių buvo ir antrosios tos dienos rungtynės su Kauno VJFM „Ąžuolu“. Šiai ekipai pirmame etape buvo nusileista rezultatu 2:8.

 

Nors taškų šįkart iškovoti SC „Šilo“ futbolininkams taip pat nepavyko, tačiau varžovams pergalė atiteko ne be vargo ir ne be fortūnos prieskonio.

 

Rungtynių pradžioje grėsmingiau atakose atrodė aikštės šeimininkai. Jau pirmomis minutėmis prasiveržęs pro kelis varžovus, prie svečių vartų su kamuoliu atsidūrė Liudas Šverčiauskas, tačiau baigiamojoje dalyje pasižymėti nepavyko.

 

Netrukus gana klastinga trajektorija iš toli kamuolį į „Ąžuolo“ vartus pasiuntė S.Laukaitis. Kamuolys leidosi prie pat Kauno vartų virpsto.

 

Tuo tarpu pirmasis varžovų vizitas baigėsi įvarčiu į SC „Šilo“ vartus. „Ąžuolo“ futbolininkai turėjo galimybę atlikti baudos smūgį. Kamuolys, skriejęs pro kone pusę aikštės nusileido baudos aikštelėje ir atšokęs nuo žemės suspurdėjo vartų tinkle – 0:1.  

 

Laikinosios sostinės futbolininkai netrukus pasinaudojo pasyvoka gynyba Kazlų Rūdos baudos aikštelėje ir po poros vienas kitam kauniečių futbolininkų tarpusavio perdavimų, kamuolį „Ąžuolas“ pasiuntė į vartų tinklą. Tokiu būdu svečiai persvarą padvigubino – 0:2.

 

Antrame kėlinyje aikštės šeimininkai mėgino spausti varžovus, svečiai neišvengė klaidų. Viename iš epizodų buvo skirtas laisvas smūgis į „Ąžuolo“ komandos vartus. SC „Šilo“ futbolininkai tuo pasinaudojo. Rezultatą sušvelnino S.Laukaitis – 1:2.

 

Intriga rungtynėse pasiekė maksimumą. Kazlų Rūdos futbolininkai žūtbūt stengėsi rezultatą išlyginti. SC „Šilo“ komanda neretai priartėdavo prie svečių vartų, surengė ne vieną aštresnį išpuolį, tačiau pasižymėti nepavyko.

 

Tuo tarpu Kauno futbolininkai, rungtynėms einant į pabaigą, susikurta proga sugebėjo pasinaudoti. Vienas iš varžovų futbolininkų, vos gavęs kamuolį baudos aikštės prieigose, apsisukdamas pasiuntė jį į kairį vartų kampą, tokiu būdu sugrąžindamas turėtą dviejų įvarčių „Ąžuolui“ pranašumą (1:3) ir nuslopindamas įsiplieskusią įtampą dvikovoje.

 

Šią persvarą Kauno futbolininkai išsaugojo iki rungtynių pabaigos ir šventė nelengvą pergalę.