U-19. Kazlų Rūdos SC "Šilo" jaunimas nusileido vieniems iš lygos lyderių

LVJFA U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono futbolo pirmenybės eina į pabaigą. D.Gabuževičiaus treniruojamiems SC „Šilo“ futbolininkams lieka dar trejos rungtynės, po kurių ir paaiškės, ar Kazlų Rūdos futbolininkai pasinaudos istoriniu šansu ir žengs ant prizininkų pakylos.

Šiuo metu įtampa turnyrinėje lentelėje maksimali. Pastarojo meto tendencijos rodo, kad dėl šio regiono nugalėtojų titulo nuožmiai kaunasi dvi sostinės komandos – „Žalgiris B“ ir „Ateitis“.

Na, o SC „Šilo“ futbolininkai ne mažiau įnirtingai kovoja dėl trečios pozicijos, į kurią kol kas daugiausia kėsinasi Kėdainių „Nevėžis“. O jeigu žiūrėsime į „prarastus taškus“, tai į šią poziciją žvalgosi ir Kauno „Tauro“ komanda.

Sekmadienį D.Gabuževičiaus treniruojami Kazlų Rūdos U-19 futbolininkai viešėjo sostinėje, kurioje teko ietis suremti su Vilniaus „Žalgirio B“ vienuolike. Pasistiprinę keletu elitinės lygos futbolininkų, sostinės ekipa iškovojo pergalę rezultatu 2:0 (1:0).

SC „Šilo“ ekipai šiame mače negalėjo padėti vienas iš komandos lyderių – I.Raštutis, kuris buvo priverstas praleisti rungtynes. Taip pat nebuvo dėl tos pačios priežasties L.Rusecko, vis dar į kovas dėl traumos „įsijungti“ negalėjo E.Bindokas. Panašu, kad komandoje daugiau nebematysime Luko Jasinsko.

Vilniaus komandos futbolininkai dominavo visų rungtynių metu. Nuo pat pirmų minučių jie kontroliavo kamuolį ir kūrė pavojingas progas prie SC „Šilo“ komandų vartų.

Kazlų Rūdos futbolininkams teko kliautis nebent tik greitomis kontroatakomis. Pirmas aštrus epizodas prie SC „Šilo“ vartų buvo užfiksuotas jau 7-ąją minutę. „Žalgirio B“ futbolininkams „laužant“ gynybines užtvaras Kazlų Rūdos baudos aikštėje, vienas iš varžovų futbolininkų, po trumpo perdavimo, mėgino nekliudomas smūgiuoti. Tomis akimirkomis jis buvo netoli vartininko aikštelės, tačiau smūgis nebuvo stiprus ir J.Bieliauskas kamuolį sugavo.

Kuriam laikui, varžovų žaidime dominavo tik kamuolio kontrolė, tačiau užbaigti atakas smūgiais siunčiant kamuolį į vartus nepavykdavo. Kazlų Rūdos komanda, susikoncentravusi į gynybą, gana patikimai neutralizuodavo pavojus prie savų vartų. Tokiame fone SC „Šilo“ futbolininkai sugebėjo pabėgti ir į pora greitų kontroatakų, kurios smaigalyje atsidurdavo L.Karpavičius.

22-ąją minutę, vos gavęs kamuolį, Kazlų Rūdos komandos futbolininkas nieko nelaukdamas smūgiavo iš baudos aikštės prieigų, na o 34-ąją minutę tas pats SC „Šilo“ futbolininkas pranėrė pro tris varžovų futbolininkus ir nuo 16 m atžymos mėgino vėl atlikti smūgį. Kamuolį G.Ralys be didesnio vargo sugavo.

Praėjus vos porai minučių po šio epizodo, varžovai pasinaudojo gynybos klaida Kazlų Rūdos baudos aikštėje. Net trys „Žalgirio B“ futbolininkai „prišoko“ prie su kamuoliu buvusio kazlųrūdiečio.

Užspaudę į kampą, varžovai perėmė kamuolį, jį perdavė D.Žukovski, kuris pasiuntė kamuolį vartų kamputį – 1:0. Po praleisto įvarčio SC „Šilui“ ilsėtis nebuvo kada.

Netrukus aikštės šeimininkai sukūrė dar vieną aštrų epizodą prie Kazlų Rūdos vartų.  Po skersuoto kamuolio iš kairio krašto, galva jį mėgino smūgiuoti vienas iš sostinės futbolininkų, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Antro kėlinio pradžioje vilniečiai galėjo persvarą padvigubinti. 48-ąją minutę, perėmęs kamuolį Kazlų Rūdos aikštės pusėje, varžovas priartėjo su juo prie J.Bieliausko ginamų vartų, atliko smūgį, tačiau kamuolys atšoko nuo skersinio.

Vos po minutės aštrų epizodą turėjo ir Kazlų Rūdos komandos futbolininkai. Kamuolys iš aikštės gilumos buvo siunčiamas L.Karpavičiui, kuris atliko smūgį gana iš aštroko kampo, bet kamuolys į „Žalgirio B“ vartų plotą nepataikė.

Čia pat 51-ąją minutę, kairiu kraštu pro gynėją su kamuoliu prasiveržė Vilniaus komandos futbolininkas ir iš aštraus kampo atliko smūgį. J.Bieliauskas atrėmė kamuolį, tačiau šis nusileido prie baudos aikštėje buvusio A.Pereverzevo kojų. „Žalgirio B“ futbolininkas „dovanų nedalijo“ ir nekliudomas pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 2:0.

Vilniaus futbolininkai ir toliau dominavo, kurie sukūrė ne vieną aštrų epizodą prie Kazlų Rūdos komandos vartų ir pasižymėti jie galėjo 80-ąją minutę.

Tuomet baudos aikštėje varžovo smūgiuotas kamuolys vėl pataikė į vartų virpstą. Per likusį dvikovos laiką SC „Šilo“ jaunimas spaudimą atlaikė, aikštės teisėjas fiksavo Vilniaus ekipos pergalę 2:0.