U-19. Kazlų Rūdos SC "Šilo" jaunimas nuskynė dar vieną svarbią pergalę

U-19. Kazlų Rūdos SC Šilo jaunimas nuskynė dar vieną svarbią pergalę<br>

LVJFA U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono pirmenybėse gyvybiškai svarbią pergalę iškovojo D.Gabuževičiaus treniruojama SC „Šilo“ komanda.

Sekmadienio popietę Kazlų Rūdos U-19 futbolininkai išvykoje jokių vilčių nepaliko aikštės šeimininkams Visagino sporto centro komandą ir įveikė ją rezultatu 1:5 (0:4).

Net keturis tikslius smūgiuotus kamuolius į varžovų vartus pasiuntė Ignas Raštutis, kartą pasižymėjo Tomas Raštutis. Iškovojusi pergalę, D.Gabuževičiaus treniruojama komanda ir toliau išsaugojo visas galimybes žengti istorinį žingsnį ir pasidabinti šiose pirmenybėse bronzos medaliais.

Tam SC „Šilo“ ekipai reikia paskutinėse sezono rungtynėse, kurios vyks ateinantį sekmadienį Kazlų Rūdoje, įveikti Kauno „Tauro“ komandą ir tikėtis, kad Vilniaus „Žalgiris B“ arba Kauno „Tauras“ įveiks Kėdainių „Nevėžį“...

Rungtynėse su Visagino sporto centro komanda SC „Šilas“ pergalės metmenis „nusikalė“ iš esmės jau per pirmą pusę kėlinio.

Nors pirmomis dvikovos minutėmis kamuolį daugiau kontroliavo aikštės šeimininkai, tačiau grėsmingų atakų pliūpsnis pasipylė iš Kazlų Rūdos komandos pusės.

Jau 8-ąją rungtynių minutę, po I.Raštučio reido kairiu kraštu ir jo perdavimo į baudos aikštę, kamuolį gana iš patogios padėties smūgiavo E.Borodeiko, tačiau kamuolys prašvilpė pro pat vartų viršų.

Tai buvo puiki pradžia įvarčių serijai. 9-ąją minutę prie Visagino vartų buvo keliamas kampinis. Tuomet suveikė brolių Raštučių tandemas.

Po T.Raštučio nuo kampinio gairelės į baudos aikštę siunčiamo kamuolio, jį į vartų tinklą pasiuntė I.Raštutis ir SC „Šilas“ išsiveržė į priekį 0:1.

Dar vienas džiaugsmo tvinksnis Kazlų Rūdos stovykloje užfiksuotas 15-ąją minutę. Varžovų baudos aikštės prieigose buvo skirtas baudos smūgis. Kamuolį į vartus siuntė I.Raštutis.

Nors A.Verenič kamuolį atrėmė, prie jo prišoko net keturi Kazlų Rūdos futbolininkai ir arčiausiai jo buvęs T.Raštutis pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą – 0:2.

Dar vieną kirtį Visagino futbolininkai patyrė 17-ąją minutę. Iš aikštės vidurio puikų perdavimą link varžovų baudos aikštės I.Raštučiui atliko A.Sidaravičius. SC „Šilo“ puolėjas įsiveržė į baudos aikštę ir atliko dar vieną tikslų smūgį – 0:3.

Neįpusėjus pirmam kėliniui, Kazlų Rūdos komanda galėjo dar kartą pasižymėti. 21-ąją minutę vėl kairiu kraštu kūrė tos dienos rungtynėse varžovams nesulaikomas I.Raštutis, kuris atliko puikų perdavimą į baudos aikštę įbėgusiam T.Raštučiui.

Deja, pastarajam futbolininkui pataikyti į vartų plotą nepavyko. Neišnaudotomis progomis pernelyg nesišvaistė jo brolis – I.Raštutis.

Jis savo šou pratęsė 40-ąją minutę. SC „Šilo“ puolėjas kairiame visaginiečių aikštės krašte skuodė su kamuoliu ir lydimas varžovo, akimirksniu įvertinęs situaciją, kad Visagino vartininkas „apnuogino“ tolimą vartų kampą, aukšta trajektorija pasiuntė kamuolį, kuris nusileido varžovų vartų tinkle – 0:4.

Antrame kėlinyje Kazlų Rūdos komandos dominavimas iš esmės toliau tęsėsi. Ne kartą ir ne du SC „Šilo“ komandai užbaigti atakas „sukliudydavo“ patekimas į nuošalę. Šioje rungtynių dalyje kalbant apie puolimą pagausėjo ir neišnaudotų progų.

Nebloga galimybė pasižymėti apie 55-ąją minutę buvo pasitaikiusi E.Bindokui, kuris su kamuoliu buvo atsidūręs vienas prieš Visagino komandos vartus, tačiau „prisišaudyti“ minėtam futbolininkui nepavyko.

65-ąją minutę gana neblogą baudos smūgį atliko iš varžovų baudos aikštės prieigų T.Kvietkauskas. Tuomet ne be vargo Visagino komandos vartininkas į vartus skriejusį kamuolį numušė už galinės linijos.

Savo susikurtos progos 67-ąją minutę nepasinaudojo D.Sauka, kuris varžovų aikštėje sugebėjo perimti kamuolį, tačiau atsidūrus prie pat vartų pasižymėti kazlųrūdiečiui nepavyko.

Vis dėlto SC „Šilas“ pasiekė savo. Kazlų Rūdos komandai užgulus aikštės šeimininkų vartus, tarp abiejų komandų žaidėjų sumaišties kamuolį į Visagino vartus pasiuntė I.Raštutis – 0:5.

Antro kėlinio viduryje visaginiečiai taip pat sulaukė savo šanso, kuomet baudos aikštėje buvo neleistinai stabdomas su kamuoliu buvęs aikštės šeimininkų futbolininkas ir skirtas 11 m baudinys.

Jį realizavo L.Dronišinec, sušvelnindamas SC „Šilo“ išaugusią persvarą - 1:5. Per likusį laiką nei viena komanda daugiau nepasižymėjo ir Kazlų Rūdos futbolininkai iškovojo daugiau nei įtikinamą pergalę.