U-19. Po atkaklios kovos "Šilo" jaunimas nusileido vienvaldžiams lyderiams

U-19. Po atkaklios kovos Šilo jaunimas nusileido vienvaldžiams lyderiams

 

LVJFA U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono futbolo pirmenybėse kovas atnaujino Dariaus Gabuževičiaus treniruojama Kazlų Rūdos SC „Šilo“ komanda.

                             

Sekmadienio vidurdienį U-19 futbolininkai susikovė su šių pirmenybių lyderiais, nepraradusiais dar nei vieno taško, Vilniaus „Ateities“ futbolininkais.

 

Aikštės šeimininkai po atkaklių ir emocingų rungtynių buvo priversti pripažinti sostinės futbolininkų pranašumą rezultatu 1:2 (0:1). SC „Šilo“ gretose pasižymėjo Lukas Karpavičius.

 

Rungtynių pradžioje aktyvesni aikštėje buvo vilniečiai, kurie prie SC „Šilo“ vartų per pirmas dešimt minučių keletą kartų kėlė kampinius.

 

Po vieno iš jų, galimybė smūgiuoti į Kazlų Rūdos komandos vartus pro abiejų ekipų futbolininkų grūstį pasitaikė T.Katiliui, tačiau kamuolį sugavo tame mače puikiai sužaidęs SC „Šilo“ vartininkas Lukas Jasinskas.

 

Neilgai trukus kur kas grėsmingiau atsakė aikštės šeimininkai. 13-ąją minutę Kazlų Rūdos komanda galėjo ir pasižymėti. SC „Šilo“ jaunimui užgulus varžovų vartus, gana realią galimybę išvesti komandą į priekį turėjo Lukas Karpavičius, tačiau jo baudos aikštėje smūgiuotas kamuolys pataikė į „Ateities“ vartų virpstą. Kamuolys atšoko prie Einoro Borodeiko kojų, tačiau pastarajam futbolininkui pataikyti į varžovų vartus nepavyko.

 

Vos po penkių minučių savąjį šansą turėjo ir rezultatyviausias SC „Šilo“ futbolininkas Ignas Raštutis. Jis, būdamas varžovų aikštės pusėje, atsikovojo kamuolį, lydimas poros vilniečių priartėjo prie Vilniaus baudos aikštės linijos ir smūgiavo. Deja, kamuolys riedėjo šalia vartų.

 

Antroje kėlinio pusėje iniciatyvą susigrąžino vilniečiai, kurie susikūrė net keletą progų, galėjusių pasibaigti įvarčiu į Kazlų Rūdos komandos vartus.

 

32-ąją minutę nuo aikštės šeimininkų gynėjų linijos atitrūko kamuolį gavęs M.Gudaitis, kuris nieko nelaukdamas siuntė kamuolį į L.Jasinsko ginamus vartus, tačiau aikštės šeimininkų vartininkas puikiai sureagavo ir kamuolį atrėmė.

 

Vos po minutės tam pačiam vilniečiui pasitaikė galimybė vėl gana iš patogios padėties baudos aikštėje smūgiuoti į kamuolį. Dar kartą meistriškumą pademonstravęs L.Jasinskas kamuolį sugavo.

 

Besibaigiant kėliniui, M.Gudaičiui atsivėrė dar viena galimybė išvesti Vilniaus komandą į priekį. Varžovą vėl į neviltį varė puikus Kazlų Rūdos komandos vartininko žaidimas. Rezultatas buvo kaip įbestas – 0:0.

 

Visgi varžovai prisišaudė paskutinėmis pirmo kėlinio sekundėmis. Praradus kamuolį aikštės viduryje, varžovai pasileido į greitą ataką. Po I.Muračiovo siunčiamo kamuolio iš dešinio krašto tolimo virpsto link, jį galva „uždarė“ K.Norkūnas, „Ateitis“ išsiveržė į priekį – 0:1.

 

Antrojo kėlinio pirmomis minutėmis svečių futbolininkai galėjo padvigubinti savo komandos pranašumą. 55-ąją minutę, kuriant dešiniu kraštu su kamuoliu per pusę aikštės, Vilniaus komandos futbolininko nesugebėjo sulaikyti keli aikštės šeimininkai. Varžovas vos įbėgęs į baudos aikštę atliko perdavimą komandos draugui, tačiau pastarojo smūgiuotą kamuolį vėl atrėmė Lukas Jasinskas.

 

Savų argumentų puolime 63-ąją minutę turėjo ir SC „Šilo“ komanda. Atliekant baudos smūgį, atokiai nuo „Ateities“ baudos aikštės, joje pargriautas buvo Osvaldas Šarauskas. Už tai buvo skirtas 11 m baudinys. Jį realizavo Lukas Karpavičius, išlygindamas rezultatą – 1:1.

 

Kuriam laikui aikštės šeimininkai perėmė iniciatyvą, sugebėdami sukurti pora įstabių epizodų. 65-ąją minutę, prie sostinės baudos aikštės vėl buvo pargriautas O.Šarauskas. Gana pavojingame aikštės taške baudos smūgį atliko E.Bindokas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš varžovų vartų.

 

71-ąją minutę, aikštės šeimininkams rengiant ataką, kamuolį į Vilniaus komandos baudos aikštę skersavo O.Šarauskas. Jį baudos aikštėje galva siekė I.Raštutis, tačiau kamuolys prašvilpė virš vartų.

 

Nesitaikstydami su tokia padėtimi, „Ateities“ futbolininkai surengė trumpalaikį spaudimą Kazlų Rūdos aikštės pusėje ir tai davė rezultatą. 75-ąją minutę atsikovojus SC „Šilo“ aikštės pusėje kamuolį, jį baudos aikštėje gavo M.Gudaitis, kuris pro Kazlų Rūdos komandos gynėjus veržėsi su kamuoliu. Pasiųsdamas jį į viršutinį aikštės šeimininkų vartų kampą, varžovas išvedė Vilniaus komandą vėl į priekį – 1:2.

 

SC „Šilo“ futbolininkai rankų nenuleido ir kovojo iki paskutinių minučių. Besibaigiant rungtynėms, gana neblogą galimybę išlyginti rezultatą turėjo O.Šarauskas.

 

Tuomet netoli aikštės vidurio į svečių vartus buvo skirtas baudos smūgis. Kamuolys buvo siunčiamas į baudos aikštę minėtam futbolininkui. Akimirkai paliktas be priežiūros O.Šarauskas spėjo susistabdyti kamuolį ir pasiųsti į tolimą vartų kampą, tačiau kamuolys prariedėjo šalia virpsto... Rungtynės baigėsi, sostinės ekipai tai buvo dešimta iškovota pergalė.

 

LVJFA U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono lyderiai Vilniaus „Ateities“ futbolininkai „lyderiavimą“ pademonstravo ir čia pat po rungtynių švęsdami pergalę...

 

Iš rungtynių protokolo: „Pasibaigus rungtynėms, FM Ateities komanda aikštėje švęsdama pergalę  elgėsi nesportiškai ir nepagarbiai priešininkų atžvilgiu skanduodama pergalės šūkį: "Mes vilniečiai, jie kaimiečiai", ko pasekoje vos neišprovokavo  masinės konfrontacijos.“ Kokią futbolo „kultūrą“ ir kokias „vertybes“ puoselėja Vilniaus „Ateities“ U-19 futbolininkai, spręskite patys...

 

Beje, norime įspėti būsimus šios komandos varžovus, po šių rungtynių „svečių“ rūbinėje radome nuplėštą rūbų kabyklą ir dumblu ištepliotas sienas...