U-19. SC "Šilo" jaunimas įveikė "Taurą". Ar iškovos Kazlų Rūdos komanda bronzos medalius...?

U-19. SC Šilo jaunimas įveikė Taurą. Ar iškovos Kazlų Rūdos komanda bronzos medalius...?<br>

Dariaus Gabuževičiaus treniruojamai Kazlų Rūdos komandai sekmadienį LVJFA U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono futbolo pirmenybės jau baigėsi.

Paskutinėse sezono rungtynėse SC „Šilo“ futbolininkai rezultatu 2:0 (2:0) įveikė Kauno „Tauro“ komandą ir sulaikę kvapą laukia šios savaitės lemtingų įvykių...

Jų metu paaiškės, ar Kazlų Rūdos jaunimas pasidabins bronzos medaliais. Priminsime, kad tam reikia, kad antradienį Kauno „Tauras“ arba ateinantį sekmadienį Vilniaus „Žalgiris B“ įveiktų Kėdainių „Nevėžį“...

Na, o rungtynėse su kauniečiais du įvarčius į varžovų vartus mušė rezultatyviausias SC „Šilo“ futbolininkas Ignas Raštutis. Jo sąskaitoje – 23 įvarčiai.

Dvikova su „Tauro“ komanda prasidėjo aktyvesniu varžovų komandos žaidimu. Kauniečiai daugiau kontroliavo kamuolį. Rengiant atakas, jų perdavimai buvo tikslesni, tačiau svečių futbolininkams trūko aštrumo baigiamosiose atakų fazėse.

Nors Kauno ekipa žaidimo estetikos atžvilgiu atrodė solidžiau, tačiau aikštės šeimininkai rungtyniavo maksimaliai efektyviai, susikurtomis progomis nesišvaistė ir tai, kas futbole svarbiausia - mušė įvarčius.

Jau 7-ąją rungtynių minutę į kairį kraštą kamuolį gavęs L.Karpavičius įsiveržė į baudos aikštės kairę zoną, keletą kartų užsikirtęs kamuolį iš gana aštroko kampo siuntė jį į vartus.

„Tauro“ vartininkas N.Preišegalavičius kamuolį atrėmė, tačiau „puikią uoslę“ įvarčiams turintis I.Raštutis atsidūrė prie pat kamuolio ir taip pat iš aštraus kampo pasiuntė jį į vartų tinklą – 1:0.

Vos po poros minučių gana pavojingu epizodu atsakė ir svečiai. Po keliamo kampinio prie Kazlų Rūdos komandos vartų, chaosu baudos aikštelėje vos nepasinaudojo Kauno futbolininkai. SC „Šilo“ komandai ne be vargo pavyko apsiginti ir kamuolį iš baudos aikštės pašalinti.

Daugiau kamuolį kontroliavę „Tauro“ futbolininkai dar kartą apie save priminė 20-ąją minutę. Vėl po keliamo kampinio prie aikštės šeimininkų vartų, kauniečio baudos aikštėje smūgiuotas kamuolys pataikė į J.Bieliausko ginamų vartų konstrukcijas.

„Tauras“ rungtyniavo efektingai, SC „Šilas“ – efektyviai. 38-ąją minutę rezultatyvią ataką surengė Kazlų Rūdos komanda. Po O.Šarausko perdavimo į baudos aikštės vidurį E.Borodeiko, pastarasis nukreipė kamuolį į kairę zoną I.Raštučiui.

SC „Šilo“ puolėjas vienu lietimu sukdamasis su kamuoliu pasiuntė jį į Kauno vartų tolimą kampą ir Kazlų Rūdos komandos persvara tapo 2:0.

Dar pora įstabesnių epizodų iš aikštės šeimininkų puolimo arsenalo užfiksuota jau besibaigiant pirmam kėliniui.

Nepataikius varžovui į kamuolį baudos aikštės prieigose, prie jo prišoko ir persimetė į baudos aikštę jį D.Sauka, tačiau kazlųrūdiečiui pritrūko greičio ir smūgiuoti SC „Šilo“ futbolininkas nespėjo. „Tauro“ gynėjai spėjo kamuolį pašalinti iš baudos aikštės.

Netrukus kovingumo savybes dėl kamuolio pademonstravo I.Raštutis, kuris perėmęs kamuolį varžovų baudos aikštės prieigose, lydimas čia pat keleto kauniečių, vos atsidūręs baudos aikštėje pamėgino smūgiuoti, tačiau pataikyti deramai į kamuolį nepavyko.

Antrame kėlinyje daugiausia pavojų iš varžovų pusės kilo vėl po standartinių situacijų – kampinių. Vienas iš pavojingesnių epizodų užfiksuotas 61-ąją minutę. Tuomet ne itin stipriai smūgiuotą kauniečio baudos aikštėje kamuolį J.Bieliauskas sugavo.

Maksimalaus SC „Šilo“ vartininko meistriškumo prireikė 78-ąją minutę. Tuomet po eilinio, „Tauro“ komandos keliamo kampinio, kamuolys svečių futbolininko buvo siunčiamas galva į Kazlų Rūdos komandos vartus.

Puikią reakciją pademonstravęs J.Bieliauskas kamuolį numušė nuo vartų zonos, aikštės šeimininkai apsigynė.

Kalbant apie SC „Šilo“ atakas antrame kėlinyje, ryškesnių progų Kazlų Rūdos komanda iš esmės neturėjo.

Tiesa, varžovų gynėjams teko nemažai paplušėti, kuomet į kairį kraštą kamuolį gaudavo L.Karpavičius ir apsiginti varžovams pavykdavo telkiant didesnes gynybines pajėgas.

Kazlų Rūdos futbolininkai dar pirmame kėlinyje įgytą persvarą išlaikė iki pat paskutinių dvikovos sekundžių ir iškovojo itin svarbią pergalę.