Vyr. treneris S. Vikertas apie "Šilo" komandos pasirengimą I lygos čempionatui

Vyr. treneris S. Vikertas apie Šilo komandos pasirengimą I lygos čempionatui

Kazlų Rūdos „Šilas“ baigė pasirengimo etapą 2013-ųjų Lietuvos futbolo I lygos čempionatui. Kaip jau žinote, čempionate dalyvaus 12 komandų. Pagal čempionato reglamentą pradžioje bus žaidžiama dviem ratais. Trečiame rate 1-6 vietas užėmusios ir 7-12 vietas iškovojusios komandos toliau tęs kovas dėl galutinių pozicijų turnyrinėje lentelėje savo grupėse. Taigi, norint užsitikrinti poziciją pirmoje lentelės pusėje, būtina po dviejų ratų užimti ne žemesnę nei 6 poziciją.

Iki startinio teisėjo švilpuko signalo lieka vos trys dienos ir trys naktys. Kaip sekėsi komandai ruoštis čempionatui netrukus sužinosite iš pirmų lūpų. Kalbiname „Šilo“ komandos strategą Saulių Vikertą:

- Kaip vertinate komandos pasirengimą? Kokius matote trūkumus?

- Visumoje šį laikotarpį galėčiau vertinti teigiamai. Džiugu, kad į treniruotes sistemingai visada rinkdavosi beveik visa komanda ir tik dėl objektyvių priežasčių kartkartėmis nebūdavo vieno kito žaidėjo. 80 proc. plano įvykdyta, manau, kad tai labai gerai, o pritrūko... gero oro... Turėjome sąlygas treniruotis Bagotojoje, sporto centro salėje, Bioprojekto sporto klube, K.Griniaus gimnazijos aikštyne. Vis dėlto dauguma treniruočių vyko ant futbolui „neįprastos dangos“, negalėjome treniruotis ant pilnų matmenų aikštės, bet lyginant su kitomis komandomis, mūsų situacija ganėtinai nebloga. Per šį laikotarpį sužaidėme 8 draugiškas rungtynes, iš kurių pasiekėme 4 pergales, viena dvikova baigėsi lygiosiomis, patyrėme tris pralaimėjimus. Tarp varžovų buvo ne tik būsimi šio čempionato oponentai, tarp kurių ir praėjusių metų šios lygos vicečempionas Kėdainių „Nevėžis“, bet teko jėgas išmėginti ir su A lygos komanda Tauragės „Tauru“.

- Komanda šįmet sustiprinta naujomis pajėgomis. Kaip vertinate naujų žaidėjų įsiliejimą į ją?

- Iš esmės komandos naujokai įnešė labai daug kokybės į komandos žaidimą. Atėjus į ją A.Veikučiui ir A.Sanajevui, sustiprėjo gynybos grandis, M.Samusiovas užėmė atraminio saugo poziciją, nors Panevėžio „Ekrane“ buvo gynėjas. E.Grigaitis įnešė gyvybingumo krašto saugo pozicijoje, R.Mačežinskas kelia vėją puolime.

- Ko tikitės iš 2013-ųjų metų I lygos čempionato sezono?

- Kaip esu sakęs anksčiau, visos komandos galvoja apie pirmą šešetuką, ne išimtis ir mes. Jeigu komandos neišretins traumos, manau, kad tikslai įgyvendinami. Na, bet kokiu atveju, jeigu į aikštę einama su minimalizmu, tai apskritai į ją nėra ko kišti nosies...

- Kokios ketinate imtis taktikos prieš pirmąją sezono dvikovą su Kėdainių „Nevėžiu‘?

- Džiaugiuosi, kad visi komandos žaidėjai sveiki ir dėsime maksimalias pastangas pasiekti teigiamą rezultatą. Kas liečia taktinius sumanymus, tai išmintingai nutylėsime. Visos komandos nusiteikimas, noras gerai sužaisti – labai didelis. Vis dėlto tai pirmos istorinės rungtynės Kazlų Rūdai.

- Ko palinkėtumėte mūsų futbolo sirgaliams...?

- Dar kartą labai dėkoju už praeitą sezoną, už palaikymą per šių metų draugiškas rungtynes ir tikiuosi gausaus jų būrio visur ir visada, o mes savo ruožtu atsidėkosime geru žaidimu. Beje, šio sezono rungtynių metu ištikimiausiems sirgaliams yra numatytos mažos dovanėlės. Liaudies išmintis byloja, kad „mažos dovanėlės stiprina draugystę...“